Ana sayfa GÜNDEM Polatlı’dan Elazığ Ve Malatya’ya Yardım Tırları Uğurlandı

Polatlı’dan Elazığ Ve Malatya’ya Yardım Tırları Uğurlandı

585
0
PAYLAŞ

Kızılay, milletimizin yüce gönlüne köprü vazifesi görmeyi amaçlamıştır”

Polatlı Kaymakamlığı, Polatlı Belediyesi ve Türk Kızılay’ı Polatlı Şubesi Koordinasyonunda başlatılan yardımlar kapsamında toplanan malzemeleri Elazığ ve Malatya’ya gönderildi.

2 gün Türk Kızılay’ı ekiplerince 1 gün de Polatlı Belediyesince şehir merkezinde açık kalarak bağışların kabul edildiği çadırlarda toplamda; Acil ihtiyaçların yer aldığı tırlarda 2 tır dolusu içme suyu , 3513 parça erkek giyim, 6806 parça bayan giyim,3290 parça çocuk giyim,1593 adet kaban,1203 adet battaniye,33 adet halı,4 koli havlu ve seccade,40 adet bayan çantası,2183 adet ayakkabı ve bot,42 paket çocuk bezi,200 paket ı slak mendil, 2 koli oyuncak, 176 adet gıda kolisi, 26 çuval patates, 49 çuval nohut, 2 çuval şeker, 2 çuval un, 6 adet kabak, 5 çuval yeşil mercimek, 73 adet ısıtıcı, 332.45.00 TL nakdi para İlçemizce tedarik edildi. Hazır olan tırlar ve malzemeler; Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Polatlı Belediye Başkan Yardımcısı Salih Tekeli, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Burhanettin Sütçü, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz, Kızılay Başkanı Bünyamin Ateş, Polatlı Kızılay Şubesi, Ramço ve genç sinçolar katılımıyla deprem bölgelerine uğurlandı. 

“Kızılay, milletimizin yüce gönlüne köprü vazifesi görmeyi amaçlamıştır”

Gücünü Türk milletinin yüce gönlünden alan Türk Kızılayı, birlik ve dayanışma günü olan bu tür durumlarda her bir Türk insanının kalbinin o coğrafyada attığını ve o coğrafya için ne yapabilirimi düşündüğü hissi ile yardıma köprü oluşturmak adına belirli noktalarda kampanya başlatmış, ulvi milletimizin yüce gönlüne köprü vazifesi görmeyi amaçlamıştır.

Polatlı  Kızılay  Şubesi Yönetim Kurulu şu açıklamayı yaptı: “ Bu bağışları yapan tüm Polatlı halkına teşekkür ederiz. Özellikle kampanyamıza yoğun desteklerini sunan Polatlı Kaymakamı  Mahmut Nedim Tuncer ve Polatlı Belediye Başkanı  Mürsel Yıldızkaya, Polatlı Esnaf Kefalet Başkanı Ertuğrul Kıymaz, Gecek Su sahibi Murat Uzuner, İkbal’s pastaneleri ve Karemiş gıdaya , Yağcıoğlu köyü muhtarı Tuncay Su’ya yoğun teşekkürlerimizi iletiriz. Bununla birlikte kampanyamızı yürütmemizde bağışın toplanma sürecinde gelen bağışların teker teker ayıklanmasına, kullanılabilir olanların belirlenip bunların paketlenmesine kadar verdiği  emekler ile yardımcı olan gönüllülerimiz; Gençlik Kolları Başkanımız İsmail Akkaya’ya, Sabrican Ölgürmek ,Tufan Kızılçay, Oğuzhan Denizli, Samet Gülen,Furkan Gülen,Ömer Gülen, Enes Aykan,Emre Kılıç,Samet Aslan Can,Velihan Koca,Bedirhan Ateş,Atakan Güngör,Muhammed Peker,Batur Üretir,Mehmet Aşgın,Sadık Aşgın,,Ahmet Aşgın,Kadın Kolları Başkanımız Hanife Akdeniz,Gülhan Ateş,Nesrin Er,Büşra Er,Başak Yüksel,Yıldız Aslan ,Polatlı Karadenizliler Derneği Başkanı Orhan Bozdağ ve ekibi,Hüseyin Bozdağ,Oğuzhan Bozdağ,Tolga Bozdağ,Yusuf Bozdağ,Ahmer Ergeç,Musa Ergeç,Fatih Ergün,Samet Bağır,Ömer Öter’e, Polatlı Spor taraftar grubu genç Sinçolara Ramço ve ekibine Teşekkürü borç biliriz. Bununla birlikte Elazığ’a gönderdiğimiz ilk tır ile birlikte şube gönüllülerimizden olan Kadir Ergeç te gönüllü olarak bölgeye intikal etmiş, bölgedeki çalışmaları yerinde gözlemlemiş ve buradan uzayan elimiz olarak bölgenin yarasına merhem sürülmesine yardımcı olmuştur. Bu bağlamda gönüllümüz Kadir Ergeç’e de ayrıca teşekkür ederiz” dedi.