Ana sayfa GÜNDEM Bir yılda 23 bin 507 ziyaretçi

Bir yılda 23 bin 507 ziyaretçi

425
0

Polatlı Tarihi Alanlarına Ziyaretçi Akını

Polatlı Tarihi Alanlarına şehir içi ve dışından vatandaşların ilgisi günden güne artıyor. Geride bıraktığımız yılda Polatlı tarihi alanlarını 23 bin 507 kişi gezdi. Polatlı’dan 2923, Ankara’dan 11.040, diğer yerlerden ise 9544 kişi Polatlı tarihi alanları ziyaret etti.

2014 yılında kurulan ve kuruluşu ile Polatlı Tanıtımına büyük hız kazandıran Polatlı Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi (POTA) rehberliğinde her gün yüzlerce kişi Polatlı’nın tarihi dokusuyla tanışıyor. Çalışmalarıyla göz dolduran ve Polatlı dışından da pek çok çevrede adından övgü ile bahsedilen POTA, hemen hemen her gün otobüsler dolusu ziyaretçiye, tarihimizde önemli yere sahip Kurtuluş Savaşının dönüm noktası Sakarya Meydan Muharebesi Alanları ile Anadolu’nun en eski medeniyetlerinden Friglerin Başkenti Gordion’u tanıtıyor. Yetişkinlerin yanı sıra özellikle öğrenciler bu alanları gezerek okulda gördükleri tarih derslerini burada pekiştiriyor, öğrendikleri bilgiler akıllarına kazınıyor. Genel Koordinatör Kadim Koç ve ekibi ile POTA Rehberliğinde Polatlı Tarihi alanlarını 23 bin 507 kişi ziyaret etti. Bu sayının 2923’i Polatlılılar, 11.040 kişi ise Ankara ve ilçelerinden gelenler ve diğer yerlerden ise 9544 kişi olmak üzere toplamda 23 bin 507 kişi  Polatlı tarihi alanları gezdi.

İşte POTA verilerine göre 2019 yılında tarihi alanlarımızı gezen gruplardan bazıları:

Büyükşehir Belediyesi, B.H.N.Mıhçıoğlu İlk Okulu, Beytepe Orta Okulu, Ziyagökalp Orta Okulu, Çankaya Sınav Koleji, Mürvet Bekir Elma Ağaçlı Orta Okulu, Peyami Safa İlkokulu, Elmadağ Gazi Şahin Anadolu Lisesi, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, Ankara Fen Lisesi, Öğretmen grubu, Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Sakarya İlk Okulu, Esentepe Orta Okulu, Işın Yaman Koleji, İncek Sevgi Koleji, Çözüm koleji, Atatürk İlk Okulu, Polatlı TED Koleji, Darüşşifa Eğitim kurumları, Ankara Ülkü Ocakları, Erkek öğrenci Yurdu, İnönü Orta Okulu, Mürvet Bekir Elma Ağaçlı Ortaokulu, Kampüs Koleji, Hacı Bayram Veli Sosyal Bilimler Yüksek Okulu, Etimesgut Şehit Velit Bektaş Anadolu Lisesi, Polatlı Kredi Yurtlar Kurumu, Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu Mahkumları, Kızılcahamam İmam Hatip Orta Okulu, Ayten Şaban Diri Orta Okulu, Beytepe İlk Okulu, Şehit Aytaç Usta İlk Okulu, Özel Tek Anadolu Lisesi, Gürünlüler Derneği, Aktivite Grubu, Kurtuluş Lisesi Derneği, Kazan Yıldırım Beyazıt Orta Okulu, Özel Figen Koleji, Şehit Öğretmen Mehmet Ali Durak Orta Okulu, Topçu Okulu Erleri, Ruhiye İrfan Yurtseven İlk Okulu, Kazan Hamdi Eriş Orta Okulu, Sofuoğlu İlk Okulu, Karayolları Mühendisleri, Çukurambar Arjantin İlk Okulu, Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi, Manisa Salihli Cumhuriyet Kadınları Derneği, Genç Kalemler Derneği, Mamak Açıkalın İlk Okulu, Genç Gelişim ve Yönetişim Derneği, Kurtar insanı Yardım Derneği, Aydınlık Nesiller Derneği, Sincan İbni Sina Anadolu Lisesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi.