Ana sayfa GÜNDEM CHP’lilerin seçimi “Avcı” oldu

CHP’lilerin seçimi “Avcı” oldu

537
0
PAYLAŞ

Ankara’nın son ilçe kongresi Polatlı’da yapıldı; Avcı, yeniden başkanlığa seçildi

Cumhuriyet Halk Partisi 12. Olağan kongresi dün Güldeste Konak salonunda gerçekleştirildi. İlçe başkanlığı seçiminde tartışmalara yol açan blok liste ve çarşaf liste oylamasının ardından delege oylarınızın çoğunluğuyla blok listeye karar verildi. CHP 12.olağan kongresinde 206 delegenin katıldığı oylamada 192 oy kullanıldı. 192’i oyun 108’i alan Bilal Haşim Avcı kazanan oldu. Diğer adaylardan ise Avukat Ali Kuş 63, Bilge Gülsoy 9 oy olarak yarışı kaybetti.

Kongre Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitler için 1 dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Divan Başkan Semra Dinçer ve divan başkan yardımcılığına Hüsamettin Öztürk katip üyeliğine Olcay İnce seçildi. Ankara’nın son ilçe kongresi olan Polatlı Cumhuriyet Halk Partisi 12. Olağan kongresine  CHP genel başkan yardımcısı Bülent Kuşoğlu, CHP  genel başkan yardımcısı Yıldırım Kaya, CHP Parti Meclis Üyesi Ve Milletvekili Tekin Bingöl, Bir önceki dönem Milletvekili Aylin Nazlı Aka, Ankara il gençlik kolları başkanı Deniz Bozkurt, Ankara Disiplin Kurulu  Başkanı Cenap Kara, Anlara il yöneticileri yönetim kurulu üyeleri, Kırım Türkleri Başkanı Ali Temurer,  Ankara Engelliler Sözcüsü Taşkın Ayvaz, AK parti belediye  meclis üyeleri, Sobacılar Odası Başkanı Cabbar Çepur, Kahveciler Odası Başkanı Hıdır Çavuş, Elektrikçiler Odası Başkanı Recai Taşçı, Esnaf kefalet ve Kooperatif Başkanı Ertuğrul Kıymaz, AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz ve yönetim kutulu  üyeleri, İyi parti belediye meclis üyeleri, Bakkallar Odası Başkanı Davut yaşar, Ziraat Aletleri Odası Başkanı Osman Aydoğan, Sivil toplum kuruluş temsilcileri ,mahalle muhtarları  ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Blok listeyle seçime gidildi…

Blok liste önergesine oylamaya sunuldu. Blok liste önergesine karşı çıkan grup blok listenin tüzükte olmadığını iddia ederek çarşaf listeyle oylamaya gidilmesine önerdi: Divan Başkanı Semra Dinçer blok liste ve çarşaf listeyi oymayla sundun 53-43 oyla blok liste seçildi.

ADAYLARIN KONUŞMALARINI YAPTI

Avcı “CHP bağımsızlık aşkıdır, özgürlük sevdasıdır”

Cumhuriyet Halk Partisi 12. Olağan kongresinde   Cumhuriyet Halk Partisi  İlçe başkanı Bilal Haşim Avcı konuşmasında şunları söyledi: “31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde, zorlu bir süreçte, örgütümüzün ve yönetim kurulu üyelerimizin teveccühleri ile Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanlığı görevi ile onurlandırıldım. Öncelikle bizi bu göreve layık gördükleri için teşekkür ediyorum.

Avcı“Ben değil Biz”

Sıkılmadık el, dokunulmadık yürek bırakmadan insanüstü bir fedakarlıkla sahada çalışan kadınlarımız, geleceğe dair umudumuz gençlerimiz, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Belediye Meclis Üyesi adaylarımız, Cumhuriyet Halk Partililerimizin ve Belediye Başkan adayımız sayın Sami Çay’ın gayretleri ile %16’lardaki oyumuzu %38.6’lara çıkardık. İlçe Örgütü olarak bu gayretimizle Ankara’mızın Sosyal Demokrat Belediyecilik anlayışıyla tanışmasında pay sahibi olduk.”Ben değil Biz ” diyerek tüm ülkedeki toplumsal kutuplaşmanın önüne geçen Millet İttifakının mimarı ve önderi Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun izlediği demokrasimizin yara almadan devamını sağlamaya dönük politikaları Büyükşehirlerimizin kazanılmasında en önemli faktör olmuştur.

Avcı“Bugünün sonunda kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır.”

Otoriter, ideolojik ve partizan bir tutumla, Devlet Kurumlarının tamamına siyaseti sokarak, kendi ideolojisine uygun ehliyetsiz ve takatsiz kişileri yerleştirerek kurumlan çalışamaz hale getiren, Devletin tüm olanaklarını kendi yandaşlarına paylaştıran, siyasi rant elde eden bu uğurda meydanlarda çamur at izi kalsın siyasetini benimseyenlerden kurtulmak, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında doğru ve gerçekçi sosyal Politikalar ve bunları uygulayacak inançlı, kararlı kadrolarla gerçekleşecektir. Dostlar bugün gelinen nokta ekonomi iflas etmiştir, yargı bağımsızlığını yitirmiştir, emekli enflasyonun altında ezilmektedir, çiftçi tarlasını ekemez hale gelmiştir, siyasi iktidar tüm bu sorunları sözde yerli ve milli projelerle üstünü örtmeye çalışıyor. Milli Eğitim, Devlet parasız yatılı okul geleneğinden içi boşaltılmış, eğitim kurumlarına dönüştürülmüştür, gençlerimizden diplomalı işsizler ordusu oluşturulmuş ve umutları yok edilmiştir. Bugünün sonunda kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet değerlerine gönül veren ve devrim ilkelerini sonuna kadar savunmaya kararlı yürekli yol arkadaşları, Cumhuriyet Halk Partisi Türk halkının var olma iradesinin adıdır, bağımsızlık aşkıdır, özgürlük sevdasıdır.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidara giden bu yolda Sosyal Demokrat siyaseti, yerelde ve genelde nasıl iktidar yaparız noktasında hep birlikte el ele vererek başaracağız. Aday olan arkadaşlarıma başarılar diliyor, kıymetli delegelerimizin samimiyetine güveniyorum. Kongremiz hayırlı olsun, hepinize en derin sevgi ve saygılarım, sunuyorum”diyerek konuşmasını tamamladı. 

Ali Kuş; “4 yıl sonra belediyeyi almak için ilçe Başkanlığına adayım”

Cumhuriyet Halk Partisi 12.olağan kongresinde ilçe başkanlığına aday olan Avukat Ali Kuş İlçe kongresinde konuşmasını yaptı. Cumhuriyet Halk partisi  12. Olağan kongresinde ilçe başkanlığına  adaylığını  koyan Avukat Ali Kuş  kongrede şunları söyledi:” Değerli Cumhuriyet Halk Partililer, partimizin 12. olağan kongresinde, partimiz Cumhuriyet Halk Partisini üçüncülükten birinciliğe çıkarmak, 4 yıl sonra belediyeyi almak için ilçe Başkanlığına adayım. Sizlere kısaca kendimi tanıtıp, CHP ilçe başkanlığına niçin aday olduğumu neler yapabileceğimizi ifade etmek istiyorum

“Partimizin örgütlenme sorunu var”

Partimizin örgütlenme sorunu var diyen Kuş, CHP’nin hak ettiği konum ve itibarda olmamasının asıl nedeni, CHP Polatlı İlçe teşkilatının uzun yıllardır, layığı ile yönetilemiyor olmasıdır diyerek konuşmasını sürdürdü. Ülkemizin içinde bulunduğu durum ve genel konular hakkında bir birinden değerli konuklar gerekli açıklamaları yaptı. Partimiz CHP Polatlı’da hak ettiği yerde ve saygınlıkta değil. Bunun çeşitli nedenleri sıralanabilir, bizce Partimizin hak ettiği konum ve itibarda olmamasının asıl nedeni, CHP Polatlı İlçe teşkilatının uzun yıllardır, layığı ile yönetilemiyor olmasıdır. Partimizin örgütlenme sorunu var, 82 köyden 12’sinde üyemiz yok, değerli partililer, üyemiz olmayan Sinanlı da, Türktacirinde , Tüfekçioğlu’nda , Olukpınar’da , Çimenceğiz’de nasıl seçim çalışması yapacağız.

Ali Kuş; “Sen ben yok biz varız”

Cumhuriyet Halk Partisi olarak, derneklerde, odalarda, sivil toplum örgütlerinde etkinliğimiz yok. Bizi tercih ederseniz yarından tezi yok, girmediğimiz sokak, ulaşmadığımız köy bırakmayacağız, halkımıza dokunacağız cenazesinde acısını paylaşıp düğününde sevincine ortak olacağız. Gitmediğin yer, sıkmadığın el senden değildir, yabancıdır.

CHP’nin laik sosyal hukuk devleti ilkelerine bağlı, emek ve emekçiden yana çevreye duyarlı bir parti olduğunu herkese ısrarla anlatacağız.

Cumhuriyet Halk Partisinin her kademesindeki yöneticisinin delegesinin ve üyesinin, Partimizin ambleminde yer alan 6 okun temsil edildiği ilkeleri anlayıp anlatabilmelidir. Ben ve arkadaşlarıma ilçe yönetimini layık gördüğünüz takdirde Parti içi eğitim seferberliği başlatacağız. CHP’nin laik sosyal hukuk devleti ilkelerine bağlı, emek ve emekçiden yana çevreye duyarlı bir parti olduğunu herkese ısrarla anlatacağız. Partimizin Kadın ve Gençlik Kollarına yapmış oldukları çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Onları daha aktif hale getirmek için ilçe teşkilat binasından ayrı bir eğitim merkezine kavuşturmak İçin çalışacağız. Kongremizi onurlandıran Genel Başkan Yardımcılarımızın ve bölgemiz milletvekillerinin çağrımıza kulak vermelerini istiyorum.  Buradan geçmiş dönemde görev alan yönetime çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum ancak yanlış bulduğum birkaç hususu da eleştirmeden geçemeyeceğim. Değerli Partililer, İlçe yönetimi partimize ziyarete gelen parti büyüklerimize farklı davranışlar uygulamakta, üyeleri yanlış bilgilendiren tutarsız mesajlar atmaktadır. Örneğin Ekim ayında partimizi ziyaret edecek bir milletvekilimiz için tarih saat bildirildi, ardından ziyaretin iptal edildiği mesajı atıldı. Duyduk ki milletvekilimiz ilçemizi ziyaret etmiş. İlçe Yönetiminin üyesine yanlış bilgi vermesi sorumsuzluk örneğinden öte bir şeydir. Sayın Cihaner’in ziyareti üyeden niçin saklandı, kimlerden telkin geldi, üyeye neden gerçeğe aykırı mesaj atıldı, izdihamdan mı korktunuz, istikbalinizden mi?

CHP’li gencimiz iş, aş, sahibi olması için var gücümüz ile çalışacağız

40 yıl aradan sonra Polatlı Belediye Başkanlığını partimize kazandırmak hedefimizdir.  Hep birlikte çalışacağız başaracağız, partimizi yerelde ve genelde iktidar yapacağız. Aday arkadaşlarım adına desteklerinizi bekliyorum, saygılar sunuyorum. Sen ben yok biz varız”diyerek konuşmasını tamamladı.

Gülsoy: “Doğru adaylarla seçim kazanıldığını gördük”

Son olarak ise kadın aday Bilge Gülsoy konuşmasını yaptı.Gülsoy konuşmasında şunları söyledi: Daha çok dayanışma ile, Güçlü bir örgüt kurarak, Parti içinde uzlaşma ve hoşgörüyle,Ortak alanlarımızı çoğaltarak, Parti içinde her kademede adalet ve eşitliği koruyarak, Yeni ve yapıcı önerilere açık bir yönetim anlayışıyla, veen önemlisi Birleşerek… Polatlı’nın tüm köylerinde, hanede, pazar yerinde, tarlada, partimizin politikalarını anlatacağız.  Hem de öyle sadece seçim zamanı broşür dağıtarak değil… Yarından  itibaren düzenli aralıklarla ziyaret ederek. Hane ziyaretlerinde ve ihtiyaç  tespitlerinde Muhtarlarımızla işbirliği yaparak;   Büyük Şehir Belediyesi ile işbirliği içinde olarak; Kolektif ruh ile aktif üye sayımızı arttırarak; Parti okuluyla daha fazla dirsek temasında bulunarak. Bütün bu çalışmalarımızı asil ve yedek üyelerle, Kadın kolları ve Gençlik kollarıyla bir takım halinde, dayanışma ve örgütlülük içinde yürüteceğiz. Kuracağımız yönetim, bu hedefi gerçekleştirecek güce, birikim ve donanıma sahiptir. Katılımcılık, kapsayıcılık ve şeffaflık temel ilkemizdir. Değerli Arkadaşlarım, Yerel seçimlerde DOĞRU ADAYLARLA seçim kazanıldığını gördük.  Yani DOĞRU ADAY’la yol alındığında sonuçlar ortada.  Her dönem seçim zamanları aynı yüzlerle karşılaşıyoruzVekillik olmadı, Belediye,  Belediye olmadı, Belediye Meclis Üyeliği, O da olmadı İlçe Yönetimi… İktidar ellerinden gitmesin diye babadan oğula geçen saltanata sahip çıkanlarla ARTIK olmadığını görüyoruz Sevgili Dostlarım. İşte tam da bu noktada; Çıktığım bu yolculukta;  Çalışmaktan ve mücadeleden yılmayan bir adayın, DOĞRU ADAY olduğuna inanan  ve  Hayatın her alanında Hak, Hukuk ve Adalet diyen herkesin desteğini ve rızasını istiyorum. Sandıkta vicdanınızla baş başasınız. Gelin aklınızı kalbinizle birleştirip öyle karar verin. Bu rejim bizlerle değişecek. Değişim CHP ile,  Değişim DOĞRU ADAYLA,  Değişim Polatlı’da gelecek, inanıyorum”dedi.

CHP YENİ SEÇİLEN İLÇE YÖNETİMİ İSE ŞÖYLE OLDU:

Başkan: Bilal Haşim Avcı. Yönetim: Sevinç Altay,Aynur Ateş,Sevgi Çakırca,Mehtap Özcan Daldal,Yusuf Dalkılıç,Murat Deniz,İbrahim  Doğan,Latife Dönmezoğlu,Turgay Esen, Bülent Kirinç,Özcan Köklü,Ömer Sarı,Musa Su,,Özgül Şentürk, Berivan Tarhan, Alaatin Taymaz(asıl)

Yedek üyeler: Metin Akışık, Aziz Kaliçoğlu, Yıldıray Çınar, Ali ihsan Aydın, Hava Akbaba, Oktay Atun,İskender Koç,Belgin Ovacık,Cemile Karakuş,Sezgin Güven ,Sevim Demirdir,Emre Atay,Berat Aslan ,Ahmet Sert, Serkan Karaduman ,İsmail Taşçı

İl delegeleri ise şöyle : Bilal Haşim Avcı,Sami Çay,Ömer Lütfü Türker,Bekir Artam Atalay,Fahriye Kasapoğlu,Giray Temurer, Hüsrev Atay