Ana sayfa GÜNDEM Bilge Gülsoy, CHP İlçe Başkanlığına Aday

Bilge Gülsoy, CHP İlçe Başkanlığına Aday

398
0
PAYLAŞ

Gülsoy, Adaylığını Açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkan adayı Bilge Gülsoy, 12 Ocak 2020 de yapılacak olan kongre öncesinde adaylık açıklamasında bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkan Adayı Bilge Gülsoy cumartesi basın toplantısı düzenledi. Gülsoy ilerleyen günlerde yapılacak olan CHP kongresi için İlçe Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.Gülsoy , yaptığı açıklamada;  “Polatlı’da İlçe Başkanlığına aday kadın olarak, bir ilki gerçekleştirmenin heyecanı içindeyim. Şu an benim için o kadar önemli ki… Heyecanımı affedin lütfen. Değerli Arkadaşlarım, Konuşmama başlamadan önce, yaklaşık 1 yıldır İlçe Başkanlığımızı yürüten Sayın Bilal Avcı’nın nezdinde tüm yönetime emekleri için çok teşekkür ederim. Bizim için her emek değerlidir. Öncelikle sizlere kendimi tanıtayım; Polatlı’nın Kargalı Köyünde Çiftçi bir babanın kızı olarak hayata başladım. İlkokulu, Ortaokulu ve Liseyi birincilikle Polatlı’da bitirdim. Baba tarafımda ilk üniversite mezunu, anne tarafımda ilk kadın üniversite mezunu olarak Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Endüstri Mühendisliğini bitirdim. Ne mutlu ki, benden sonra ailemizde isteyen tüm kadınlar okudu. Boğaziçi Üniversitesi son sınıfında okuyan bir oğlum var. Üniversiteyi bitirdikten çok sonra karşılaştığım bir Öğretmenim; “o yıllarda endüstri mühendisliği diye bir meslek olduğunu Bilge’den öğrendik” demişti. Takdirleri için gerçekten minnet duyuyorum. 32 yıllık mühendislik ve iş hayatımın çok büyük bölümünü İstanbul’da, kendi işimi yaparak geçirdim. Profesyonel anlamda edindiğim tecrübeleri memleketim için değerlendirmek üzere Polatlı’ya dönmeyi seçtim. Şu anda Kargalı Köyünde aile işimizi yürütüyoruz. Polatlı’ya döndükten sonra, işimin yanı sıra, üyesi olduğum Tema ve Kırsal Çevre Derneklerinin sosyal sorumluluk projelerinde yer aldım. Polatlı’da TEMA gönüllü sayısını en az 3 kat arttırdım. Ayrıca; Kırsal Çevre Derneğinin Bozkır Ekosisteminin korunmasına yönelik, Polatlı’da hayata geçirilecek projesi için altyapı hazırlığı yaptım. İlk gençlik dönemlerinden itibaren seçim çalışmalarına katkı veren bir ailenin içinde büyüdüm. Ülkenin içinde bulunduğu durum karşısında, siyasi mücadelemi iş hayatımın gereklilikleri nedeniyle, “oy ve ötesi” gibi derneklerde şeffaf bir seçim için gönüllü destek vererek geçirdim. İçimdeki mücadele ruhu ve ülkenin içinde bulunduğu şartlar, her zaman beni siyasette hizmet etmeye yönlendirdi. Bir aydın kadın olarak sessiz kalamazdım. Elimi taşın altına koymam gerekiyordu. 2019 yerel seçimlerinde Belediye Başkan adayımız Sayın Sami Çay’ın ve CHP’nin Polatlı’da seçim kazanması için aktif çalıştım. Basın bültenlerinin hazırlanmasından, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla iş birliğine, seçim gecesi sonuçların bilgisayara aktarılmasından, öğrencilerin seçim günü Polatlı’ya getirilmesine kadar pek çok çalışmaya katkı verdim. Belediye seçimleri esnasında, örgütsel eksikliklerimizi tamamlarsak, yerel seçimlerde kazandığımız başarıya Polatlı Belediyesini de katabileceğimizi gördüm” ifadelerini kullandı.

“Polatlı’da partimizin seçilmiş ilk kadın ilçe başkanı olmak için, Polatlı İlçe Başkanlığına adayım”

Gülsoy;”Bu motivasyonla ve bana cesaret veren partili dostlarımın desteği ile aday olmaya karar verdim. Çıktığım bu yolculukta; 12 Ocak 2020 tarihinde yapılacak olan Polatlı İlçe Başkanlığı 12. Olağan Kongresinde, sizlerin de rızası ve takdiri ile;  Polatlı Belediyesini Cumhuriyet Halk Partisine kazandırmak için, partimizi iktidara taşımak için, Polatlı’da partimizin seçilmiş ilk kadın ilçe başkanı olmak için, Polatlı İlçe Başkanlığına adayım. Polatlıya kadın eli değmesini isteyen, hayatın her alanında Hak, Hukuk ve Adalet diyen herkesin desteğini ve güçlerini birleştirmesini bekliyorum. Sevgili dava arkadaşlarım, bildiğiniz gibi; ülkemiz, ekonomik ve siyasal olarak ağır bir dönemden geçiyor. Ülke ve devlet çıkarlarını hiçe sayan, tek adam rejiminin Türkiye’ye getirdiği felaketleri hep birlikte yaşıyoruz. Şiddet ve hukuksuzluk, kapımıza geldi dayandı; toplumumuz otoriter politikaların baskısı altında bunaldı. Ayrıştırıcı politikalar ile toplum kutuplaştırıldı. Kadınlar ve çocuklar, meşrulaştıran şiddet, taciz ve tecavüz ile ezilmeye mahkûm bırakıldı” dedi.

“Değişim Kadınlarla Yerelde, Polatlı’da Gelecek”

Bilge Gülsoy,“ Biz Kadınlar Değişimin Ve Dönüşümün Merkezindeyiz. Biz AKP’nin en büyük korkusunun, direnen ve mücadele eden kadınlar olduğunu biliyoruz. Bu sebeple: Biz Cumhuriyet’imizi dişiyle tırnağıyla var etmiş tüm kadınların, mücadele azmiyle başarıya ulaşacağız. Bizim umudumuz, birlikteliğimizden aldığımız güçte Bizim umudumuz dayanışmamızda bizler kazanacağız, bu rejimi bizler değiştireceğiz Değişim CHP ile değişim kadınlarla yerelde, Polatlı’da gelecek. Bunun için bugün burada, Polatlı’da, bir kadın gücünün tohumunu atıyorum. Harmanımız bereketli olsun, Kadınlar gülsün çünkü kadın gülerse toplum da güler” diyerek konuşmasına devam etti.

 “Polatlı Başkent Ankara’nın göz bebeğidir”

Gülsoy; “Değerli arkadaşlarım, Polatlı Başkent Ankara’nın göz bebeğidir. Polatlı Cumhuriyetin temellerinin atıldığı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde milli mücadelenin verildiği yerdir. Polatlı’ya iktidarı getirmek zorundayız. Polatlı, tarıma dayalı bir ekonomiye sahip. Doğayı, toprağı ve suyu koruyan, bilimsel ve sürdürülebilir tarımda öncü olmak için, asıl olan örgütlülük ve ortak akıldır. Polatlı, neden Beypazarı kadar proje geliştirmesin ki! Bütün bunları, partimizin tecrübeli kadrolarını, kadınlarını ve gençlerini daha aktif hale getirerek ve tabanda üye sayımızı artırarak başarabiliriz. Hedeflerimden biri de; Büyükşehir Belediyesinin Polatlı’da yürütmeyi düşündüğü projelerin, partimizde karşılığını bulacağı bir örgüt oluşturmak. Son yerel seçimlerde ülke genelinde başarılı sonuçlar aldık. Bu başarıyı büyütmek zorundayız. Polatlı’ da Belediyeyi CHP yapmak zorundayız. Kuracağımız yönetim, bu hedefi gerçekleştirecek gücü yaratan birikim ve donanıma sahip olmalıdır, olacaktır”dedi.

“İktidar, İktidar, İktidar için artık çalışma vakti diyoruz”

Gülsoy ;” Sevgili arkadaşlarım, Konuşmamı Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kendime ilke olarak aldığım şu sözüyle bitirmek istiyorum; Birtakım tasarılarım, hatta büyük tasarılarım var. Ama bunlar yüksek bir mevki elde etmek ya da zengin olmak gibi maddi cinsten değil. Bu tasarılarımın gerçekleşmesini, hem ülkenin yararına olacak hem de bana görevimi yapmış olmaktan dolayı zevk verecek büyük bir fikri başarıya ulaştırmak için istiyorum… İKTİDAR, İKTİDAR, İKTİDAR için artık çalışma vakti diyoruz. Katıldığınız için teşekkür ediyorum. DAYANIŞMA ve ÖRGÜTLÜLÜK kazandırır diyerek saygılarımı sunuyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.