Ana sayfa GÜNDEM POGADER’den Meclis Üyesi Üçöz’e tepki

POGADER’den Meclis Üyesi Üçöz’e tepki

203
0

POGADER’den Üçöz’ün Açıklamalarına Kınama

Polatlı Gazeteciler Derneği Başkanı Tevfik Emre Efe, MHP Meclis Üyesi Mehmet Üçöz’ün yerel basın mensuplarına yönelik “Mürekkebi sağa sola damlatmayın, çünkü mürekkep lekesi kolay çıkmaz” sözleri hakkında kınama mesajı yayımladı.

Polatlı Belediye Meclisi Aralık ayı ilk toplantısında ASKİ borçlanmasının Büyükşehir’de reddi ve sonrasında red oyu veren AK Parti ve MHP gruplarına tepki gösterilmesi nedeniyle mecliste söz alarak kürsüye çıkan MHP Meclis Üyesi Mehmet Üçöz, konu ile ilgili basında yer alan haberler nedeniyle yerel basına teessüfte bulunarak; “Mürekkebi sağa sola damlatmayın, çünkü mürekkep lekesi kolay çıkmaz” demişti. Üçöz’ün bu sözü Polatlı yerel basınından tepki aldı. Polatlı Gazeteciler Derneği Başkanı Tevfik Emre Efe, dün bir basın açıklamasında bulunarak Üçöz’ün sözlerini kınadı. 

“Üçöz’ü açık ve net şekilde konuşmaya davet ediyorum”

POGADER (Polatlı Gazeteciler Derneği) Başkanı Tevfik Emre Efe, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yaklaşık bir haftadır gündemde bulunan Gerede suyunun Polatlı’ya getirilmesi hususunda yerelde bulunan iktidar ve muhalefet parti temsilcilerinin açıklamaları ve söylemleri yine yerel gazete manşet ve sayfalarında yer almıştır. Konu hakkında Aralık ayı belediye meclis toplantısında kürsüye çıkarak söz alan MHP Belediye Meclis üyesi Mehmet ÜÇÖZ’ün yerel basına yönelik sözleri bizleri son derece üzmüştür. ÜÇÖZ yerel basını meclis konuşmasında hedef göstererek “Mürekkebi sağa sola damlatmayın, çünkü mürekkep lekesi kolay çıkmaz” diyerek yapılan haberlere yönelik eleştiride bulunmuştur. Ben buradan sözün sahibi Sayın ÜÇÖZ’e seslenerek açık ve net bir şekilde konuşmaya davet ediyorum.”

“Üçöz’ün yerel basına yönelik sözleri bizleri son derece üzmüştür”

“Öncelikle şu bilinmelidir ki yerel basın her ne konuda olursa olsun ilçenin menfaatine yönelik yayın çizgisini sürdürmektedir. Bu şehre kim ne katkı sağlarsa yerel basın olarak bizler siyaset gözetmeksizin yapılan açıklamaları gazete sayfalarımıza taşıyarak destek sağlamakla yükümlüyüz. Gazeteciliği şahsi menfaat ve çıkarları için kullananların karşısında yine Derneğimiz olacaktır. Su hakkında yapılan açıklamalar yerel gazetelerde yayınlanmış ve bu açıklamalar kişileri bağlamaktadır. Bu noktada yerel basın hiçbir şekilde kötüleyici, hedef gösterici veya aşağılayıcı üslupla kırıcı olmamıştır. Bu çerçevede Polatlı Gazeteciler Derneği olarak MHP Belediye Meclis üyesi Mehmet Üçöz’ün meclis kürsüsünden yerel basını hedef alan sözlerini kınıyoruz.”