Ana sayfa IŞIĞIN GÖR DEDİĞİ Çiçek İle Su-KÖŞE YAZISI

Çiçek İle Su-KÖŞE YAZISI

763
0
PAYLAŞ

“Cehennem, gönüllerde sevmek kabiliyetinin kalmamasıdır.”

Dostoyeveski

Sevgi, sadece dilde kalan bir duygu olmaya başladı ne yazık ki. Herkes birbirine ne kadar çok sevdiğini söylüyor ancak iş fedakarlığa gelince herkeste bencillik hakim. Bu durum sadece aşk için geçerli değil, anne çocuğuna tahammülsüz, dost dostuna peki sebep ne? Bugün sizlerle paylaşacağım hikayede bunun cevabını bulacaksınız. Tertemiz bir duygu olan sevginin daha fazla kirlenmemesi dileğiyle….

Günün birinde bir çiçekle su karşılaşır ve arkadaş olurlar. İlk önceleri güzel bir arkadaşlık olarak devam eder birliktelikleri, tabi zaman lâzımdır birbirlerini tanımak için. Gel zaman, git zaman çiçek o kadar mutlu olur ki, mutluluktan içi içine sığmaz artık ve anlar ki, su’ya aşık olmuştur.

İlk kez aşık olan çiçek, etrafa kokular saçar, “Sırf senin hatırın için ey su” diye…Öyle zaman gelir ki, artık su da içinde çiçeğe karşı bir şeyler hissetmeye başlamıştır. Zanneder ki, çiçeğe aşıktır ama su da ilk defa aşık oluyordur.

Günler ve aylar birbirini kovalar ve çiçek acaba “Su beni seviyor mu?” diye düşünmeye baslar. Çünkü su, pek ilgilenmez çiçekle… Hâlbuki çiçek, alışkın değildir böyle bir sevgiye ve dayanamaz.

Çiçek, suya “Seni seviyorum” der. Su, “Ben de seni seviyorum” der. Aradan zaman geçer ve çiçek yine “Seni seviyorum” der. Su, yine “Ben de” der. Çiçek, sabırlıdır. Bekler, bekler, bekler… Artık öyle bir duruma gelir ki, çiçek koku saçamaz etrafa ve son kez suya “Seni seviyorum.” der.

Su da ona “Söyledim ya ben de seni seviyorum.” der ve gün gelir çiçek yataklara düşer. Hastalanmıştır çiçek artık. Rengi solmuş, çehresi sararmıştır çiçeğin. Yataklardadır artık çiçek. Su da basında bekler çiçeğin, yardımcı olmak için sevdiğine…

Bellidir ki artık çiçek ölecektir ve son kez zorlukla başını döndürerek çiçek, suya der ki; “Seni ben, gerçekten seviyorum.” Çok hüzünlenir su bu durum karşısında ve son çare olarak bir doktor çağırır nedir sorun diye… Doktor gelir ve muayene eder çiçeği. Sonra söyle der doktor: “Hastanın durumu ümitsiz artık elimizden bir şey gelmez.”

Su, merak eder, sevgilisinin ölümüne sebep olan hastalık nedir diye ve sorar doktora. Doktor, şöyle bir bakar suya ve der ki, “Çiçeğin bir hastalığı yok… Bu çiçek sadece susuz kalmış, ölümü onun için” der… Ve anlamıştır artık su, sevgiliye sadece “Seni seviyorum” demek yetmemektedir…

Sevgiyle…