Ana sayfa GÜNDEM “Polatlı gazetecileri şehrimiz için büyük bir şans”

“Polatlı gazetecileri şehrimiz için büyük bir şans”

594
0
PAYLAŞ

Yıldızkaya, 10 Ocakta yerel basın mensuplarıyla  buluştu

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle Polatlı yerel basınıyla dün Güldeste Konak salonunda buluştu.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle Polatlı yerel basınıyla dün Güldeste Konak salonunda bir araya geldi. Düzenlenen etkinliğe Belediye Meclis Üyeleri ve Polatlı Yerel Basın Mensupları katıldı. Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya 10 Ocak çalışan gazeteciler gününde yaptığı konuşmada, yerel basının ilçemiz için önemine dikkat çekerek “Polatlıdaki gazetecilik yapan arkadaşlarımız şehrimiz adına çok büyük bir şans olduğunu düşünüyorum ve 10 Ocak çalışanlar günüz kutluyorum” dedi.

“Polatlı bana göre pek çok ilden basın anlamında çok daha önde durumda”

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya 10 ocak çalışan gazeteciler günü nedeniyle bir konuşma yaptı. Yıldızkaya konuşmasında şunları söyledi:” Bugün dünya çalışan gazeteciler günü özellikle Polatlıda gazetecilik mesleğini yerine getiren bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sizlerin yaptığı bir kamu görevi aslında vatandaşımızın doğru ve faydalı bilgi alması çok önemli çağımızın iletişim çağı gazetecilik sadece yazılı basın olarak değerlendirilmiyor sosyal medyada gibi alanlarda gazeteciliğin gücünü görebiliyoruz. Polatlı bana göre pek çok ilden basın anlamında çok daha önde durumda” dedi.

“Polatlı gazetecileri şehrimiz için büyük bir şans”

Yıldızkaya,”Polatlı eskiden beri gazetecilik kültürü olan bir yer ve ben eminim ki yeni yetişen  gazeteciler bunu daha da  geliştirecek. 1995 yılında Polatlı belediyesinde 1 yıl çalışmıştım o zamanda basın yayın halkla ilişkiler müdürlüğü yoktu o dönemde benin başımda olduğum bir ekiple beraber kurmuştuk, resmiyette basın halkla ilişiler müdürlüğünde geçen dönem meclis kararıyla biz kurmuş olduk.  Polatlı belediyesi olarak gazetecilerimizin yanında olmak istiyoruz..Geçen dönem  gazeteciler tatil yapabilmişti, bu sene de  bu tatili yapmak istiyoruz. Polatlıdaki gazetecilik yapan arkadaşlarımız şehrimiz adına çok büyük bir şans olduğunu düşünüyorum ve 10 Ocak çalışanlar günüz kutluyorum” dedi.

Yıldızkaya “Pazar akşamı sorularınızı yanıtlıyorum”

Polatlıda bir televizyon olmaması büyük eksiklik son dönemde sosyal medya gazeteciliği çok ciddi bir mesafe aldı bu pazar saat 20.00’da Polatlıda yayın yapan  gazetecililer ile  birlikte kendilerinin seçtikleri bir gazeteciyle Polatlı değerlendirmesi yapmak istiyoruz. Pazar akşamı objektif bir şeklide sorularınızı cevaplıyorum. Son olarak 10 Ocak çalışanlar gününü kutlayarak konuşmasını tamamladı.10 Ocak çakışan gazeteciler günü nedeniyle tüm yerel basın mensuplarına hediye takdim edildi.