Ana sayfa GÜNDEM Gençlik Kongresinde ek bina müjdesi

Gençlik Kongresinde ek bina müjdesi

531
0
PAYLAŞ

CHP’li Gençleri Yağlıkara temsil edecek

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Örgütü Gençlik Kolları Başkanlığı 16. olağan kongresi 15 Şubat Cumartesi günü PERPA Nikah Salonunda gerçekleştirildi. Başkan Adayı Mevlüt Yağlıkara seçilerek CHP Polatlı Gençlik Kolları Başkanı oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Örgütü Gençlik Kolları Başkanlığı 16. olağan kongresi yapıldı. Kongre gündemin okunmasıyla başladı, ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti. Faaliyet raporları okundu. Denetim ve mali raporların da okunmasının ardından raporlar ibra edilerek oy birliği ile kabul edildi. Mevlüt Yağlıkara, tek aday olarak girdiği seçimde Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Gençlik Kolları Başkanı oldu. Kongrenin açılış konuşmasını yapan CHP Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, ilçe örgütüne parti binası ile ilgili bir de müjde verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Örgütü Gençlik Kolları Başkanlığı 16. olağan kongresi 15 Şubat Cumartesi günü PERPA Nikah Salonunda gerçekleştirildi.  Kongreye CHP Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Deniz Bozkurt, CHP  Ankara İl Gençlik Kolları Yöneticileri Giray Temurer, Berhan Ertaş, Kadir Uysal, Tolga Kılıç ve Sincan Gençlik Kolları Başkanı Emin Yılmaz da katıldı. CHP Polatlı Gençlik Kongresinde, CHP Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim  Avcı, CHP Polatlı İlçe Yönetim kurulu üyeleri, CHP Polatlı Eski Belediye Başkan Adayı Sami Çay, Eski CHP Polatlı İlçe Başkanı Sami Baykan, Ankara Büyükşehir Belediye ve Polatlı Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık,  Polatlı Belediye Meclis Üyeleri, CHP Polatlı Kadın Kolları Başkanı Aynur Ateş ve çok sayıda parti gönüllüsü gençleri yalnız bırakmadı.

Avcı, ‘’Selam Olsun Gözlerinizden Yansıyan, Deniz’ler, Hüseyin’ler, Yusuf’lar, Ali İsmail’lere…’’

Kongrede sunulan  önerge ile Divan Başkanlığına Muhsin Sinan Erdem, Divan Başkan Yardımcısı Bekir Artam Atalay, Katip Üye Berfin Kirinç seçildi. Saygı duruşu ve  İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Gençlik kolları faaliyet raporu okundu. Raporun okunmasının ardından, kongrenin açılış konuşmasını yapan CHP Polatlı İlçe Başkanı  Bilal Haşim Avcı, ilçe örgütüne parti binası ile ilgili bir de müjde verdi. Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı konuşmasında, ‘’ Geleceğe dair umudumuz Cumhuriyet Halk Partimizin Kıymetli gençleri, sevgili evlatlarım… Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile, insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız. Selam olsun gözlerinizden yansıyan, Deniz’ler, Hüseyin’ler, Yusuf’lar, Ali İsmail’lere… Selam olsun Cumhuriyetin yetiştirdiği ilk gençliğe, Afet İnan’lardan, Sabiha Gökçen’lerden, Refet Angın’lara… Selam olsun Cumhuriyeti büyütecek ve yarınlara taşıyacak bugünün gençliğine,  Gençler, yarınımızın umudusunuz…  Fakat,  evlatlarım unutmayın ki sizler bugünün de ortaklarısınız. Büyüklerin kabahatlerinin faturasını ödeyenlersiniz..  Kıymetli evlatlarım, siyasete barışı sizler getirirdiniz.  Siyasete girin, aktif bir güç olarak da öne çıkın. Mücadele ruhunuzu kaybetmeyin, mücadelenizi yapın, kesin kazanacaksınız.’’ İfadelerine yer verdi.

 “Gençler, Sakın Tuzağa Düşmeyin”

Avcı, ‘’Gençler, sakın tuzağa düşmeyin.  Birisi gelip size inanç üzerinden siyaset yaparsa bilin ki o bu ülkeye en büyük ihaneti yapan insandır. Birisi gelip etnik farklılıklar üzerinden siyaset yaparsa bilin ki o kendi ülkesini seven birisi değildir, ayrımcıdır, bölücüdür.  Bizler yaşam tarzlarına saygılı, insan haklarına, hukuka ve adalete inançlı, Atatürk ilkelerine yürekten bağlı, Cumhuriyetin erdemleriyle tam bağımsız Türkiye sevdalısı, ülkenin aydınlık yanıyız. Sevgili gençler, kıymetli evlatlarım, sizlere inanıyor, tüm kalbimle güveniyor ve tertemiz alınlarınızdan öpüyorum. Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Örgütü Gençlik Kolları Başkanlığı Olağan Kongremizin hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Avcı “Parti Binamızı Genişletiyoruz  İlçe Örgütümüze Hayırlı Olsun… Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’na, Genel Başkan Yardımcımız, Polatlı’nın Milletvekili Sayın Bülent Kuşoğlu’na  Ve  Parti Gönüllerimize Teşekkür Ediyoruz.’’

Avcı, kongre açılış konuşmasının sonunda, ‘’ Kadın Kollarımız, Gençlik Kollarımız ve İlçe Örgütümüzün tüm birimlerinin rahat çalışma koşullarını sağlamak adına İlçe binamızın bitişiğindeki daireyi aldık. Sözleşmesini yaptık ve partimize kazandırdık. Bu anlamda gönülden destekleri için Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcımız, kıymetli parti büyüğümüz, Polatlı’mızın milletvekili Sayın Bülent Kuşoğlu, Genel Merkez yetkililerimiz ve Parti gönüllülerimize teşekkürlerimizi sunuyorum. ‘’ sözleriyle parti binası ile ilgili müjdeyi İlçe örgütü ve parti gönüllüleri ile paylaştı.

Ovacık; ” Sizleri Siyasetin En Üst Noktalarında Görmek Umudumuzdur”

Büyükşehir Belediye ve Polatlı Belediye  Meclis Üyesi Selami Ovacık kongrede yaptığı konuşmada,  ” Gençlik Kolları Başkanı olarak başladığım siyasi yolculukta karşılaştığımız zorluklar karşısında o zorlukları aşmak adına bizlere güç veren parti büyüklerimiz vardı. Şimdi de İlçe Başkanımız, bizler, yönetim kurulu üyelerimiz sizlere her tür desteği vermekten mutluluk duyacağız. Zorluklar aşılmak içindir, birlikte aşacağız. Sizleri siyasetin en üst noktalarında görmek umudumuzdur. ” dedi.

Tetik; “Gençler, Başöğretmen Atatürk’ün Sizlerin Bilgisine, Cesaretine Emanet Ettiği Ülkenin Huzurunu Sağlamak İçin Sizleri Göreve Çağırıyoruz”

Polatlı Belediye Meclisinin en genç  üyesi Şah İsmail Tetik kongredeki konuşmasında,  “ Gençler, Başöğretmen Atatürk’ün sizlerin bilgisine, cesaretine emanet ettiği ülkenin huzurunu sağlamak için sizleri göreve çağırıyoruz. Genç, kardeşler ülkemize, tarihimize, geleceğimize, evimize, ocağımıza, huzurumuza, mutluluğumuza, taşıdığınız yüce değerlere sahip çıkınız. Sevgi, saygı, birlik ve beraberliğimizi bozmayınız ki gücünüz karşısında bölücülük, kin, nefret tutunamasın. Bilimin gösterdiği yolda, çağdaş, laik, Atatürkçü devlet ve toplum düzeni için kol kola girerek bölücülüğün üzerine yürüyelim. ‘’ ifadelerine yer verdi.

Türker, ‘’ Genç Kızlarımız Siyasette, Toplum Hayatında Hak Ettikleri Yeri Almalıdır.’’

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Üyesi Canan Türker, özellikle genç kızlarımızın eğitim hayatlarında başarılarının yanı sıra sosyal hayatta ve siyasette hak ettikleri yere gelmeleri noktasında yılmadan gayret göstermelerinin önemine vurgu yaparak, ‘’ Gençlerimizle bugün bu salonda iftihar ettim.Özellikle genç kızlarımızın toplum hayatında ve siyasal hayatta hak ettikleri yerlerde olması en büyük hayalimdir. Bunu gerçekleştirecek özveriyi gözlerinizde görmekten kıvanç duydum’’ dedi.

Baykan, ‘’ Gençlerimizin Siyasette Var Oluşları Ulusumuz İçin Umut Sebebidir. ‘’

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe eski başkanlarından Sami Baykan kongredeki konuşmasında, ‘’ Sorgulayan, araştıran bir gençlik ve o gençliğin siyaset dünyasına katacağı değer ortadadır. Bu anlamda Cumhuriyet Halk Partisi gençliği Türkiye için bir umuttur. Karşılacağınız her zorlukta Atatürk gibi düşünmeyi ve Atatürk gibi davranmayı, o güçlüklerin üstesinden gelmeyi  ancak sizler gibi O’nun ilkelerini ve felsefesini özümsemiş bir gençlik başaracaktır. Ülkenin bu anlamdaki umudu da Cumhuriyet Halk Partisi gençliğindedir.  ‘’ sözlerine yer verdi. 

Temurer; “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ünde Dediği Gibi Türk Gençliği Amaca Durmadan Yorulmadan Yürüyecektir”

Ankara İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Giray Temurer konuşmasında,“ Polatlı Gençliğinin Mevlüt Yağlıkara başkanlığı ve yönetimiyle en iyi şekilde devam edeceğinden hiç şüphem yoktur. 2018 yılında gençlik sayımız 47 iken şimdi mevcut genç sayımız 80’i aşmıştır ve bu sayının her geçen gün artacağından hiç şüphem yoktur. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ünde dediği gibi Türk Gençliği amaca durmadan yorulmadan yürüyecektir. Mevcut Başkanımıza ve yönetimine şimdiden başarılar diliyorum. Eminim hep birlikte çok güzel işler başaracağız. ‘’ sözlerine yer verdi.

Altay; “Biz Adalete Susamış, Demokrasiye İnancı Tam Türk Gençliyiz”

Polatlı İlçe Gençlik Yönetim Üyesi Alp Eren Altay, kongredeki konuşmasında, “ İstiklal ve Cumhuriyetimizi korumak gerektiği zaman içinde bulunacağımız durumlar ve şartlar ne olursa olsun, kudret ve cesaretimizi damarlarımızdaki asil kandan alarak bütün engelleri aşıp, her güçlüğü yenmek azmi olan bir zemin yaptırıp Cumhuriyetimizin kurucu değerlerini ortadan kaldırmak isteyenlere izin vermeyeceğiz. Biz adalete susamış, demokrasiye inancı tam Türk Gençliğiyiz. Cumhuriyetimizin ve partimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği, özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı, egemenliğimizi, devrimlerimizi, ilkelerimizi ve Cumhuriyetimizi koruyacağımıza ve onun izinden yürüyeceğimize söz veriyoruz. “ ifadelerinde bulundu.

Yağlıkara;” Yolumuz Mustafa Kemal’in Devrim Yolu Yönümüz Cumhuriyet Halk Partisin Altı Okudur”

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Örgütü Gençlik Kolları Başkanlığı 16. Olağan Kongresinde CHP Polatlı İlçe Gençlik Kolları Başkanı seçilen Mevlüt Yağlıkara konuşmasında, “ Bizler Cumhuriyet Halk Parti’mizin temel taşları olan gençler olarak bugün burada örnek olacak bir ilçe gençlik kolları başkanı seçimi gerçekleştirmekteyiz. Kavgayı ayrışmayı hiçbir zaman aklımızın ucundan geçirmeyen gençler olarak partimizi yerel de ve genel de iktidar yapmak için mücadele ediyoruzUluca hizmet Yolunda bütün varlığımızla çalışmak, parti üyelerinin bozulmaz andıdır. Yolumuz Mustafa Kemal’in devrim yolu Yönümüz Cumhuriyet Halk partisin altı okudur” dedi.

CHP Ankara Gençlik Kolları Başkanı Deniz Bozkurt ve CHP Sincan Gençlik Kolları Başkanı Emin Yılmaz da konuşmalarını yaparak Polatlı İlçe Gençlik Kollarının seçimi tüm partililere ve CHP Polatlı Gençlik Kollarına hayırlı olmasını diledi. Oy verme işlemine geçildi. Oyların tamamı Mevlüt yağlıkara başkanlığındaki yönetime seçildi.