Ana sayfa GÜNDEM Demir: “Kudüs davası tüm Müslümanların davasıdır”

Demir: “Kudüs davası tüm Müslümanların davasıdır”

620
0

Demir: “Kudüs Müslümanların kutsalıdır”

AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir ABD ve İsrail’in Kudüs bildirisine karşı basın açıklamasında bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacaklarını  ve ABD’nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararı vereceklerine dair bir bildiri yayınlamıştı. ABD ve İsrail’in hukuksuz Kudüs bildirisine karşı  AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir  basın açıklamasında bulundu. Demir açıklamasında şunları söyledi: “Kudüs, Peygamberler Sultanı Hazreti Nebi’nin ‘Şayet oraya gidemez ve orada namaz kılmazsanız bari oranın kandillerini aydınlatacak yağ gönderin’ diyerek emanet ettiği kutlu beldedir. Bu şehrin her bir taşında, her bir sokağında, yüzyıllardır ayakta duran her bir ibadethanesinde Selahaddin-i Eyyubi gibi Müslüman idarecilerin emeği, alın teri vardır. Haçlı seferleriyle yakılan bu şehri tekrar ayağa kaldıran, 400 yıl boyunca tüm inanç mensupları için tekrar bir barış yurdu hâline getiren ecdadımızdır.

“Kudüs, arzın üstünde bir sancak, görkemli bir çınardır”

 Bizim için Kudüs, arzın üstünde bir sancak, görkemli bir çınardır. İşte bunun için Allah Resulünün Miraca yükseldiği bu kutlu şehri İstanbul’dan, Kahire’den, Bağdat’tan, Mekke ve Medine’den ayırt etmeden seviyoruz. İşte bunun için biz ‘Kudüs kırmızı çizgimizdir ’diyoruz. Kudüs davası tüm Müslümanların davasıdır, Kudüs, elinde on binlerce masum Filistinlinin kanı olan bir terör devletinin insafına bırakılmayacak kadar mukaddes bir mübarek beldedir. Bedeli ne olursa olsun, Hakk’ın, hakikatin ve mazlumun yanında yer almayı sürdüreceğiz.

“Kudüs’ün İsrail’e verilme planı asla kabul edilemez”

 Kudüs davasından, Filistinlilerin haklarını savunmaktan ve tüm mazlumlarla dayanışma içinde olmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Kudüs Müslümanların kutsalıdır. Kudüs’ün İsrail’e verilme planı asla kabul edilemez. İsrail zulmü karşısında sadece ve sadece yüreklerindeki imanın gücüyle mücadeleyi veren Filistinli kardeşlerimizi özellikle selamlıyorum. İnançlarını ve vatanlarını savunurken hunharca katledilen şehitlerimize Rabbimden rahmet diliyorum. Bu kutlu mücadelede yaralanan gazilerimize Rabbimden acil şifalar diliyorum. İnsanlığın ve Müslümanların haysiyetini koruma görevini üstlenen mazlum Filistin halkına şükranlarımı sunuyorum” dedi.