Ana sayfa GÜNDEM Pazarcılardan, Başkan Yıldızkaya’ya acil çağrı: “Asıl deprem, yağmur yağınca Perpa’da Oluyor”

Pazarcılardan, Başkan Yıldızkaya’ya acil çağrı: “Asıl deprem, yağmur yağınca Perpa’da Oluyor”

595
0
PAYLAŞ

Perpa’nın yağmurda Akan Çatısı, Esnafı işinden bezdirdi

Geçtiğimiz günlerde  yaşanan sağanak yağış, Perpa Pazar Esnafını mağdur etti. Perpa Pazar yerinin akan çatısı, özellikle üst kattaki konfeksiyon bölümündeki malların ıslanmasıyla büyük zarara yol açtı. Konfeksiyon bölümündeki zarardan yakınan esnaf, bu olayın tekrar yaşanmaması Başkan Mürsel Yıldızkaya’ya bu sorunu gidermesi için acil çağrıda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde uzun süreli yağan yağmur, Perpa Pazarı Esnafını mağdur etti. Esnaf, Perpa Pazar yerinin hazır giyim bölümünde bulunan çatısının her yağmurda aktığını belirtirken, yetkililere şikayette bulunduklarını fakat sonuç alamadıklarını dile getiriyor.Perpa konfeksiyon Esnafı Başkan Yıldızkaya’ya  asıl deprem her yağmurda Perpa da oluyor lütfen burada sesimiz duyun diyerek çağrıda bulundular. 

Birkaç gündür yağan yağmur, “Perpa Kapalı Pazar Yeri”nin akan çatısı sebebiyle, en çok konfeksiyon esnafının canını yaktı. Gazetemize konuşan esnaf, birçok kez konu hakkında tadilat talebinde bulunmalarına rağmen mağduriyetlerinin devam ettiğini, zarar ettiklerini dile getirdi. Akan çatının, ürünlerini ıslattığını anlatan tezgah sahipleri, durumun düzeltilmesi için çağrıda bulundu. Esnaf, akan çatıya karşı naylon gererek kendince önlem aldı. Esnaf artık kıyafetleri zarar görmesin diye çareyi tezgahlarının akan yerlerine leğen koymakta buldu.