Ana sayfa GÜNDEM Polatlının 2019 yılı karnesi-22

Polatlının 2019 yılı karnesi-22

635
0

Şeker: “Mahallemiz için durmadan çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz”

İlçemizin “2019 yılı karnesi” yazı dizimizin bugünkü konuğu  Şentepe Mahallesi Muhtarı Mehmet Şeker oldu.

İstiklal Gazetesi olarak   Esnaf Odaları,  Sosyal Dernekler, Borsa ve kooperatifler, hizmet tesisleri, resmi kurumlar, muhtarlıklar, siyasi ilçe başkanları, belediye başkanlığı ve en son olarak ilçemiz kaymakamlığı olmak üzere 2019 yılında yapılan ve yapılamayan işler 2020 planları açılan ve kapanan işyeri rakamları, sorunları konulu bir araştırma yazı dizisi ile siz okurlarımıza sunuyoruz.  Bugünkü konuğumuz, Şentepe Mahallesi Muhtarı Mehmet Şeker oldu.

“Polis, ambulans, itfaiye sokak levhası olmadığından yerleri bulmakta güçlük çekiyordu”

Şeker, bize şu bilgileri verdi: Sokak levhası ve cadde isimlerini Ankara Büyükşehir Belediyesinden talepte bulunarak değiştirdik. Yeni sokak levhaları takıldı. Bundan önce polis, ambulans, itfaiye sokak levhası olmadığından yerleri bulmakta güçlük çekiyordu ama şu an böyle bir sorun ortadan kalktı. Polatlı Belediye Başkanımız  Mürsel Yıldızkaya  mahallemize özel araç tahsis ederek dini ve özel günlerde Şentepeden  direk olarak vatandaşlar mezarlıklara gidebiliyor. Gülsoy  caddesinde  aydınlatma direği yoktu ve biz seçildikten sonra Gülsoy caddesinin aydınlatmalarını yaptık.  5 adet aydınlatma direkleri taktık. Bilal Habeşi camisine kamelya ve çocuk parkı yaptık. Hz.Ömer camisine, Ulucami ve Süleymaniye camisine vatandaşın oturabilmesi için banklar koydurduk. Mahallemizin sakinlerini Ankara Hacı Bayram Veli camisine geziye götürdük. Şentepe Taksi durağına taksicilerin oturabilmesi için banklar koydurduk. Üçpas halı sahasına bank verdik. Projemizde olan siteler var onlara da kamelya ve banklar getirerek estetik bir görüntüye ulaşmak  istiyoruz. Bilindiği üzere mahallemizde yazları çok fazla sinek oluyor 1 hafta Ankara Büyükşehir Belediyesinden 1 hafta ise Polatlı Belediyesinden sürekli bir şekilde ilaçlama yapıyorduk. Mahallemizde yanmayan aydınlatma lambaları var. 2020 yılında 18 tane sokağımıza aydınlatma lambaları takılacak. Yunus Emre konağının önüne çocuk parkı ve banklar kurduk. Mevlana caddesinde şeritler yaptık. Yazları mahallemizde otlarla mücadele etmek için uğraşıyoruz. Toki’ye çocuk parkı, kamelyalar ve aydınlatma lambaları taktık.

“22 binlik bir nüfusu çarşıya bağlı kılmak istemiyoruz”

Şentepe Mahalle Muhtarı Mehmet Şeker mahallenin sorunlarına da değindi. Şeker,en büyük sorunumuz mahallemizde Ziraatbank ATM’sinin olmamasıdır.Mahallemizde yaşayan kesim genel olarak yaşlılardan oluşuyor ve parasal anlamda işlerini yapabilmeleri için merkeze gitmeleri  gerekiyor.Mahallemizin  nüfusu 22 bin ve bizde 22 binlik bir nüfusu çarşıya bağlı kılmak istemiyoruz.  Bu nedenle mahallemize Ziraatbank ATM’sinin gelmesini istiyoruz. Gülveren, Esen tepe ve Şentepeyi  kapsarsak  eğer nüfus  40 bini buluyor bu civarlara bir Ziraat Bank  şube açılması herkes açısından çok faydalı olacağına inanıyoruz. Şube açılmazsa bile en azından bir tane ATM konulması mahalle sakinlerimizin işlerini daha kısa zamanda çözebilmesine katkı sağlar.  . Yeni yerleşim yerlerimizde bir kaldırım çalışması yok bunun çalışmalarını yapıyoruz.2020 yılında hedefimiz eksik olan  aydınlatma direklerini yapmak, kaldırım çalışmalarını  yapmak, kamelya ve oturma yerleri oluşturmak, asfalt çalışmaları yapmak olacak. Mahallemizde eksik olan kör noktalar tespit edildi. ENERJiSA’ya bildirildi.  

“Mahallemizde yardıma muhtaçları tespit ederek elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz”

Mahalle sakinlerimize 500 fidan dağıttık. Bunu geleneksel hale getireceğiz. Her sene mahalle sakinlerimizi Ankara Büyükşehir Belediyesiyle koordine çalışarak Hacı Bayram Veli camisine götüreceğiz. Mahallemizde yardıma muhtaçları tespit ederek elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Mahallemiz için durmadan çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Yeşilvadi, Yeşil kentte kanalizasyon sıkıntısı var. Yeşilvadi bizim için çok önemli bir nokta kanalizasyon sistemim yeniden yapılanması gerekiyor. Bu konuyu Ankara Büyükşehir Belediyesine bildirdik. Kanal daire başkanlığın bildirdik ve şu anda gündeme alındı. En kısa zamanda çözüme kavuşmasını diliyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.