DOLAR 8,4736-0.02%
EURO 10,2743-0.02%
ALTIN 507,75-0,07
BITCOIN 3460945,42%
Ankara
18°

AZ BULUTLU

13:10

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Tarhan-Özen Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Engelliler Günü Farkındalığı

Tarhan-Özen Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Engelliler Günü Farkındalığı

ABONE OL
4 Aralık 2019 10:22
Tarhan-Özen Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Engelliler Günü Farkındalığı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

3 Aralık Dünya Engelliler Gününü 2005’te İlk Biz Kutladık

Tarhan-Özen Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi sahibi ve kurucusu 3 aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla gazetemize özel açıklamalarda bulundu.Tarhan; ” 2005′ te ilk kez biz 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyorduk ” ifadelerini kullandı.

 Müdür Hulusi Tarhan ; “2005 yılında ilk 3 aralık engelliler günü farkındalığını biz yarattık” şeklinde konuştu.Tarhan; “Engelliği  birlikte aşalım” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü. “Biz okul değil kurs veren bir kurumuz seanslarla çocukları eğitiyoruz, bizim kursumuz özel olunca birçok sorunlarımız oluyor. Bize gelen ailelerin aynı zamanda ekonomik sıkıntıları da mevcut bu kurumların ulaşımını  devletin katkısı olmadan kendi özel araçlarımızla karşılıyoruz” dedi. Tarhan;”Bu araçlarda  bir şoför bir hostes  olmak üzere iki kişi  çalışıyor öğrencileri evlerinden alıp 2 saatlik  eğitim seansları   bittikten sonra tekrar evlerine bırakıyorlar” şeklinde konuştu.

Devlet Özel Eğitim Kurumlarına Destek Vermeli

Tarhan-Özen Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi sahibi ve kurucusu Hulusi Tarhan “Devlet engellilere sahip çıkıyorsa engellileri de eğitime hayata ülkeye hazırlayan, bireyleri iyi insan iyi yurttaş olarak hazırlayan bizleri de düşünmesi lazım örneğin akaryakıtta  vergide doğalgazda elektrik de suda birtakım indirimler yaparsa bu kurumların daha verimli olacağını düşünüyorum biz aynı zamanda istihdam sağlıyoruz hem öğretmen hem de öğretmene yardım edecek personel çalıştırıyoruz ekonomik anlamda öğretmenleri de çok tatmin edemiyoruz öğretmenlere verdiğimiz ücret yeterli değil buna devletin el atması gerekiyor bu kurumların girdilerinde birtakım muafiyetler getirilmesi gerekiyor biz hem gelir vergisi hem de kdv ödüyoruz  bazı öğrencilerimiz kursa aç geliyor ve bunu biz karşılıyoruz fakat bunu faturalandırma şansımız yok” şeklinde konuştu .

Denetimlere Ticari Gözle Bakılmamalı

 Tarhan-Özen Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi sahibi ve kurucusu Tarhan; “Polatlıda 3 kurum var özel eğitim konusunda onlar da aynı sıkıntıları yaşıyorlar devletin bizi dinlemesini istiyoruz bu işi eğitimciler yapmalı ticari gözle bakılmamalı bu işin mutfağından gelen insanlar bu işi yapmalı zaman zaman denetim görüyoruz denetime gelenler bize yol gösterici olmalı dersi izlemeli ders vermeli ne kadar  faturanın kesildiğini ne harcandığını değil bakanlıktan gelen  bu işi yapan insanların denetlemesi istiyoruz” dedi.

Kırsaldan En Çok Öğrenci Alan Kurum Biziz…

 Özen Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi sahibi ve kurucusu Tarhan “Polatlıda 3 kurumunda müstakil binası var çocukların oynayabileceği alanlar da mevcut Polatlı Belediye Başkanı bu işle ilgileniyor ve yardımcı oluyor başkanın yaklaşımını beğeniyorum hiçbir dileğimizi geri çevirmiyor bu iş kaymakamla belediye başkanıyla olmaz halk istemeli bizim sıkıntımız girdiler elektrik su doğalgaz yakıt araç bakımı 3 tane araçla ve bu araçların aynı zamanda yeni olması gerekiyor şeklinde konuştu. ben buraya uzak mesafede olan köylerden de öğrenci alıyorum şu anda İnler, Uzunbey ve Yüzükbaşıdan da öğrencilerimiz mevcut bundan dolayı akaryakıt masrafları da çok fazla oluyor devletin bu konuda desteklerini bekliyorum” dedi. Tarhan ; Haymanadan da öğrenci alıyoruz bizim beş tane bölümümüz mevcut bunlar ; işitme,  zihinse, bedensel ,fizyoterapi ve öğrenme güçlüğü bölümleri mevcuttur. 200 ‘ün üzerinde öğrencimiz var.Polatlıda eğitim alan engelli öğrenciler ise 500 geçmiyor.”diyerek bizleri bilgilendirdi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.