Ana sayfa GÜNDEM Durukan, adaylığını açıkladı

Durukan, adaylığını açıkladı

713
0

Muharrem Durukan, İYİ Parti İlçe Başkanlığına Aday

Muharrem Durukan 29 Şubat 2020 tarihinde yapılacak olan İYİ Parti 2. Olağan ilçe kongresinde İlçe Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

29 Şubat 2020 tarihinde yapılacak olan İYİ Parti 2. Olağan kongresinde Muharrem Durukan adaylığını açıkladı.  Durukan, “Yerelde Polatlı’mızın genelde ülkemizin düştüğü sosyal ve ekonomik sıkıntılardan kurtulması için kurucularından olduğum ve bir dönem başkanlık yaptığım partime ve halkıma daha aktif hizmet etmek için İYİ Parti Polatlı İlçe Başkanlığına tekrar adayım.” Dedi. Adaylık açıklamasının ardından İYİ Parti Mevcut İlçe Başkanı Mürsel Kömez ve İYİ Parti İlçe Başkan adayı Muharrem Durukan parti hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Partime Ve Halkıma Daha Hizmet Etmek İçin İYİ Parti Polatlı İlçe Başkanlığına Tekrar Adayım”

İYİ Parti Polatlı İlçe Başkan Adayı Muharrem Durukan adaylık açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “29 Şubat 2020 tarihinde yapılacak olan İYİ Parti 2. Olağan ilçe kongresinde İlçe Başkanlığına aday olduğumu sizlerin huzurunda kamuoyuna açıklıyorum. Adaylığımın partime ve Polatlı’mıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Ülke mevcut iktidar tarafından derin ve büyük, sosyal ve ekonomik sıkıntılara düşürülmüştür. Yerelde Polatlı’mızın genelde ülkemizin düştüğü sosyal ve ekonomik sıkıntılardan kurtulması için kurucularından olduğum ve bir dönem başkanlık yaptığım partime ve halkıma daha aktif hizmet etmek için İYİ Parti Polatlı İlçe Başkanlığına tekrar adayım. Değerli delegelerin desteği ile seçilmem durumunda Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı laik, demokratik sosyal hukuk devletinin gerçekleşmesi için yani refah ve mutluluğu için çalışacağıma söz veriyor, saygılar sunuyorum.“ dedi.

“Önümüzde Ki Süreçte Çok Şeyin Değişeceğine İnanıyoruz”

Açıklamasının ardından İYİ Partinin durumunu değerlendiren Durukan “Biz 25 Ekim 2017 tarihinde kurulduk. Daha 3 yılı doldurmamış bir siyasi partiyiz. Siyasi partiler için çok kısa bir zaman. Kurulur kurulmaz seçimlere girdik. Ülkede ki mevcut ekonomik ve sosyal sıkıntılar var. Bu girdiğimiz seçimlerde vatandaş şunu dedi bu sıkıntılardan yine mevcut iktidarla çıkabilir miyiz diye son bir şans vermişti. Bu son şansı iktidar seçimlerden sonra iyi kullanamadı. Ekonomik ve sosyal dengelerin iyice bozulduğunu görüyoruz. İYİ Parti olarak biz kötü bir başlangıç yapmadık. Önemli olan hızlı gitmek değil; emin, doğru adımlarla ilerlemektir. Yaptığımız ittifakla da Büyükşehirleri iktidarın elinden aldık. Siyasette kısa zamanlar bile çok şeyi değiştirebiliyor. Biz önümüzde ki süreçte çok şeyin değişeceğine inanıyoruz.” Dedi.

“Kadınsız siyaset, kadınsız bir yönetim eksik kalır”

Partilerinin kadın kotası olduğunu kaydeden Muharrem Durukan;“Aynı anlayışla ilerleyeceğiz. Daha önce ki yönetim kurullarımızda ki kadın arkadaşlarımız gerçekten çok özverili, çok çalışkan kişilerdi. Şu an hala bazıları bizimleler. Bize çok katkıları oldu. Kadınların siyasette olması bir elzem. Kadınsız siyaset, kadınsız bir yönetim eksik kalır. Sadece erkeklere bırakılmış bir yönetimin başarılı olamayacağını biliyoruz. Bunu büyük kurtarıcı Mustafa Kemal Atatürk’te Cumhuriyet’in kuruluşundan itibaren bizi yönlendirdiği ilke ve inkılâplarında bunun böyle olması gerektiğini gösteriyor.” Dedi.

Kömez: “ En çok üye kaydeden parti: İYİ Parti”

İYİ Partinin son seçimlerde ki durumunu değerlendiren İYİ Parti Mevcut İlçe Başkanı Mürsel Kömez; “Yaklaşık iki buçuk yıllık bir siyasi partiyiz. Kendi adıma söylüyorum 24 Haziran seçimlerinde daha yüksek bir oy bekliyorduk. Çünkü ülkemizin içinde bulunduğu sorunlar, özellikle ekonomik sorunlar ve seçim gezilerinde vatandaşın tepkilere göre ben 24 Haziran ve 31 Mart seçimlerinde daha yüksek oy bekliyordum. Ama yeni kurulan bir parti olmamıza rağmen 43 tane milletvekili seçildi partimizden. Yeni kurulan bir partiye göre %10-11 barajını daha yüksek oy oranı beklememe rağmen başarılı görüyorum. Polatlı olarak yerelde MHP’nin iktidar olduğu bir ilçede yaşıyoruz. Bu konuda bununda faktörleri var. Ama yapılan seçimde 11.204 oy almıştık. O günün şartlarında hatta seçime sokulmayacak bir parti olarak aldığımız oy oranını ben yüksek buluyorum. Şu geldiğimiz noktada halkın bir teveccühü var İYİ Partiye karşı. Son yapılan anketlerde de görüyoruz şu anda %13-14 bandındayız. En çok üye kaydeden parti İYİ Parti şu anda. Halkın tercih ettiği bir siyasi partiyiz. Geleceği olan bir partiyiz. Şu an ki durumumuz gayet iyi.” Dedi