Ana sayfa GÜNDEM Cumhuriyet Meydanında “Çocuğa Tacize Son” Çağrısı

Cumhuriyet Meydanında “Çocuğa Tacize Son” Çağrısı

687
0
PAYLAŞ

Çocuk Tacizi ve İstismarı Protesto Edildi

Sosyal medyada çıkan iddialara göre Polatlıda yaşayan iki küçük kız çocuğuna taciz edildiği iddiası nedeniyle dün öğle saatlerinde cumhuriyet meydanında protesto düzenlendi. Yaklaşık 150 kişinin katıldığı protestoya birçok kadın, erkek ve öğrenci katıldı. eskişehir escort

Sosyal medyada çıkan iddialara göre, Polatlı da meydana gelen iki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunulduğuna dair haberlere karşın bu olayı protesto etmek için dün saat 13.00’te cumhuriyet meydanında vatandaşlar toplandı. Protestoya STK temsilcileri ve siyasilerin yanı sıra birçok kadın, erkek ve öğrenci de katıldı. Ulusal basınını da bulunduğu bu protestoda birçok slogan atıldı. Meydanda toplanan vatandaşlarca;  “Artık İdam Gelsin”, Çocuğa Kalkan Eller Kırılsın” ,”Çocuğa Tacize Son” şeklinde sloganlar atıldı. Yaklaşık 150 kişinin katıldığı protestoda birçok vatandaş da söz alarak olaya tepkisini dile getirdi.

“Artık sessiz kalmamayız”

Aileler şu şekilde konuştu: “Artık sessiz kalmamayız, çocuklarımızı da okula gönderemeyeceksek biz ne yapacağız, çocuklarımız sokakta rahat oynamıyorlar, yakın akrabalarımızdan bile tedirgin eder hale geldik”

Işık: Caydırıcı Cezalar İstiyoruz

Polatlı Kadın, Eğitim ve Dayanışma Derneği Başkanı Sevim Işık meydanda bir açıklama yaptı. Işık;  “Dün sosyal medyada yazılanlar ve iddialardan dolayı toplanıldı bu konularda yetkiler tarafından caydırıcı cezalar uygulanmadığı için alınan kesin hükümler olmadığı için  durum  bu hale geldi. Yıllardır bu durum söz konusu biz bu yüzden bugün buradayız tacizi, tecavüzü konuşmadığımız  müddetçe de kadınlar ve erkekler  bunu yaşayacaklar sadece kız çocuklarına  ait değil erkek çocuklarımızda  tehlikede artık sokağa çıkaramıyoruz, okula da mı göndermeyelim eğitimi evde kendimiz mi verelim?” şeklinde konuştu.