Ana sayfa GÜNDEM “Geldikleri Gibi Giderler” resim sergisi açıldı

“Geldikleri Gibi Giderler” resim sergisi açıldı

426
0

Hatipoğlu;” Atatürkçü düşünce bu ülkenin kurtuluş reçetesidir”

Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 100.yılında ADD Polatlı Şubesi  anlamlı  bir etkinlik düzenledi. Ressam Hamza Saykan, “Geldikleri Gibi Giderler” isimli yağlı boya Atatürk resimleri sergisini dün , 13 Eylül Kültür Merkezinde yapılan açılışla, Polatlılı hemşehrilerimizin beğenisine sunuldu.

Sergiye  ADD başkanı Avukat Hatice Hatipoğlu ,Ressam Hamza Saykan ,Eski Belediye Başkanı Sami Çay, Kent Konseyi Başkanı Sakil Tekeli, Tarhan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon  merkezi kurucu müdürü Hulusi Tarhan ,İstiklal Madalyaları Derneği Başkanı İhsan Edip Doğan ve birçok isim katıldı.

“Atatürkçü düşünce bu ülkenin kurtuluş reçetesidir”

ADD Polatlı şubesi başkanı Avukat Hatice Hatipoğlu sergi açılaşışına dair şunları söyledi: “Atatürk’ümüzün  emperyalizme karşı  direnişin başlangıcı olan Geldikleri gibi giderler sözünü yansıtan ressam Hamza Saykan’ın resimlerini  Polatlı halkına sunmaktan büyük gurur duyuyoruz. Atatürkçü düşünce bu ülkenin kurtuluş reçetesidir “dedi.

Saykan ;”Atatürk sevgisi böyle sergilerde görmek benim çok mutluluk verici “

Serginin mimarı Ressam Hamza Saykan ise şunları söyledi:”  Bu 12. sergi  Türkiye’nin davet gelen her yere  gidiyorum  ,büyük talep görüyorum Atatürk sevgisini tuvale dökmek  ve genç kuşaklara bunu aşılamak benim için büyük keyif gençlerin Atatürk’e  olan sevgisi ve saygısını  görmek mutluluğumu  bin kat artırıyor bu çok mutluluk verici  bir duygu” şeklinde konuştu.