Ana sayfa GÜNDEM Polatlı duyarsız kalmadı

Polatlı duyarsız kalmadı

678
0

Polatlı’dan Elazığ’a yardım eli

Elazığ’da yaşanan deprem felaketinin ardından ülkenin dört bir yanında yardım kampanyaları başlatılırken Polatlı da duyarsız kalmadı, Polatlı halkı 7’den 70’e yardım için seferber oldu. Polatlı’da birçok kurum ve kuruluş tarafından başlatılan yardım kampanyalarında toplanan ayni ve nakdi yardımlar deprem bölgesine doğru yola çıktı.

Elazığ, Cuma akşamı dehşeti yaşadı. Merkez üssü Elazığ Sivrice ilçesi olan 6.8 büyüklüğünde deprem Cuma akşamı saat 20.55’te meydana geldi. Çevre il ve ilçelerden hissedilen deprem 40 saniye sürdü. Elazığ ve Malatya’da arama kurtarma çalışmaları başlatıldı. Yapılan son açıklamalara göre 29 kişi enkaz altında kalarak yaşamını yitirdi, 1234 kişi de yaralandı, 45 kişi enkaz altından kurtarıldı.  

Yaşanan bu olayın ardından ülkenin dört bir yanında yardım kampanyaları başlatıldı. Polatlı da bu acıya duyarsız kalmadı, Cuma gecesinden bu yana çeşitli kurum kuruluşlar öncülüğünde başlatılan yardım kampanyalarına Polatlı halkı destek verdi. Toplanan yardımlar yola çıktı, Elazığ’a destek kampanyaları devam ediyor.

Meydanda yardım kuyruğu

Polatlı’dan pek çok sivil toplum kuruluşu Elazığ’a yardım göndermek için seferber oldu. Bu kuruluşlar içinde; Polatlı’daki Haymanalılar Derneği, Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, İYİ Parti Polatlı İlçe Başkanlığı ve Kızılay Polatlı Şubesi başı çekti.

Polatlı Kaymakamlığı ve Polatlı Belediyesince yürütülen kampanyalar ile vatandaşların yardımları deprem bölgesine ulaştırılacak. Sivil Toplum Kuruluşlarınca toplanmaya devam eden yardımlar, Polatlı Kaymakamlığınca bölgeye iletilecek. Bunun yanında Kızılay tarafından gün boyunca Cumhuriyet Meydanından ve Kızılay Şubesinden yardımların kabulü yapılarak bölgeye gönderilmek üzere yola çıktı.