Ana sayfa GÜNDEM ASKİ ekiplerinden insanüstü çaba

ASKİ ekiplerinden insanüstü çaba

486
0

Su, beklenenden önce geldi

Yüzükbaşı Mevkii’nden Polatlı’ya su taşıyan ana isale hattında 4 farklı noktada meydana gelen arıza, ASKİ ekiplerinin 7/24 özverili çalışmasıyla onarıldı. Büyükşehir belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden 8,5 saat canlı yayınlanan onarım çalışmaları tamamlanarak, su tahliyesinin ardından ilçeye su verilmeye başlandı. Başkan Yavaş’ın talimatıyla 80 kilometrelik hattın arızalı bölümlerinde yenileme çalışmaları yapılacak.

ASKİ, açıkladığından önce Polatlılı halkı suyla kavuşturdu. Cuma akşam saatlerinde gelmesi planlanan su  Cuma günü öğle saatlerinde ilçemize geldi. ASKİ çalışanları bütün mesailerini Yüzükbaşı ana isale hattında çıkan arızanın giderilmesine harcadı, bütün teknik imkanlar arızanın giderilmesi için seferber edildi. İlçemize su sağlayan ana isale hattı üzerinde 4 farklı noktada meydana gelen arıza, ASKİ ekiplerinin 7/24 özverili çalışması sonucu onarıldı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, arızanın yaşandığı noktada incelemelerde bulunurken, kısa sürede tamamlanan onarım çalışmalarının ardından ilçeye su verilmeye başlandı.

8,5 SAAT CANLI YAYIN

Sık sık arızalanan ve Yüzükbaşı Mevkiinden Polatlı’ya su taşıyan ana isale hattının onarım çalışmaları Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden 8,5 saat boyunca canlı olarak yayınlandı.

Arızanın bir an önce giderilmesi için ekiplerin büyük bir bölümü bölgeye sevk edilirken, ASKİ’nin tüm teknik imkanları da seferber edildi.

50 SU TANKERİ İLE TEMELLİ SU DEPOSU’NDAN SU SEVKİYATI YAPILDI

Yaşanan arıza nedeniyle Polatlı’ya su verilemezken, ilçe halkının su kesintisinden en az etkilenmesi için 50 su tankeri ile Temelli Su Deposu’ndan su sevkiyatı yapıldı.

SU, BEKLENENDEN ÖNCE VERİLMEYE BAŞLANDI

ASKİ ekiplerinin iş makinalarıyla gece gündüz çalışarak onardığı ana isale hattında borulardan tahliye edilen su 15 saat sonra yeniden verildi. Onarım çalışmalarının tamamlanmasının ardından Polatlı’da musluklardan su akmaya başladı.

İSALE HATTI BORULARI YENİLENECEK

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla yıpranan 80 kilometrelik hattın büyük bir bölümünde borular yenilenecek. Hattın arıza veren noktaları tek tek tespit edilirken, proje hazırlıkları da başlatıldı.

İNSANÜSTÜ BİR ÇALIŞMA SERGİLEDİLER

Gece geç saatlerde onarımın tamamlanmasının ardından ASKİ Genel Müdürlüğünden gelen açıklıma şöyle: “Arıza bitmiştir. 1200 lük Ana iletim hattına su verilmeye başlanmıştır. Olayın ilk yaşandığı andan beri işin ivedi şekilde bitirilmesi için takibinde bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ASKİ Genel Müdür Yardımcısı Zülfikar Altay ve ekibi insanüstü bir çalışma sergileyerek Yüzükbaşı ana iletim hattındaki 1200 lük çelik boru arızasını ivedilik ile bitirip gece saatlerinde ASKİ Yüzükbaşı tesislerinden Polatlı’ya içme suyunu hatta su vererek vatandaşımızın daha fazla  mağdur olmaması için çok soğuk hava şartlarına aldanmadan 7/24 esasına göre gece gündüz çalışarak sorunu gidermiştir.”

CUMA GÜNÜ AKŞAM SAATLERİNDE GELMESİ BEKLENİYORDU

Bu açıklamanın ardından su beklenen önce ilçemize geldi. Cuma akşam saatlerinde gelmesi planlanan su, cuma günü öğle saatlerinde ASKİ çalışanlarının insan üstü performans sergilenmesi ve bütün yoğunluğunu bir an önce Polatlıya suyun gelmesi için harcamalarının ardından Polatlıda yaşayan vatandaşlar suya daha erken kavuştu. Normal şartlarda suyun cuma akşam saatlerinde geleceği düşünülüyordu fakat ASKİ çalışanları 7-24 durmaksızın arızanın giderilmesi için çalıştı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yaptığı açıklamada bir daha böyle bir sorunun olmaması için çalışmalara başlandığını söyledi.