Ana sayfa GÜNDEM İlçemizde 26 bin Öğrenci karne heyecanı yaşadı

İlçemizde 26 bin Öğrenci karne heyecanı yaşadı

582
0

Öğrenciler karnelerini Kaymakam Tunçer’den aldı

2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci döneminin tamamlanmasıyla birlikte ilçemizde 26 bin dört öğrenci karne heyecanı yaşadı. Okul Öncesinde 2.263, İlkokulda 7.951, Ortaokulda 8.441, Lisede 7.349 olmak üzere toplam 26.004 öğrenci ve 1.549 öğretmenimiz birinci yarıyılı tamamlayarak tatile girdiler.

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk yarısının sona ermesi dolayısıyla dün ilçedeki okulları ziyaret ederek öğrencilere karnelerini dağıttı. Öğrencileri dönem boyunca gösterdikleri başarı nedeniyle tebrik eden Kaymakam Tunçer, öğrencilere tatilde bol bol kitap okumalarını önerdi. Karne dağıtım törenleri sırasıyla Cumhuriyet İlkokulu,Hatice Mevlüt Yılmaz İlkokulu, TOBB Fen Lisesinde düzenlendi. Karne dağıtım töreninde Kaymakam Tunçer’e; İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç eşlik etti.

Yeni dönem 3 Şubat’ta başlıyor

Cumhuriyet İlkokulu, Hatice Mevlüt Yılmaz Ortaokulu, TOBB Fen Lisesinde düzenlenen karne dağıtım törenine katılan Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, “İlçemizdeki özel ve resmi eğitim kurumlarımızda, 25 bin 952 öğrencimiz 3  Şubat 2020 tarihine kadar yarıyıl tatiline girmiştir.” dedi. Öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Kaymakam Tunçer, sınıfları tek tek dolaşarak öğrencilere karnelerini dağıttı. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Kaymakam Tunçer, öğrencilerden 3 Şubat’ta bitecek olan yarıyıl tatilinde kitap okumayı ihmal etmemelerini istedi.

“Çocuklarımızı ne kadar iyi yetiştirirsek, geleceğe o kadar iyi hazırlarız”

Karne dağıtımı sonrası bir açıklama yapan Kaymakam Tunçer, öğrencilerin ülkenin geleceği olduğunu vurgulayarak, “Kitap okumanın yeri ve zamanı yoktur. Çünkü ne kadar fazla kitap okursak o kadar fazla bilgi sahibi oluruz. Onun için kitap okumaya ihtiyacımız var, kitap okumanın tatili olmaz. Bugün çocuklarımıza dağıttığımız karnelerle tatile gönderiyoruz. 4 Şubat’ta tekrar okullarımızla, öğretmenlerimizle buluşacaklar. Ben, bütün çocuklarımıza öğrenim hayatlarında başarılar diliyorum. Çocuklarımız bizim için çok önemli ve çok değerlidir. Çünkü biz Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak çok genç bir nüfusa sahibiz ve bunu büyük bir zenginliğimiz ve büyük bir değerimiz olarak görüyoruz. ‘Çocuklarımızı ne kadar iyi yetiştirirsek, geleceğe o kadar iyi hazırlarız’ diyoruz. Ülkemizin geleceği çocuklarımıza emanet.” diye konuştu.

“Öğretmenlerimize çok iş düşüyor”

Kaymakam Tunçer, yaptığı açıklama sonrası öğrencilerin sorularını da cevaplayarak, kendilerine gelecek hayatlarında başarılar diledi. Daha sonra okulun öğretmenleriyle bir araya gelen Kaymakam Tunçer, yaptığı konuşmada; “Bugün her alanda ülkemiz gelişerek kalkınıyorsa bunda öğretmenlerimizin büyük payı vardır. Bizler, ülke olarak herkese insanca, sevgiyle bakıyor ve yardım ediyoruz. Çocuklarımızın insani sevgi içerisinde yetiştirilmesini bizim için çok önemlidir. Ülkemizin güçlü ülkeler arasında yer almasını sağlayan öğretmenlerimize minnet borçluyuz. Ülkemizin geleceğe emin adımlarla ilerlemesinde öğretmenlerimize çok işler düşüyor. Bulunduğumuz makamları ve mevkileri hepimiz öğretmenlerimize borçluyuz. Tüm öğretmenlerimize teşekkürlerimi sunuyorum.”cümlelerine yer verdi.