Ana sayfa GÜNDEM Uzman Erbaşlar Yemin Etti

Uzman Erbaşlar Yemin Etti

548
0
PAYLAŞ

Polatlı Topçu ve Füze Okul Komutanlığınca 2019/11’inci Dönem Topçu Uzman Erbaşlar için dün yemin töreni düzenlendi.

Polatlı Topçu ve Füze Okul Komutanlığında temel eğitimini tamamlayan 2019/11’inci Dönem Topçu Uzman Erbaş 22 asker yemin etti. Topçu ve Füze Okul Komutanlığı Mehmetçik Gazinosunda gerçekleştirilen törene; Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Sebahattin Türker, asker aileleri ve askeri erkân katılım sağladı. Sancak Kıtasının platformda yerini alması ile başlayan program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ve sancağın tanıtılması,  andın anlamının arzı ve askerlerin yemin etmesi devam etti. Sancağın tanıtılmasının ardından yemin törenine geçildi. Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Sebahattin Türker tarafından, birliğe ilk katılan ve başarılı askere ödül verildi. Sonrasında Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Sebahattin Türker bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından topçu marşının okunması ile tören sona erdi. Tören sonunda asker aileleri evlatlarıyla özlem giderdi.

Türker: “Bu beyanın teminatı şeref ve namustur”

Tuğgeneral Türker, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bugün, kutsal vatan hizmetine uzman erbaş olarak devam edecek olan arkadaşlarımızın ant içme törenini icra ettik. Bu anlamlı törene teşriflerinizden dolayı, hepinize hoş geldiniz diyor, şükranlarımı sunuyorum. Kıymetli uzman erbaşlarım bu yemin ile sizler; milletimize sadakatle hizmet edeceğinizi, emirlere ve amirlerinize mutlak itaat edeceğinizi, Ulusumuzun güvenine layık olacağınızı, Atatürkçü düşünce sistemine gönülden bağlı kalacağınızı, beyan ettiniz. Bu beyanın teminatı şeref ve namustur. Şeref ve namus, Türk ulusu için hava, su, toprak kadar kutsaldır, elzemdir. Sizlerin; Ettiğiniz yemine bağlı kalacağınıza, Vazifeyi namus bilerek çalışacağınıza, parolanızın, vatan, bayrak ve şeref olacağına, dürüstlük ve karakterden asla taviz vermeyeceğinize, gönülden inanıyoruz. Sizler, Türk askeri olmanın; onurunu, gururunu ve sorumluluğunu taşıyacaksınız.”      

“Sadakatle hizmet, hepimizin namus borcudur”

“Değerli silah arkadaşlarım, mensubu olduğunuz Türk silahlı kuvvetlerinin, daima Türk milletinin hizmetinde ve onun ayrılmaz bir parçası olduğunu unutmayınız. Türk silahlı kuvvetleri, Türk milletinden aldığı güçle önüne çıkan her türlü engeli aşacak imkân ve kabiliyete sahip, dünyanın sayılı ordularından biridir. Kıymetli uzman erbaşlarım; cumhuriyetin temel          niteliklerini, kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğünü, Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını, canınız pahasına koruyacağınıza, askerliğin temelinin sevgi ve saygıya dayalı disiplin olduğunu aklınızdan çıkartmayacağınıza, Atatürk’ün izinde, onun ilke ve inkılâplarının aydınlattığı yolda, Türk milletinin yükselmesi için çalışacağınıza ve vatanımızın her karışını koruyacağınıza, her zaman, durum ve şartta; görevinizi başarma azmi ve iradesine sahip olacağınıza olan inancımız tamdır. Birlik ve beraberliğe, ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde bu kutsal vatanı, Bağımsızlığımızı, korumaya and içmiş kahraman Türk silahlı kuvvetleri, bugünden itibaren sizlerin de katılımı ile daha da güçlenmiş olarak görevine devam edecektir. Bu milletin bir evladı olarak, sadakatle hizmet, hepimizin namus borcudur. Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken, başta Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silahı arkadaşları olmak üzere; Tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmişi gazilerimizi rahmetle, yaşayan gazilerimiz ile yurdumuzun her köşesinde görev yapanı değerli silah arkadaşlarımızı şükran duygularıyla anıyorum. Değerli arkadaşlar ettiğiniz bu kutsal andın size, Türk silahlı kuvvetlerimize ve yüce Türk ulusumuza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”