Ana sayfa Köşe Yazarlarımız Gerçek Dostluk Bu

Gerçek Dostluk Bu

630
0
PAYLAŞ

Bazen ön yargılarımız tavan yapar karşımızdakini dinlemez ve kendi doğrularımızı kabul ederiz. Dışarıdan izlediğimiz olayın doğrusunu ancak olayın sahiplerinden dinlediğimizde anlarız.

Günün birinde iki dost varmış her ikisi de çok iyimiş ama biri saf diğeri ise kurnaz ve açık gözlüymüş. Açıkgözlü olan dostun şirketi batmış ve dostundan para istemiş bana borç para verir misin dostu ne demek sen benim en iyi dostumsun demiş ve bütün servetini vermiş. Aradan günler geçmiş açık göz olan işlerini büyütmüş işlerinde ilerlemiş ve dostunun yanına gitmiş senden bir şey isteyeceğim senin nişanlının çok beğeniyorum bana onu verir misin demiş saf olan o benim nişanlım ama sen benim en iyi dostumsun demiş ve veririm demiş ve vermiş. Aradan aylar geçmiş bu saf olan dostun bir gün işleri bozmuş ve dostunun yanına gitmiş ve ondan iş istemiş en iyi dostu ona iş vermemiş tabi bizim saf olan dostumuz biraz ezilip büzülmüş ve dışarı çıkmış yolda yaşlı bir adam oğlum çok hastayım bana şu reçetedeki ilaçları alır mısın demiş ve cebindeki son para ile adamın ilaçları almış ertesi günü bir avukat dün ilaçlarını aldınız yaşlı adam öldü ve tüm mal varlığını size bıraktı demiş çocuk şaşırmış ama bu serveti kabul etmiş çünkü ihtiyacı vardı buna.

İşlerini yoluna koydu ve tam arkadaşının şirketinin karşısına bir ev aldı niyeti sadece en iyi dostunu görebilmekti. Bir gün kapısına yaşlı bir teyze geldi oğlum çok acıktım bana yemek verir misin dedi adamda teyze veririm ama bir şartla benim yanımda çalışır mısın hem bana yardım edersin hem de karnın doyar teyze kabul eder aradan 3 sene geçer kadın ona oğlum artık senin evlenme çağın geldi artık sana bir eş lazım demiş çocuk bu duruma kabul etmiş tamam teyze tanıdığın biri varsa evleneyim demiş kadın bizim orda çok iyi bir aile kızı var seni onunla baş göz edelim demiş ve en iyi arkadaşına nikah davetiyesinden bir tanede ona yollar. Ve düğün günü gelip çattığında çocuk mikrofonu eline alıp dostlar size bir diyeceğim var günün birinde benim en iyi dostum varda bir gün işleri battı benden para istedi bütün mal varlığımı ona verdim benden nişanlımı istedi gözümü kırpmadan ona verdim işlerim bozuldu yanına gittim iş istedim bana sana burda iş yok dedi ve diğer dost kapıdan içeri girdi misafirler size bir diyeceğim var dedi işlerim battı ondan borç para istedim verdi bende ona sonra parasını geri verdim nişanlısını istedim çünkü nişanlısı ona göre bir kız değildi yolda karşına bir adam çıktı ona parasını verdi o benim babamdı kapıya bir teyze gitti ondan yemek istedi o benim annemdi evlenmek istedi evleneceği kızda benim kız kardeşimdir şimdi siz söyleyin GERÇEK DOST KİMDİR..!

Sevgiyle…