Ana sayfa GÜNDEM Ülkücü Şehit Hasan Erdem anılacak

Ülkücü Şehit Hasan Erdem anılacak

616
0

Ülkücü Şehit Hasan Erdem Vefatının 43. Yıl Dönümünde Kabri Başında Anılacak

Polatlılı Ülkücü Şehit Hasan Erdem, şahadetinin 43. Yıl dönümünde Polatlı Ülkü Ocakları tarafından düzenlenecek törenle anılacak.

29 Ocak 1977 yılında evinin önünde suikasta uğrayan Polatlılı Ülkücü Şehit Hasan Erdem, şahadetinin 43. Yıl dönümünde Polatlı Ülkü Ocakları tarafından düzenlenecek olan anma töreninde Polatlı Şehir Mezarlığı’nda bulunan kabri başında dualarla anılacak. Vefatının 43. Yıl dönümünde saat 15.00’da Polatlı Şehir Mezarlığı’nda Ülkücü Şehit Hasan Erdem’in kabri başında gerçekleştirilecek olan anma törenine Polatlı’nın dört bir yanından ülkücüler katılacak. 

Başkan Yüksel; “Şehitlerimizin Her Biri Türklüğün Övünç Madalyası, Fazilet Simgesidir”

Tüm ülkücü camiayı anma törenine davet eden Polatlı Ülkü Ocakları Başkanı Kürşat Yüksel konuya ilişkin açıklamasında; “Ülkücü şehidimiz Hasan Erdem abimiz 29 Ocak 1977 yılında evinin önünde uğradığı alçak saldırıda eli kanlı teröristler tarafından şehit edilmiştir. Ülkücü hareketin her ferdi, kutlu davası uğruna hayatını kaybeden tüm şehitlerimizle aynı ruhaniyeti ve inanmışlığı taşımaktadır. Bu sebeple ülkücüler Türkiyemizin bütünlüğünün yılmaz bekçisi olmaya devam edecektir. Vatanımızın birliği, Ülkemizin bölünmez bütünlüğü adına kutlu davamızın her bir ferdi üzerine düşeni tereddütsüz yerine getirecektir. Ülkücü Hareket asaletini hiç kaybetmeden Türk ve Türkiye düşmanlarıyla kanının son damlasına kadar hesaplaşmaya her daim hazırdır. Ülkücü şehitlerimiz; Türklüğün övünç madalyası, şanlı geçmişimizin anıtlaşmış isimleri, her biri feragat ve fazilet simgesidir. Bu duygu ve düşüncelerle Hasan Erdem abimiz başta olmak üzere tüm ülkücü şehitlerimize, terörle mücadelede hayatlarını kaybetmiş kahramanlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Ülkücüler varsa umut vardır. Umudun kudreti Türk Milletidir.” İfadelerine yer verdi.