Ana sayfa GÜNDEM Avcı;“Ecevit ailesinin Halktan yana duruşları, milletin hafızasından silinmeyecektir”

Avcı;“Ecevit ailesinin Halktan yana duruşları, milletin hafızasından silinmeyecektir”

177
0

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı Rahşan Ecevit’in vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.

Merhum Başbakanlardan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit 97 yaşında hayata gözlerini yumdu. Rahşan Ecevit’in cenazesi dün Ankara Kocatepe caminde kılınan cenaze namazının ardından devlet mezarlığına eşi merhum Başbakan Bülent Ecevit ‘in yanına defnedildi. Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı Rahşan Ecevit’in vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı. Avcı mesajında şunları söyledi:”Merhum Genel Başkanımız Bülent Ecevit’in can yoldaşı, yol arkadaşı, Türk siyasi tarihimizin önemli ismi, kıymetli büyüğümüz Rahşan Ecevit’i kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Kendisine Allah’tan rahmet, Sosyal Demokrasi erdemini paylaşan tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Ecevit ailesinin Halktan yana, Halkın ve Kamu’nun hakkından yana duruşları, milletin hafızasından ve tertemiz vicdanından silinmeyecektir. Genel Başkanımız Bülent Ecevit aramızdan ayrıldığında, takvimler 5 Kasım 2006’ yı gösteriyordu. Ve milyonları etkileyen bir veda yaşandı. O tarihte 83 yaşında olan Rahşan Ecevit, 8 km uzun yol boyunca bir an olsun eşinin, Karaoğlan’ının cenazesinin yanından ayrılmadı. 60 yıldır olduğu gibi, mitinglerde, Anadolu’yu karış karış gezdikleri zamanlarda olduğu gibi yine eşiyle birlikte yürüdü. Rahşan Ecevit ve Bülent Ecevit’in siyasi hayatları birbirlerine ve halka, yurttaşlarına, Türkiye Cumhuriyetine ve Cumhuriyet değerlerine duydukları aşkın tezahürüydü. Bizler yıllarca bu sevdanın yakın şahidi olduk. Okuyan, yazan, araştıran, Cumhuriyet Aydını yanıyla, nezaket ve zarafet timsali duruşuyla Türk kadınına örnek teşkil eden kıymetli büyüğümüz Rahşan Ecevit’e tekrar Allah’tan rahmet, Ecevit ailesinin milletin sinesinde tertemiz duran değerlerini paylaşan tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum” dedi.