Ana sayfa GÜNDEM Polatlı’ya profesyonel futbol geliyor …

Polatlı’ya profesyonel futbol geliyor …

1231
0

“2.LİG Başkent akademi futbol kulübü Polatlıya gelme  yolunda çalışmalara başladı.”

Polatlı önce Bugsaşspor daha sonra Şekerspor takımlarından sonra Bugsaşspor’un yeni  adı Başkent Spor kulübü Polatlıya gelme yönünde kamuoyu yoklamaları, spor çevreleri,iş adamları ve yerel yöneticilerle görüşme çalışmalarına başladı.

Başkent Akademi Spor kulübü bu sezon İzmirli iş adamı Yusuf Bulut tarafından Bugsaşspor satın alınarak kuruldu. Oktay Derelioğlu teknik direktörlüğünde çalışmalara başlayan kulüp devre arasında Antalya kampı sonrası 8-9 transferler ile kadrosunu güçlendirdi. 2. Devrede Şanlıurfa maçını 4-1 kazanan takım, dün Sarıyer maçını 3-2 kaybetti. Şu anda 18 puan ile Başkent Akademi Spor kulübü 16. Sırada.

Başkent Akademi Spor kulübü Kulüp başkanı Yusuf Bulut Gazetemize yaptığı özel açıklamada “Bu yıl  2.ligte kalıp önümüzdeki günlerde  Polatlı başta olmak üzere Çubuk yada Yeni mahalle ilçelerinden birinde sürekli ikamet edecek bir yapılanma Projesine  gireceğiz.

Hedefimiz önümüzdeki yıl PTT 1.lige çıkmadı. Bu hedefe ulaşmak  için özellikle Polatlı halkının futbola olan sevgisini öğrendiğimiz için şehrinize gelmek istiyoruz. Çalışmalarımızı başlattık. İlçede teknik direktörümüz  Oktay Derelioğlu aracılığı ile işadamları Sayın Mesut Aktan ve Hasan Benli ile bir ön görüşme yaptık. Önümüzdeki günlerde daha ayrıntılı çalışmalar yapacağız. Alternatif olarak Polatlı olmazsa Çubuk ve Yeni mahalle ilçelerini düşünüyoruz. Ancak şu anda ilk hedefimiz bu projeye Polatlılı sporseverlerle ulaşmak.Siyasi hiçbir organizasyonla ilişkimiz yok .Polatlıya gelirsek burada  kalacağız ve tesis ,altyapı diğer sportif  yapılanmaları da burada tesis edeceğiz.” dedi.