Ana sayfa GÜNDEM KEMAL’İMİZİ SONSUZLUĞA UĞURLADIK

KEMAL’İMİZİ SONSUZLUĞA UĞURLADIK

364
0
PAYLAŞ

Polatlı basın camiasının emektarı, 1994 yılından bu yana Hasat TV ve Polatlı TV’nin vazgeçilmez teknik yönetmeni olarak kameramanlıktan, stüdyo işlerine, ana haber yönetmenliğinden muhabirliğe kadar gazeteciliğin mutfağında yer alan kıymetli meslektaşımız, kardeşimiz, Polatlı’nın sevilen insanı Kemal Yaman’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Yaklaşık 3 ay önce yakalandığı amansız kanser hastalığıyla mücadelesini güçlü bir biçimde sürdüren ancak 2 gün önce solunum yetmezliği ve çoklu organ yetmezliği sebebiyle hayata veda eden kardeşimiz Kemal’imizi dün sonsuzluğa uğurladık. Genç yaşta yitirdiğimiz kardeşimiz Polatlı basın camiasının Kemal’imizin ani kaybı basın camiasının yanı sıra tüm Polatlı’yı yasa boğdu. Son yıllarda siyasilerin seçim müziklerinin tamamında imzası olan, Ankaralı yerel sanatçıların albümlerinin tamamının altyapısı ve stüdyo çalışmalarına, göz bebeği olan “Stüdio Voice” adı altında hizmet veren Kemal’imiz, aynı zamanda Türkiye’nin en ünlü sanatçılarının konser ve albümlerinde de ses teknisyeni olarak görev yaptı. Sanat camiasının vazgeçilmez ses üstadı olarak da bilinen Kemal Yaman(42),  Murat Külat ile birlikte uzun yıllardır MK Düğün ve Toplantı Salonlarında ses teknisyeni olarak çalıştı. Kemal Yaman, geride gözü yaşlı bir eş ve 2 çocuk bıraktı.

Basın Camiası Bir Neferini Daha Sonsuzluğa Uğurladı!

Polatlı’da basın sektöründe faaliyet gösteren Hasat TV ve Polatlı TV’de uzun yıllar görev yapan ve ilçedeki radyolardın kurulumundan teknik bakımına kadar basın camiasının her sektöründe görev yapan Kemal’imiz, Polatlı basın camiasının en eski ve duayen isimlerinden biriydi.
Genç yaşta yakalandığı amansız hastalığa yenik düşen ve basın camiasını derin bir yasa boğan Kemal kardeşimiz, dün binlerce insanını katıldığı cenaze namazında edilen dualarla sonsuzluğa uğurlandı.
Polatlı Çarşı Camii’nde öğle namazına müteakip kıllanan cenaze namazına Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, İYİ Parti İl Başkanı Yetkin Öztürk, CHP İlçe Başkanı Haşim Bilal Avcı ve yönetimi, MHP İlçe Başkanı Uğur Güngör ve yönetimi, AK Parti ilçe yöneticileri, DP İlçe Başkanı Erkut Kubat, Polatlı Belediyesi eski Başkanı Sami Çay, Ankara Büyükşehir ve Polatlı Belediyesi belediye meclis üyeleri, Polatlı Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz, Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, yerel sanatçılar, sevenleri ve basın emekçileri katıldı.
Kardeşimiz Kemal Yaman’ın naaşı kılınan cenaze namazının ardından çok sevdiği Polatlı’da şehir kabristanına defnedildi.