Ana sayfa GÜNDEM Necip Fazıl Kısakürek, Polatlı’da Anıldı

Necip Fazıl Kısakürek, Polatlı’da Anıldı

381
0

Birlik Vakfından Kısakürek konulu Panel

Türk edebiyatının önemli ismi Necip Fazıl Kısakürek,   Birlik Vakfı Polatlı Temsilciliği, Anadolu Mektebi Vakfı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen program ile Polatlı’da anıldı. Anadolu Mektebi, Birlik Vakfı Polatlı Temsilciliği ve Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün birlikte düzenlediği Fikir, Sanat, Aksiyon: Necip Fazıl Kısakürek Panel Programı dün 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri İlkokulunda gerçekleştirildi.

Türk edebiyatında önemli bir yeri olan ve birçok eser kazandıran Necip Fazıl Kısakürek, dün Polatlı’da anıldı. Birlik Vakfı Polatlı Temsilciliği, Anadolu Mektebi Vakfı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde dün 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri İlkokulu Konferans Salonunda, Necip Fazıl Kısakürek Panel Programı gerçekleştirildi. Programa; Eski Tarım Bakanı ve Konya Anadolu Mektebi Vakfı Başkanı Sami Güçlü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç ve eşi Esra Kılıç, Birlik Vakfı Polatlı Yetkilileri, okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.Program Anadolu Mektebinin hazırladığı video gösteriyle başladı.Ardından panel başkanı Yusuf Emre Şen ve diğer panelistler Ali Anıl Şener, Zeynep Nur Kışla, Aslıhan Balta ve Ayşe Betül Bostan, sahneye çıkarak konuşmalarını gerçekleştirdi. Ardından Necip Fazıl Kısakürek’in şiirleri okundu.

“Amacımız Bu Değerleri Öğrencelerimize Tanıtabilmek “

Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç sahneye çıkarak konuşma yaptı. Kılıç; “Polatlımızda geçtiğimiz yıl başlattığımız Anadolu Mektebi yazar okumalarının bu sene panelini üstat Necip Fazıl Kısakürek ile gerçekleştiriyoruz” diyerek konuşmasına başladı. Kılıç; ”Necip Fazıl Kısakürek paneliyle bir araya geldik bu panelin amacı kıymetli gençlerimizin bu kıymetli kişilikleri anlatabilmek ve bu değerleri öğrencilerimize tanıtabilmektir” dedi. Kılıç; “Duatepe Anadolu Lisesi tarafından yazar okumalarını başlatacağız bu konuyu birikimli okullarımızla birlikte daha da artıracağız kıymeti bakanımız, Birlik Vakfı Polatlı Temsilciliği, Anadolu Mektebi’ne şükranlarımızı iletiyoruz” diyerek sözlerini bitirdi.

“Bize düşen bu çalışmaların içinde olmaktır”

Ardından öğrencileri tebrik ederek sözlerine başlayan Tarım ve Köy işleri Eski Bakanı ve Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami Güçlü, Necip Fazıl Kısakürek’i anlattı, eserleri üzerine konuştu. Güçlü; “Polatlı’da Anadolu Mektebi olarak sizlerle birlikte olduk ve görüyorum ki hepiniz bu paneli dinlemek için heveslisiniz ve bu durum Anadolu Mektebi olarak bizleri çok mutlu ediyor” dedi.  Okumanın önemine değinen Güçlü, düzenlenen programda emeği geçenlere de teşekkür etti.