Ana sayfa GÜNDEM Altun: “Kudüs, Müslümanların kırmızıçizgisi ve onurudur”

Altun: “Kudüs, Müslümanların kırmızıçizgisi ve onurudur”

237
0

Birlik Vakfı Polatlı Temsilciliği, ABD ve terör devleti İsrail’in hukuksuz Kudüs bildirisine karşı basın açıklamasında bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacaklarını  ve ABD’nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararı vereceklerine dair bir bildiri yayınlamıştı. ABD ve İsrail’in hukuksuz Kudüs bildirisine karşı Birlik Vakfı Polatlı Şube Başkanı Yasin Altun basın açıklamasında bulundu. Altun açıklamasında şunları söyledi: “ Kudüs ve Mescidi Aksa İslam Âlemi olarak bizim onursal mücadelemizdir asla bundan vazgeçmeyeceğiz. Bunun uğruna çok şehit verdik vermeye devam ediyoruz ve Kudüs bir gün aslına dönecektir. Tevhid inancının sembolü bu şehri sonuna kadar savunacak asla siyonistlere veya Amerika’ya bırakmayacağız, Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisi ve onurudur.”

“Hukuksuz bildiriye karşı durmaya, mücadele vermeye sonuna kadar devam edeceğiz”.

İlk  kıblemiz olan Kudüssü yok sayan Filistin’i bir avuç toprak vererek kendilerince lütuf eden İsrail’i  ve Amerika’yı başta Trump olmak üzere tüm karar verici iradeyi yok sayıyor ve lanetliyoruz. Bu hukuksuz bildiriye karşı durmaya, mücadele vermeye sonuna kadar devam edeceğiz.”