Ana sayfa GÜNDEM Ekipler izin bile kullanmadan çalışıyorlar

Ekipler izin bile kullanmadan çalışıyorlar

379
0

Gece gündüz karla mücadele

Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Polatlı Bölge Şefliği ekipleri, vatandaşın mağduriyet yaşamaması için kar ve tuzlama çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, Polatlı merkez ve çevre mahallelerdeki yurttaşların kar yağışı ile birlikte olumsuz hava şartlarından etkilenmemeleri için yoğun çaba harcayan Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Polatlı Bölge Şefliği ekiplerinin kar küreme ve tuzlama çalışmaları ile yine başarılı bir sınav verdiğini ifade ederek tüm birimleri ile karla mücadelede emek veren ekiplere teşekkür etti.

Polatlı’da özellikle kırsal bölgelerde, çevre mahallelerde etkisini gösteren kar yağışının ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Polatlı Bölge Şefliği ekipleri harekete geçtiğini ifade eden Avcı, ”Hava koşullarının hayatı olumsuz yönde etkilememesi için yoğun çaba sarf eden ekipler,kar yağışının etkili olduğu çevre mahallelerde ve şehir içinde ulaşımın açık kalmasını sağladı.

Yağışın başladığı saatlerden itibaren karla mücadele

Polatlı merkez ve özellikle çevre mahallelerdeki vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması adına yoğun bir çalışma gerçekleştiren Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Polatlı Bölge Şefliği ekipleri, kar küreme ve tuzlama çalışmaları gün boyu devam etti. Yağışın başladığı saatlerden itibaren şehir içinde 2 ekip, çevre mahallelerde 2 ekip ile başlayan karla mücadele çalışmaları ilerleyen saatlerde çevre mahallelerde 3 ekip olarak devam etti. ” dedi.

Bir önceki yoğun kar yağışı esnasında da özellikle şehir içi ana yollar ve Büyükşehir Belediyesi’ne ait olmayan yollarda da ekiplerinin yoğun bir çalışma gerçekleştirdiğini belirten Avcı, Merkez mahallelerdeki  vatandaşların talepleri doğrultusunda, ilçe belediyesi ya da Büyükşehir sorumluluğunda şeklinde yolları ayırt etmeden vatandaşların  hayatlarını kolaylaştırıcı bir biçimde Polatlı Belediyesi Fen İşleri ekiplerinin de karla mücadele noktasında vatandaşların mağduriyetini önleyici çalışmalarda gayretli olmaları gerekliliği ifade etti.

İzin dahi kullanmadan karla mücadelede tam kadro sahada

Avcı, ”Büyükşehir Belediye Fen İşleri Daire Başkanlığı Polatlı Şefliği, tüm birimleriyle sahada kesintisiz hizmet verdiklerini bu noktada sahada emek veren ekiplerin izin dahi kullanmadan karla mücadelede tam kadro sahada olduklarını ve olmaya devam edecektir.Yurttaşlarımıza en iyi hizmeti vermek noktasındaki gayretleri için teşekkür ediyorum.” dedi.