Ana sayfa GÜNDEM ORS’den personellerine kıdem plaketi

ORS’den personellerine kıdem plaketi

618
0

ORS Yönetimi çalışanların jübilesini kutladı

20, 25,30,35 yıl kesintisiz ORS’ de çalışan personele dün düzenlenen etkinlikte ORS Yönetimi tarafından plaketler verildi.

Türkiye’nin ilk ve tek rulman imalatçısı, yaklaşık 2000 çalışanı ile yılda milyonlarca rulman üreten, Polatlı’nın ve Türkiye’nin ekonomisine yaptığı katkılar artarak devam eden Ortadoğu Rulman Sanayi, fabrilada belli bir süre çalışan personelini unutmuyor. Dün düzenlenen organizasyonla 20,25,30, 35 ORS’de çalışmış personele ORS Genel Müdürü Feridun Özhan ve İnsan Kaynakları Müdürü Muharrem Özyiğit tarafından plaketleri takdim edildi. Belli bir yılı doldurmuş personeller ORS’ye duydukları memnuniyeti teşekkürlerini ileterek dile getirdiler. 

“Özel Sektör Şirketlerinde Çalışanların 5 Yıl Kıdemi Bile Zor Dolduruyor Ama Siz Yıllardır Buradasınız”

ORS Genel Müdürü Feridun Özhan plaket takdimi öncesinde şu konuşmayı yaptı ; “Arkadaşlar, bugün 13 Şubat 2020 Perşembe. Tarihe not düşmek gerekir, çünkü yine çok özel bir gündeyiz. Ülkemizde özel sektör şirketlerinde çalışanların 5 yıl kıdemi bile zor aştıkları bir ortamda, Sizler, dile kolay, bugüne kadar 20, 25, 30 ve hatta 35 yıldır ORS’ de kesintisiz çalıştınız ve çalışmaya da devam ediyorsunuz.  Sizlerin kıdem yıllarını merak edip şöyle bir topladım. Jübilesi olan arkadaşlarımızın kıdem toplamı, tam 5000 yıllık bir tecrübe hazinesi demek oluyor. Her gün böyle bir vesile bulup konuşamadığımız için bazı hususların altını çizmek, nasıl bir başarıya ulaştığımızı tekrar gözler önüne sermek istiyorum: Satışlarımızın % 80 kadarını dünyanın dört bir yanına, ama yoğunlukla Batı Avrupa ve Kuzey Amerika konumlu firmalara ihraç ediyoruz. Türkiye’deki satışlarımızla da hem yerli sanayinin ihtiyacına cevap veriyoruz, hem de ithalat fiyatlarının dizginlenmesini sağlıyoruz. Yıllar içinde müşterilerimiz arasında otomotiv firmaları gittikçe daha büyük oranlara ulaştılar. Güncel olarak satışlarımızın yarısı otomotiv firmalarına sevk edilmektedir. Trafikte, karayollarında gördüğünüz tüm marka otomobil, kamyon, otobüs, traktör ve iş makinelerinin bir yerlerinde en az bir, çoğunda da birden fazla ORS rulmanı bulunmaktadır.

“Bu durumlara adım adım, hep birlikte disiplinli çalışarak geldik”

Çoğunuz hatırlayacaksınız, 9011 yılların başında ISO 9000 standardı sertifikasını nasıl alabiliriz diye kara kara düşünürken, bugün ISO 9001, ISO 14001, ISO 27001, OHSAS 18001, IATF 16949, FORD Q1 ve Gümrükleme Yetkisi sertifikalarımızı aldık, üretim ve diğer tüm  standartlara uygun gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu standartlara uygun davrandığımızı müşterilerimiz periyodik olarak gelip yerinde tetkik ediyorlar, ancak o şekilde siparişlerine devam ediyorlar. Önümüzdeki aylarda da ISO 17025 ve ISO 50001 sertifikaları için denetleneceğiz. İstanbul Sanayi Odasının her yıl açıkladığı Türkiye’nin en büyük 500 üretici firmaları listesinde satış cirolarına göre sıralamada 260 ila 280 inci sıralardayız. Üretimde yaratılan katma değer sıralamasında ise ORS, ilk 100 arasına girmektedir. Fabrikamızın bir tarafından ham çelik girerken, diğer tarafından paketlenmiş rulman çıkmaktadır. Bu sayede de yarattığımız katma değer, % 60 seviyesindedir. İşte 1982 öncesi ancak bir-iki ailenin buğday ekerek geçinebildiği bu arazide, biz hep birlikte böyle bir başarıya ulaştık ve bugün 2000 kişinin aileleri ile birlikte doğrudan geçimini sağlıyoruz.

“Sizlerin jübilesini büyük bir mutluluk duyarak kutluyoruz”

Bu duruma adım adım, hep birlikte disiplinli çalışarak ve tabiri caizse, iğneyle kuyu kazarak geldik. Bu başarıda her bir çalışanımızın payı olmakla birlikte, 20 yıldan daha uzun bir süredir ORS’de çalışan ve bugün jübilesi olan Siz arkadaşlarımızın sabır, özveri ve disiplinli çalışmalarının katkısı çok büyüktür. Bugün Sizlerin jübilesini büyük bir mutluluk duyarak kutluyoruz.  Bu vesile ile hepinize ORS Yönetimi adına candan teşekkürlerimi sunuyor, sağlıklı ve huzur dolu yıllarda verimli çalışmalarınızın devamını diliyorum. Günün birinde emekli olursanız da ORS’nin dışarıdaki elçisi olmanızı diliyorum.  Ama her şeyden önce, Sağ olun, Var olun” diyerek sözlerine son verdi.