Ana sayfa GÜNDEM CHP Polatlı İlçe Yönetiminden Polatlı’nın Sesli Gazetesine Ziyaret

CHP Polatlı İlçe Yönetiminden Polatlı’nın Sesli Gazetesine Ziyaret

234
0

Avcı, ‘’ Radyo Hür, programcılarının Türkçe’ye saygısıyla fark yaratıyor ‘’

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yerel basın kuruluşlarını ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı ve yönetim kurulu üyeleri Radyo Hür’ü ziyaret etti. 

Avcı ziyaret esnasında, ‘’ Radyo Hür yaklaşık 27 yıldır Polatlı’mızda radyoculuk alanında,  ‘’Sesli Gazete’’ olarak tanımlayabileceğimiz nitelikte haber ve aktüalite programlarıyla fark yaratmış ve fark yaratmaya devam eden bir basın kuruluşudur. Program yapımcısı ve sunucusu arkadaşlarımız ve kardeşlerimizin, dinleyicilerine ve dilimize, Türkçe’mize gösterdiği saygı da takdire şayandır. Bu anlamda sayın Mehmet Salçın’ın şahsında Radyo Hür’ün tüm programcılarını kutluyorum. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüz kutlu olsun. ‘’ dedi. 

Salçın, ‘’ Radyo Hür, radyoya bakışı, müzik kutusu olmaktan daha anlamlı ve değerli bir noktaya taşımıştır’’ 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Radyo Hür kurucusu ve sahibi Mehmet Salçın, ‘’Radyo Hür, programcılarıyla, düne, güne ve yarına dair haber aktüalite programlarıyla, çizgisinden ödün vermeden geride bıraktığı 27 yıl ile rüştünü ispatlamış bir yerel basın unsurudur. Bu anlamda Radyo Hür, radyoya bakışı, müzik kutusu olmaktan daha anlamlı ve değerli bir noktaya taşımıştır. İnsanları demokratik, özgür ve kaliteli bir “mecra” çevresinde bir araya getirmek gayretimiz, mikrofondan yansıyan samimiyetle devam edecektir. Kim bilir deprem çantasında mutlaka bir radyo bulundurma gerekliliği, savunucusu olduğumuz olgularla ilişkilidir. 

Bu anlamlı günde, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı sayın Bilal Haşim Avcı ve yönetim kurulu üyelerinin ziyareti bizleri çok mutlu etmiştir, kendilerine teşekkür ediyorum. ‘’ dedi. 

Radyo Hür kurucusu ve sahibi Mehmet Salçın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ziyarette bulunan Polatlı Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz’a da nezaketinden dolayı teşekkür etti.