Ana sayfa GÜNDEM Yardım tırları deprem bölgesine doğru yola çıktı

Yardım tırları deprem bölgesine doğru yola çıktı

818
0

Polatlı’dan Elazığ ve Malatya’ya Yardım Tırları Uğurlandı

Ankara Valiliği Koordinasyonunda, Polatlı Kaymakamlığı ve Polatlı Belediyesince başlatılan yardım kampanyası kapsamında toplanan yardım malzemeleri Elazığ ve Malatya’ya gönderildi.

Acil ihtiyaçların yer aldığı 2 tır ve 1 kamyon, içme sularının olduğu 3 tır, kuru soğan 1 tır ve 1 tır da un İlçemizce tedarik edildi. Hazır olan tırlar ve malzemeler Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, 58. Topçu Tugay Komutanı Albay İbrahim Camcı, Polatlı Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çataloğlu, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Burhanettin Sütçü, İlçe Yazı İşleri Müdür V. Cem Bilge, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Emel Üneşi, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Akkurt, İlçe Jandarma  Komutan V. J. Asb. Kd. Bçvş. Adnan Altıntaş, Polatlı Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Toplu, Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu, Belediye Meclis Üyeleri,  iş adamları, bazı daire müdürleri ile STK Temsilcilerinin katılımıyla deprem bölgelerine uğurlandı. 

500 çuval un yola çıktı

Sabah saatlerinde yola çıkan Un yüklü tır için borsa üyeleri katkıda bulundu. Destek veren firmalar arasında Toplu Un San, Onsa Un, Kırtızlar Un, Emek Un, Nora Un firmaları yer aldı, toplam 500 çuval un gönderildi. Ayrıca Ata Tohumculuk firmasınca da 335 adet kıyafet desteğinde bulunuldu.

Tunçer: “Depremin meydana geldiği ilk andan itibaren herkes vazifesinin başındaydı”

Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar temennisinde bulunan Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, yaşanan deprem sonrası Türkiye’nin depremzedelerin yaralarını sarmak için tek yürek olduğunu söyledi.  Emeği geçenlere teşekkür ederek Devlet ve millet seferberliğine dikkat çeken Kaymakam Tunçer, “Milletimiz yardımlaşma konusunda dünyaya örnek bir millet. Depremin meydana geldiği ilk andan itibaren herkes vazifesinin başındaydı. Milletimiz maddi ve manevi yardım için tek yürek oldu. Polatlı’mızda da aynı hislerle vatandaşlarımız depremzede vatandaşlarımıza yardımcı olmak için seferber oldu. Polatlılılar her zaman yardımlaşma ve dayanışma içerisinde. Hemşerilerimizle gurur duyuyoruz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yakın ve akrabalarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum”  diye konuştu.