Ana sayfa GÜNDEM Polatlılı kadınlardan Huzurevi sakinleri için güç birliği

Polatlılı kadınlardan Huzurevi sakinleri için güç birliği

716
0
PAYLAŞ

Her daim yaşlılara saygı

Polatlı Doğa ve Hayvan Dostları Derneği Başkanı Aysun Taşçı öncülüğünde, Polatlı Eğitim, Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Sevim Işık ve Başkan Yardımcısı Hülya Cenge Kopar ve üyeleri desteği ile dün CHP İlçe Kadın kolları katılımıyla huzurevi sakinlerine ördükleri şalları ve diz örtülerini götürüp hediye ettiler.

Geride bıraktığımız Aralık ayında Polatlı Doğa ve Hayvan Dostları Derneği Başkanı Aysun Taşçı ve kızı öncülüğünde başlayan proje ile Polatlılı kadınlar, Huzurevinde yaşayan teyzelerine şal ve diz örtüsü ördüler. Polatlı Kadın Eğitim ve Dayanışma Derneğinin desteği ile gerçekleşen projede, Polatlı Huzurevi’nin Hanım sakinlerine hediyeleri dün teslim edildi. Dün düzenlenen etkinliğe Polatlı Kadın Eğitim ve Dayanışma Derneği Başkanı Sevim Işık, Başkan Yardımcısı Hülya Kopar, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Aynur Ateş ve üyeleri ile hayır sever kadınlar katıldı.

Taşçı: En büyük destekçimiz Polatlı Eğitim, Kadın Dayanışma Derneği

Polatlı Doğa ve Hayvan Dostları Derneği Başkanı Aysun Taşçı yaptığı açıklamada projenin çıkış noktasına anlatarak konuya dikkat çekti. Taşçı açıklamasında şunları söyledi: “Buna başta proje olarak başlamadık. Kızım Ecem Taşçı üniversiteyi bitirdikten sonra eve geldiğinde boş durmak istemediğini söyledi. Bizde durmadan örgü örmeye başladık ve sonrasında bu hobiyi bir amaç için kullanmaya karar verdik ve huzurevi sakinlerinin dizlerini örtebileceği bu kış günlerinde üşümemeleri için şallar örmeye karar verdik. Diz örtüsü olarak kullanılsın istedik. En büyük destekçimiz Polatlı Eğitim, Kadın Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Hülya Cenge Kopar oldu. Elinden gelenin en fazlasını yaparak bizden destekleri hiçbir zaman eksik etmedi. Sonrasında huzurevi yönetimiyle görüşerek bir sayı aldık ve örtülerimiz örmeye başladık. Bugün dağıtmak için buradayız. Huzurevi sakinlerinin yaşadıkları mutluluğu görünce ne kadar doğru bir iş yaptığımızı farkına vardık. Bu mutluluğu görmek bizleri de çok fazlasıyla mutlu etti. 2 ay gibi kısa bir zamanda yaklaşık 40 tane diz örtüsü örüldü bizim başta hobi olarak başladığımız iş bir projeye dönüştü. Bunları yaparken hep nasıl bir adım öteye götürebiliriz diye düşündük. Bu kapsamda başta kadınlarımıza ördüğümüz örtüleri sonrasında erkeklere örmeye planlıyoruz.   Polatlı Eğitim, Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Sevim Işık,  Başkan yardımcısı Hülya Cenge Kopar, CHP Kadın Kolları, Zehra Kurtoğlu, Nesrin Tuna, Nur Öz ve maddi anlamda bizden desteği hiç esirgemeyen eşim Ferhat Taşçı’ya da çok teşekkür ediyorum. Polatlı doğa ve hayvan dostları başkanıyım o kadar ötelenen canlılar ki hayvanlarımız buradan vurgu yapmak istiyorum.

“İnsanlar hayvanlarla beraber yaşamayı öğrenmeliler”

Bu soğuk havlarda herkesin evinin önüne bir kap mama, bir kap su konularak havyalara yardım edebiliriz. Her gördükleri sokak hayvanları şikâyet etmek yerine onlarla beraber yaşamayı öğrenmeliler. Bize sürekli şu soru soruluyor o kadar insan dururken neden hayvanlara yardım ediyorsunuz? Biz hayvanseverler olarak özel insan türleriyiz gördüğümüz olayları gönlümüzde hissediyoruz ve buna sessiz kalamıyoruz “dedi.