Ana sayfa GÜNDEM Arda, Yeni Yılda Yeni Umutlarla

Arda, Yeni Yılda Yeni Umutlarla

335
0

Arda’nın kumbarasının adı; Tedavi Kumbarası

DMD Hastalığıyla mücadele eden Arda Şentürk yeni yılın ilk kök hücresini almak üzere anne ve babasıyla birlikte İstanbul’a gidiyor. Karaciğer enzim değerlerinin yüksek çıkması üzerine doktorları tarafından acil olarak kök hücre alması gerekliliğine karar verilen Arda Şentürk yarın kök hücre tedavisi için İstanbul’da olacak.

2019 yılında tedavisinin üçüncü safhasına geçen Arda Şentürk, her kök hücre alımının ardından yapılan tahlillerinin sonucundaki olumlu ilerlemelerle hem yüzleri güldürmüş hem de kendisi gibi kök hücre tedavisi bekleyen binlerce çocuk için umut olmuştu. Arda’nın kumbarasının adı; Tedavi Kumbarası Uzun ve zorlu bir süreç olan kök hücre tedavisinin devam etmesi için Şentürk ailesinin maddi anlamda destek alması gerekiyor. Oldukça maliyetli kök hücre tedavisi devlet tarafından karşılanmıyor. İstanbul’da özel bir hastanede gerçekleştirilen tedavi maliyetinin yanı sıra, yol ve konaklama giderlerini de ailenin kendisi karşılaması gerekiyor.

Arda  Tedavisinde Ailesine Destek Olabilmek İçin Okul Harçlıklarını Tedavi Kumbarasına Atıyor.

Arda da tedavisinde ailesine destek olabilmek için okul harçlıklarını tedavi kumbarasına atıyor. Baba Serkan Şentürk, ‘’ Karaciğer enzim değerlerindeki yükselme üzerine kök hücre almamız gerek’’ Kök hücre alımı için İstanbul’a ve umuda doğru yolculuğun öncesinde baba Serkan Şentürk ‘’ Çok kıymetli doktorlarımız, Arda’nın tahlil sonuçlarını dikkatli bir biçimde inceleyerek CK değerlerinin, karaciğer enzim değerlerinin yükselmesi üzerine derhal kök hücre almamız gerektiğini ifade ettiler. Biz, kök hücre alımlarının ardından Arda’nın tahlil sonuçlarındaki olumlu gelişmeleri görmekten mutluluk duyuyoruz. Bu mutluluk her şeye değer… Kıymetli doktorlarımız Arda’nın sağlık durumu ile yakından ilgileniyor. Evet, zor ve maliyetli bir süreç fakat Arda’nın yüzündeki bir gülümseme, sağlık durumundaki en ufak iyiye gidiş bizler için her şeye bedel… Bunun için Perşembe günü kök hücremizi alacağız. Yeni yılın ilk kök hücresi olacak. Her zaman söylediğimiz gibi kök hücre tedavisinin devamı ile birlikte umudun adı Arda olacak ‘’ sözleriyle duygularını ifade etti. Anne Özgül Şentürk, ‘’ Destek olan herkese teşekkür ediyorum, onların desteğiyle bu süreç devam ediyor ‘’ Arda’nın tedavi süreci boyunca destek olanlara teşekkürlerini ifade eden anne Özgül Şentürk, ‘’Arda’mız küçücük bedeniyle bu hastalığa ve her tür zorluğa karşı kocaman bir direnç sergiliyor. Bir yandan öğrenimine devam ediyor. Bir gülümsemesiyle aslında Arda bizlere büyük destek veriyor. Bizlerin yanında olan büyüklerimiz, Polatlılıların destekleri ile bu süreç devam ediyor. Ben bir anne olarak destek olan herkese teşekkür ediyorum. ‘’ dedi.