Ana sayfa GÜNDEM Türk Ocaklarında bugün konferansa davetlisiniz

Türk Ocaklarında bugün konferansa davetlisiniz

187
0

Türk Ocakları Polatlı Şubesinde bugün saat 18.30’da “Yeni Bir Çağın Eşiğinde Milli Terbiye ve Milli Hayat” konulu konferans gerçekleştirilecek.

Türkiye Günlüğü ve Cedit Neşriyat Genel Yayın Yönetmeni Dr Mustafa Çalık’ın konuşmacı olarak katılacağı “Yeni Bir Çağın Eşiğinde Milli Terbiye ve Milli Hayat” konulu konferans bugün saat 18.30’da Türk Ocakları Polatlı Şubesinde yapılacak. Konferansa tüm Polatlı halkını davet eden Türk Ocakları Polatlı Şube Başkanı İlhan Dereköy; “Türk Ocakları Polatlı Şubemizde Dr. Mustafa Çalık hocamızın rahatsızlığı nedeniyle ertelediğimiz konferansımızı  bugün saat 18:30 ‘da yapıyoruz. Türkiye Günlüğü ve Cedit Neşriyat Genel Yayın Yönetmeni Dr Mustafa Çalık “Yeni Bir Çağın Eşiğinde Milli Terbiye ve Milli Hayat “konulu konferansıyla bizlerle olacak. Tüm Polatlı halkı davetlidir.”dedi.

Dr Mustafa Çalık Kimdir?

Beş çocuklu bir ailenin ikincisi olan Mustafa Çalık, 1956 yılında Gümüşhane’nin Çalık köyünde doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde başladığı doktora eğitimini dört ay sonra bırakmak zorunda kaldı. 1980 senesinde de Devlet Planlama Teşkilatı’nda (DPT) çalışmaya başladı. 1984’de de uzman oldu. 12 Eylül 1980 askeri darbesinin ardından da bir grup arkadaşıyla birlikte Yeni Sözcü dergisini kurdu. Ayrıca 1983’de Yeni Hamle dergisinin çıkartılmasında da büyük rol oynadı.

1983-1984 yılları arasında da Ankara ile Hacettepe Üniversiteleri’nde Atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi alanında dersler verdi. 1985-1987’de de Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Denver Üniversitesi’nde milletlerarası politika alanında master yaptı. 1986’da da DPT’den istifa ederek Türkiye Günlüğü dergisini yayımlamaya başladı. Öte yandan Yeni Ufuk, Kurultay, Ayyıldız ve Bugün gazetelerinde de yazılar yazdı. Cedit Neşriyat’ın editörlüğünü de yapmaktadır.Bir dönem BBP partisi Genel Başkan Yardımcılığı da yapmıştır.