Ana sayfa İsmail Hakkı Cengiz İşi-Gücü Kandırmak, Korkutmak, Yönlendirmek…

İşi-Gücü Kandırmak, Korkutmak, Yönlendirmek…

850
0
PAYLAŞ

Trump, “İran hiçbir zaman nükleer silaha sahip olamayacak” buyurmuş!

Olmasın zaten…

Olmamalı!

Enerjisini ve kaynaklarını, asla kullanmayacağı, kullanamayacağı bu atom silahlarına harcamasın. Çünkü bu korkunç silahları, şu anda elinde bulunduran ABD, Rusya, Çin, İngiltere, Fransa, Hindistan, Pakistan ve İsrail de dâhil, hiç kimse kullanamaz.

Bu silahlar neden kullanılamaz?

Çünkü her şeyden önce, yasaktır! Yasağı bir yana bıraksak bile bu silahları kullanmanın zararlarını kullanan ülkeler kendileri de göreceğinden dolayı kullanamazlar.

Ne demek istiyoruz?

Nükleer silah atılan bir bölgede on yıllarca ot bile bitmiyor. Bu silahı kullanan devlet, zaten, gittikçe vahimleşen bir çevre felaketiyle boğuşan yerküreye, büyük bir darbe daha vurmuş olur. Bir tek nükleer silah atıldığında bile, ortaya, milyonlarca kilometrekareyi zehirleyen bir radyasyon serpintisi çıkar. Hava, su, toprak, bitkiler ve hayvanlar zehirlenir… Atmosfere karışan radyasyon, zaten kirli olan havanın daha da kirlenmesine, kürenin daha da ısınmasına yol açar. Bunlara bağlı olarak kanser vakaları artar.

Radyasyonun geniş etkisinden dolayı, bu dehşet verici silah, komşu ülkeler arasında ise hiç kullanılamaz. Sözgelimi, İran, İsrail’e veya İsrail, İran’a karşı nükleer silah kullansa, aynı coğrafyada bulunduklarından, bu silahın korkunç etkisine her iki ülke de maruz kalır…

Buna dünya üç kere şahit oldu. İlk ikisi 1945 yılında Japonya’ya atılan atom bombalarıydı.  Japonya’ya ve yerküreye verdiği korkunç zararların on yıllarca sürdüğü tespit edildi.

Üçüncüsü, 1986 yılında, o zamanlar Sovyetler Birliği’ne bağlı olan Ukrayna’nın Çernobil kasabasında meydana gelen nükleer santral patlamasıydı. O patlamanın etkilerini, bizim gibi yaşı müsait olanlar canlı olarak yaşadı.

Çernobil, Karadeniz kıyılarımıza sekiz yüz (800) kilometre mesafede olduğu halde, nükleer serpintiden bütün Karadeniz ve Trakya bölgesi çok ciddi şekilde etkilendi. Başta çay ve fındık olmak üzere, bölgede elde edilen ürünlere radyasyon bulaştı. Bu ürünler, yıllarca dışarıya satılamadı, imha edildi. Kanser vakaları arttı. Bu, Çernobil’in güneyine verdiği zarardı… Merkeze, doğu, batı ve kuzeyindeki ülkelere de ne kadar zarar verdiğini düşünün!

O yüzden, bir ülkenin yönetimi toptan çıldırmadıkça, bu silahlar kullanılmayacaktır.

Diyelim ki bir ülke yönetimi çıldırdı ve bu korkunç silahı kullandı. Buna maruz kalan ülke de çıldırıp misilleme yaptı ve karşılıklı olarak nükleer silahlar ateşlendi!

Bu, yerkürenin ve insanlığın sonu demektir. Kıyamet demektir!

Onun için bu silahlar kullanılamaz!

Nokta!

Trump’ın, kendilerinde nükleer silah var diye üstünlük taslaması, asla kullanılamayacak bu silahları diline dolaması, sadece dünyayı kandırma, korkutma, yönlendirme amaçlıdır.