Ana sayfa GÜNDEM Tunçer;” Yeni Bir Yıla Polatlılı Hemşerileriyle Girdiğim İçin Mutluyum“

Tunçer;” Yeni Bir Yıla Polatlılı Hemşerileriyle Girdiğim İçin Mutluyum“

110
0
PAYLAŞ

İlçemiz Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer Yeni Yıl Nedeniyle Mesaj Yayımladı

Kaymakam Tunçer  mesajına, “Yeni yılın ülkemize, milletimize, tüm insanlığa, barış, huzur ve refah getirmesini diliyorum.” şeklinde başladı.”Yeni yıl mesajı dolayısıyla bir kez daha toplumun temelini oluşturan ailemize önem verelim diyorum” diyen Kaymakam Tunçer, aile, toplumumuz için kutsaldır dedi. İnanç ve değerlerimizin hiçbir şiddeti tasvip etmediğini ifade eden Kaymakam Tunçer, “Sevgiyi saygıyı anlayışı egemen kılmalıyız. Bizim medeniyetimiz kadını tarihin her döneminde baş tacı yapmıştır. Kadınların güçlü olduğu toplumlar daha başarılıdır. Kadına yönelik şiddetle her zaman mücadele edeceğiz ve mağdur kadınlarımızın destekçisi olacağız. Kadınlara yönelik şiddet hiçbir şekilde kabul edilemez. Şiddet insanlık suçudur. Bu yüzden şiddetle mücadele hususunda herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Tunçer;”İnanırsak Ulaşamayacağımız Hedef Yoktur”

Mesajında, “Yeni bir yıla Polatlılı hemşerileriyle birlikte girmenin mutluluğunu yaşadığını” ifade eden Kaymakam Tunçer, “Onurlu görevi devir aldığımız günden bu yana Polatlı halkı için gece gündüz, saat mefhumu gözetmeden çalışıyoruz. Polatlı Kaymakamı olarak bütün hemşerilerime 2019 yılında yapmış olduğumuz projelere vermiş oldukları destekten dolayı, minnet ve şükranlarımı arz ediyorum. 2020’yi İlçemizin kültürel, eğitim, bilim, sanayi, sağlık, tarım, turizm gibi birçok alanda daha yüksek hedeflere taşımak üzere çalışmalar yapacağımız bir yıl olarak hedeflemekteyiz. Çok çalışırsak ve başaracağımıza inanırsak ulaşamayacağımız hedef yoktur. Umutlarımıza her birlikte, elele, birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek kavuşacağız. Bu vesileyle, Kaymakamlığımız ve tüm kurumlarımız bugüne kadar olduğu gibi 2020 yılında da siz değerli vatandaşlarımızın hizmetinde olmaya devam edeceğini ve kapılarımızın sizlere her zaman açık olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum.” dedi.

“Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştıracağız”

Kaymakam Tunçer,  Polatlı’nın ve dolayısıyla Türkiye’nin daha kalkınmış, güçlenmiş, itibarı yükselmiş, 2023 hedeflerine odaklanmış ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine çıkması için daha çok çalışılması gerektiğini vurgulayarak, şunları kaydetti: “Eğitim konusuna çok önem vermemizi, ana-babaların çocuklarını evrensel değerlere inanan aydın kişiler olarak yetişmelerini teminen her düzeyde eğitime yönlendirmelerini; Devletimizin bu alanda sağladığı tüm olanakları sonuna kadar kullanmalarını önemle tavsiye  ediyorum. Unutmayalım ki, ancak eğitimle ve çalışmayla sağlanacak başarı, sizlerin sanattan bilime, hayatın her alanında daha saygın ve söz sahibi bireyler haline gelmesini sağlayacaktır. Bu yeni yıl mesajı dolayısı ile bir kez daha toplumun temelini oluşturan ailemize önem verelim diyorum. Hepinizin bildiği ve inandığı gibi, çocuklarımız geleceğimizdir, onurumuzdur. Onların eğitimi sadece kendilerine fayda sağlamakla kalmayacak, ailesine, İlçemize ve her şeyiyle bağlı olduğumuz Türkiye’ye yarar sağlayacaktır.  Çocuklarımıza en iyi eğitimi vermeye çalışmak en önemli görevimiz olmalıdır. Şimdi çalışma zamanı, çok çalışacağız. Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştıracağız.”  dedi.

Devletimizin kararlı tutumu; tüm güvenlik güçlerimizin cansiperane uğraşlarıyla terörün kökünün de kazınacağına inancının tam olduğunu ifade eden Kaymakam Tunçer, “Polatlılı hemşerilerimin Şehitlerimize, Gazilerimize ve ailelerine gösterdikleri duyarlılık ve dayanışmadan ötürü hakikaten gurur duyduğumu bir kez daha söylemek istiyorum. Onları unutmamalıyız. Onlar bizim iftihar kaynağımızdır. Bu bağlamda, Şehitlerimizi bir kez daha yâd ediyor, ne şekilde olursa olsun, her türlü terörist hareket ve faaliyetleri lanetliyorum. Terörle mücadele önümüzdeki süreçte de, taviz verilmeksizin her alanda sürdürülecektir. Şu unutulmamalıdır ki, Devletimiz, her türlü sorunun üstesinden gelebilecek güçtedir. Binlerce Şehidimizin kanı ile sulanmış bu güzel vatanımızı, bu aşağılık hainlere, kendini bir dolara satan gafillere bırakmayacağız. Gerek bölge ülkelerinin karşı karşıya bulunduğu iç savaş, terör ve çatışma ortamı, gerek ülkemizi hedef alan tüm terör örgütleri, halkımızın birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde hareket etmesinin önemini bizlere bir kez daha hatırlatmaktadır. Yeni yılın,  birlik ve beraberlik içinde, birbirimize kenetlenmiş, daha güçlü; Devletimizi sımsıkı, birbirimizi sevgiyle kucaklayacağımız bir yıl olmasını diliyorum. En büyük gücümüz Devletimiz ve birlik beraberliğimizdir. Hepimiz Devletimize dört elle sarılmalıyız. Özellikle ülkemizin menfaatlerini ilgilendiren konularda, aranızdaki her türlü görüş ayrılığını bir kenara iterek, ortak mücadelemize en güçlü bir şekilde destek vermeye devam edeceğinize inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle yeni yılın ülkemize, milletimize, tüm insanlığa, huzur, sağlık, mutluluk ve hayırlar getirmesini temenni eder, başta Şehit ailelerimiz ve Gazilerimiz olmak üzere tüm Polatlılı hemşerilerimin, yeni yılını en içten duygularımla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.” şeklinde mesajını tamamladı.