Ana sayfa GÜNDEM Kent Konseyinden Hububat, Şeker Pancarı, Nohut ve Soğan Hastalıkları’ Bilgilendirme Toplantısı

Kent Konseyinden Hububat, Şeker Pancarı, Nohut ve Soğan Hastalıkları’ Bilgilendirme Toplantısı

318
0
PAYLAŞ

Polatlı Kent Konseyi Üreticileri Bilgilendirmeye Devam Ediyor

Polatlı Belediyesi ve Polatlı Kent Konseyi işbirliğinde Kent Konseyi Tarım Meclisi tarafından Hububat, Şeker Pancarı, Nohut ve Soğan Hastalıkları’ Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Polatlı Belediyesi ve Polatlı Kent Konseyi işbirliğinde Kent Konseyi Tarım Meclisi tarafından dün kent konseyi konferans salonunda Hububat, Şeker Pancarı, Nohut ve Soğan Hastalıkları’ Bilgilendirme Toplantısı yapıldı. Seminerde Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Salih Maden konuşmacı olarak yer aldı.  Konferans istiklal marşı ve saygı duruşuyla başladı. Ardında konferansın açılış konuşması Kent Konseyi Başkanı Salih Tekeli yaptı. Tekeli konuşmasında şunları söyledi: “Değerli çiftçilerimiz için bugün tarım meclisinin 3. Konferansını yapıyoruz. Bugünkü konferansımızın konusu Hububat Şeker Pancarı, nohut ve soğan hastalıklarının zirai mücadelesinin  değerlendirmesini yapacağız. Bu konuda Değerli hocalarımız bizi bilgilendirme için burada onlara teşekkür ederim ve toplantının başarılı gerçekleşmesini diliyorum” diyerek konuşmasını tamamladı. 

Polatlı’nın dört bir yanından çiftçilerin ve üreticilerin katıldığı seminerde katılımcılar; Hububat, Şeker Pancarı, Nohut ve Soğan Hastalıkları ile hububat hastalıklarından kurtulma yöntemleri konusunda bilgilendirildi. Anlamlı programın ardından Polatlı Kent Konseyi Başkanı Salih Tekeli tarafından Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Salih Maden’e Duatepe’de Atatürk heykeli takdim edildi.