Ana sayfa Doğru Kalem KOZMİK ODA

KOZMİK ODA

290
0
PAYLAŞ

Peygamber Ocağının Türk askeri , Sine-i milletin  emanetindedir . Onu korumak ve kollamak en asli görevidir.

AK Partili 6 milletvekili, “askerlerin sivil mahkemelerde yargılanmasının önünü açan yasa değişikliğinin arkasında FETÖ’nün olduğunu” iddia eden eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ hakkında “hakaret”, eski CHP’li vekil Dursun Çiçek hakkında ise, “iftira” suçlamasıyla şikayetçi oldu.
Suç duyurusu dilekçesinde, “Değişiklik önergelerinin ne teklif aşamasında ne de yasalaşması sürecinde herhangi bir örgütün etkisi söz konusu olmamıştır” denildi. Dilekçede, Başbuğ’un sözlerinin, FETÖ’ye direnen Gazi Meclisi’ne saygısızlık içerdiği, vesayet özleminin ise yansıması olduğu ifade edildi.
2009’daki yasa teklifinin altında imzası bulunan AK Parti milletvekilleri Bekir Bozdağ, Ahmet Aydın, Mustafa Elitaş, Mehmet Ceylan, Ahmet Müfit Doğan ve Yahya Doğan avukatları aracılığıyla savcılığa suç duyurusu dilekçesi verdi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatları Hüseyin Aydın ve Muammer Cemaloğlu tarafından savcılığa verilen suç duyurusu dilekçesinde, Başbuğ hakkında kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret suçundan dava açılması talep edildi.

Yasanın gece yarısı saat 00:56 ‘da bir avuç milletvekili tarafından kabulünden sonra Türk Ordusunun seçkin subayları  halen Fetö örgütü mensubu olmaktan mahkum olmuş savcı ve yargıçların teşkil ettiği özel yetkili mahkemelerce balyoz, Ergenekon, Casusluk vb. Davalarında hüküm giymiş  , terfi haklarını kaybetmiş , yerlerine YAŞ tarafından FETÖ’cü subaylar  getirilmiş ve 15 Temmuz darbe kalkışmasının alt yapısı oluşturulmuştur.  Devletin en önemli askeri sırlarının saklandığı Özel Harp Dairesi Başkanlığı ( Seferberlik Daire  Başkanlığı )’nın en mahrem odalarına Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a sözde suikast planlarının aranması bahanesiyle  girilmiş  ve savaş durumunda , gayri nizami harp için yapılan hazırlıklar  ,  personel liste ve görev yerleri  FETÖ örgütünün eline geçmesine sebep olunmuştur.

,….Bülent Arınç’a suikast iddiasıyla suçlanan Albay Erkan Yılmaz Büyükköprü ve Binbaşı İbrahim G. Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili  ( Yargıtay 16. Dairesince  Fetö’ye üye olmaktan 11yıl 3 ay , toplamda 17 yıla mahkum oldu. )  Bülent Arınç’a suikast planlamakla suçlamasıyla tutuklanma talebine karşılık Ankara 11.Ağır Ceza Mahkemesi ‘nin nöbetçi hakimi Erol Tatar  , iki askerin tutuklanmasına gerek görmedi ve serbest bıraktı. Karara itiraz için sürenin dolmasına yarım saat kala , salıverme kararına karşı çıkıldı  .Heyet de tutuksuz yargılamaya karar verdi. Askerleri tutuklamayan Hakim Erol Tatar , kısa süre sonra Ağır Ceza Hakimliğinden Asliye Ceza Hakimliğine tenzil-i rütbe ile kaydırıldı. O’da istifa etti ve halen bir ilçede noter olarak çalışıyor. …

Savcı Bilgili’nin yasal olarak Kozmik odaya ancak hakimin girebileceği kararından dolayı  Fetullah Gülen ile ilgili verilen beraat kararında imzası bulunan  Hakim Kadir Kayan 26.12.2009  da Seferberlik Başkanlığında tetkiklerde bulunmak talebinde bulundu. Daire Başkanı Tümgeneral Selahattin Kısacık , Hakim Kadir Kayan’ın arama yapmak üzere geldiğini , Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’a telefonla bildirdi. Başbuğ, ‘’ Kimse girmesin , her tarafı kapatın , mühürleyin , yarın Başbakanla görüşeceğim ‘’ dedi. Başbuğ , Hakim Kadir Kayan’ı Genelkurmay Başkanlığına davet etti….

…Ertesi gün Genelkurmay Başkanı Orgeneral Başbuğ , Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la görüştü. Erdoğan’a ‘’ Oraya girilmesi halende devlet sırlarının ifşa olacağını ‘’ söyledi. Başbakan da bunun üzerine ‘’ Bizden saklayacak neyiniz var ,  niye böyle yapıyorsunuz ? ‘’ Dedi.

Sonunda Kozmik odanın kapıları hakim Kadir Kayan’a açıldı , devlet sırları da etrafa  saçıldı .

Genelkurmay Başkanlığının tüm itirazlarına rağmen, kamuoyunda “kozmik oda” olarak bilinen Genelkurmay Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığında 20 gün boyunca yapılan aramaların ayrıntıları, HSYK Başmüfettişliğinin raporuyla ortaya çıktı. Dönemin Başbakan Yardımcısı Arınç’a suikast düzenleneceği iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında “kozmik oda”da 20 gün yapılan aramalarda TSK’nın devlet sırrı niteliğindeki belgeleri ele geçirildi. HSYK Başmüfettişliğince, soruşturmayı yürüten hakim ve savcıların meslekten çıkarılmaları istemli raporda, Genelkurmay Başkanlığının o günlerde tuttuğu tutanaklara da yer verildi. Odalardaki belge ve arşiv kayıtları, devlet sırrı niteliğinde, devletin güvenliğiyle ilgili doğrudan bilgiler içerdiğinden bu odalara giriş izni verilemeyeceği tespitlerinin yer aldığı tutanaklarda, “Bu açıklamaya rağmen Hakim Kadir Kayan tarafından bugüne kadar yapılan incelemelerden 1970’li yıllardan günümüze kadar yüklenen suçla ilgisi olmayan devlet sırrı niteliğindeki tüm bilgilere nüfuz edilmiştir” ifadeleri dikkati çekti .

Kaynak: Tutanaklarla Kozmik Odanın esrarı –Saygı Öztürk

Saygılarımla,