Ana sayfa GÜNDEM Mecliste ayın son toplantısı

Mecliste ayın son toplantısı

692
0

Ocak ayının son toplantısı yapıldı

Polatlı Belediye Meclisi Ocak ayı son toplantısı geçtiğimiz gün Belediye Meclis Salonunda, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Başkanlığında yapıldı.

Belediye Meclisi, 2020 yılı Ocak ayı ikinci birleşim birinci oturum toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda yer alan 8 gündem maddesinin  7’si görüşüldü. Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya başkanlığında yapılan toplantıda 8 gündem maddesinden 7’si meclis komisyonları tarafından hazırlanan raporlar ile üyelerin onayına sunuldu.  Komisyon raporlarını okumak üzere Plan ve Bütçe komisyonundan MHP’li belediye meclis üyesi Mehmet Ali Talay ve imar ve bayındırlık komisyonundan MHP’li Cemal Özal kürsüye çıktı.

Sözleşmeli personel maaşları, çalışma yönetmeliği ile ilgili konunun müzakeresi, ibadet yerlerinin temizliği ile ilgili konunun müzakeresi, Gordion yarı maraton ödülleri ile ilgili konunun müzakeresi, Mobil haberleşme altyapı ücreti ile ilgili konunun müzakeresi, İşitme Engelli Anneler için Ses Algılayıcı Sistem Yardımı ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, Trafo Yeri Tahsisi ilgili konunun müzakeresi ile ilgili konular oy birliğiyle karara bağlandı.

Sözleşmeli personel maaşları belirlendi

Sözleşmeli personel maaşları ile ilginin konunun müzakeresinde personel maaş ücretleri belli oldu. Ücretler şu şekilde; Mühendis 4111 TL, mimar 4111 TL,  şehir plancısı 4111TL, avukat 4111 TL, programcı 3159 TL, çözümleyici 3159 TL, ekonomiste 3159 TL,  teknisyene 2168TL olarak belirlendi.

Yıldızkaya, belediye meclis üyelerini 3.uluslararası Gordion yarı maratonuna davet etti

Mürsel Yıldızkaya başkanlığında ocak ayı ikinci birleşim birinci toplantısında 5. Gündem maddesi olan Gordion yarı maraton ödülleri kapsamında toplam ödül miktarı oy birliğiyle 116.500 olarak kabul edildi. Oylamanın ardından Yıldızkaya, “3. Gordion yarı maraton koşusunu iki defa gerçekleştirdik. Yabancılardan da katılım oluyor ama orada belediye meclis üyelerini de gözlerimiz arıyor. Bu sene inşallah hepimiz eşofmanlarımızla oraya katılırız” dedi.