Ana sayfa GÜNDEM Ülkücü Şehit Hasan Erdem Dualarla Anıldı

Ülkücü Şehit Hasan Erdem Dualarla Anıldı

546
0

Ülkücü Şehit Erdem Kabri Başında Anıldı

Polatlılı Ülkücü Şehit Hasan Erdem, şahadetinin 43. Yıl dönümünde Polatlı Ülkü Ocakları tarafından kabri başında düzenlenen törenle anıldı.

29 Ocak 1977 yılında evinin önünde suikaste uğrayan Polatlılı Ülkücü Şehit Hasan Erdem şehadetinin 43. Yıl dönümünde Polatlı Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen anma töreninde Polatlı Şehir Mezarlığında bulunan kabri başında dualarla anıldı. Hasan Erdem’in kabri başında dualar eşliğinde gerçekleştirilen anma törenine Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, MHP Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör, Ülkü Ocakları Başkanı Kürşat Yüksel, MHP Belediye Meclis Üyeleri, MHP İlçe Yönetimi, Polatlı’nın dört bir yanından ülkücüler ve Ülkü Ocağı mensubu onlarca genç katıldı.

Davamızın her bir ferdi üzerine düşeni tereddütsüz yerine getirecekti

Polatlı Ülkü Ocakları Başkanı Kürşat Yüksel anma töreninin ardından konuya ilişkin gerçekleştirdiği açıklamada; “Ülkücü şehidimiz Hasan Erdem abimiz 29 Ocak 1977 yılında evinin önünde uğradığı alçak saldırıda eli kanlı teröristler tarafından şehit edilmiştir. Ülkücü hareketin her ferdi, kutlu davası uğruna hayatını kaybeden tüm şehitlerimizle aynı ruhaniyeti ve inanmışlığı taşımaktadır. Bu sebeple ülkücüler Türkiyemizin bütünlüğünün yılmaz bekçisi olmaya devam edecektir. Vatanımızın birliği, Ülkemizin bölünmez bütünlüğü adına kutlu davamızın her bir ferdi üzerine düşeni tereddütsüz yerine getirecektir.

Ülkücü Hareket asaletini hiç kaybetmeden Türk ve Türkiye düşmanlarıyla kanının son damlasına kadar hesaplaşmaya her daim hazırdır. Ülkücü şehitlerimiz; Türklüğün övünç madalyası, şanlı geçmişimizin anıtlaşmış isimleri, her biri feragat ve fazilet simgesidir. Bu duygu ve düşüncelerle Hasan Erdem abimiz başta olmak üzere tüm ülkücü şehitlerimize, terörle mücadelede hayatlarını kaybetmiş kahramanlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Ülkücüler varsa umut vardır. Umudun kudreti Türk Milletidir.” Şeklinde konuştu.