Ana sayfa GÜNDEM MHP’li Meclis Üyelerinden eleştirilere yanıt

MHP’li Meclis Üyelerinden eleştirilere yanıt

315
0

MHP’li Meclis Üyeleri Mehmet Üçöz ve Serpil Öztürk, ASKİ borçlanma talebinin Ankara Büyükşehir Belediyesinde AK Parti ve MHP oyları ile reddedilmesi sonrasında gelen eleştirilere meclis kürsüsünden cevap verdi.

İçerisinde Polatlı’ya Gerede suyunun gelmesini sağlayacağı söylenen ASKİ borçlanma talebinin Ankara Büyükşehir Belediyesinde AK Parti ve MHP oyları ile reddedilmesi sonrasında Meclis Üyeleri çeşitli eleştirilere maruz kalmıştı. Polatlı Belediye Meclisi Aralık ayı ilk toplantısında MHP’li Meclis Üyeleri Mehmet Üçöz ve Serpil Öztürk, kürsüye çıkarak eleştirilere cevap verdi.

“Asıl siz bu tutumunuzla yerel siyaseti genel siyasete alet etmiş olmuyor musunuz?”

İlk olarak konuşan Meclis Üyesi Mehmet Üçöz, yaptığı konuşmada muhalefet İlçe Başkanları, meclis üyeleri ve basın mensuplarını hedef aldı. Üçöz, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Ayrıca İYİ Parti İlçe Başkanı Mürsel Kömez’in özel isteği olunca konuşma kaçınılmaz oldu. Sayın ilçe başkanı gazeteye verdiği beyanatta AK parti ve MHP’li meclis üyelerimiz ya Polatlıda yaşamıyorlar ya da Polatlının haberlerinden bihaberler yorumunu yapmış. “Su bir gerçektir suyun siyaseti olmaz” şeklinde konuşmuş ve meclis üyelerinin gerekli açıklamayı yapmalarını istemişlerdir. Gerekli açıklamayı yapacağız ben ve diğer ithaf edilen meclis üyeleri başka bir yerde yaşamıyoruz. Hepimiz bizzat Polatlıda yaşıyoruz. Herkes gibi biliyoruz ki Polatlıda içme suyu problemini var herkes gibi bizde bu sıkıntıyı yaşıyoruz. Benim evimde bozulmayan cihaz kalmadı. Burada birçok insan bu sıkıntıları yaşıyor. Polatlının en büyük sorununu su olduğunu farkındayız. Bizlerin Polatlıya gelecek Gerede suyunu engelleyeceğimizi nasıl düşünülebilir neden temiz suyun gelmesi istemeyelim. Böyle mantıksız ithamlarla suyu kirletmeyelim. İYİ Parti Büyükşehir Meclis Üyesi Adnan Sezgin” bizleri yerel siyaseti genel siyasete alet etme ile suçluyor ayrıca bizim için onlara sorduğumuzda görmedik duymadık şeklinde konuşacaklar” şeklinde ithaf ediyor. Bunlar gazete beyanları Mansur beyin parayı Polatlı suyu için kullanacağım dediği söylemleri reddedilir diyor. Mansur Yavaş bu sözleri talep oylama reddedildikten sonra söyledi . İnternetteki meclis kayıtlarını keserek montajlayıp öne almışlar. Doğruyu söylemenizi beklerdim asıl siz bu tutumunuzla yerel siyaseti genel siyasete alet etmiş olmuyor musunuz? O halde neden oylamada önce söz alıp konuşmadınız sizde mi bu suyun gelmesiniz istemiyorsunuz bizde bu gelinen noktadan rahatsızız bir haftadır süregelen bu algıyı kabul etmiyoruz doğru bir hareket tarzı değil.”

“Polatlı halkına  hizmet edeceğiz buna da çapı ufku yeterli olmayan arkadaşlar engel olamayacaklardır”

“Bizleri Polatlı halkıyla karşı karşıya getirmek isteyenler başarılı olamayacaklardır. Bunca söylene sözlerin arasında  dürüst ve samimi bir yaklaşım sergilediği için CHP Meclis Üyesi Selami Ovacık teşekkürlerimi  sunuyorum .Gazeteye verdiği beyanatında Ovacık şöyle diyor”24 Kasım günü son toplantı idi o gün ASKİ genel müdürlüğünün 350 milyonluk borçlanması gündeme geldi bütçe plan komisyonu da oy birliğiyle geçmişti zaten belediye meclis salonunda son anda bir Ak Parti meclis üyesi önergesi kabul edilerek  borçlanma yetkisini kabul eden komisyon raporu devre dışı bırakılarak iptal edildi” şeklinde konuşmuş. Son anda olan bir durumdur genel bir borçlanma talebidir spesifik olarak Polatlı yada Gölbaşı belirtilmemiştir. Ayrıca biz elimizi kaldırıp oy kullanmadık  herkes tarafından bilinmesini isterim eski belediye başkanı bu üyelerinin adını yayınlayalım diyor bir linç kampanyası  başlatılmaya çalışılıyor  dedi yerel basın mürekkebini sağa sola damlatmayın zira mürekkep lekesi  kolay kolay çıkmaz  biz ne olduğumuzu ya da ne olmadığımız biliyoruz .Bizi seçen Polatlı  halkına  hizmet edeceğiz buna da çapı ufku yeterli olmayan arkadaşlar engel olamayacaklardır. Polatlı en güzel hizmet almış ve almaya devam edecektir.”

Öztürk: “Hedef gösterilmekten son derece rahatsızız”

Sonrasında konuşan Meclis Üyesi Serpil Öztürk ise konu hakkında üzüntülerini dile getirdi. Öztürk; “ASKİ borçlanma konusunda zaten konuşma yapıldı.Olay son anda gelişti. Hedef gösterilmekten son derece rahatsızız. Polatlı adına suyun gelmemesi gibi bir düşüncemiz  olamaz. Büyükşehir meclis  üyesi olarak hiç çalışılmıyor algısı yaratılması bizleri çok üzüyor. Nitekim bizim büyükşehire ait  olan üniversite yolu üzerinde  çalışmalarımız oldu.Nizamiye yapılması için çalışmalarımız devam ediyor. Fen lisesi kanalizasyon sorunu var. Bu büyükşehirin sorunu olmasına rağmen bizler de çalışıyoruz. Son anda gelişen olayın sonucunda bizlerin çok üstüne geliniyor. Hepimiz  Polatlıya hizmet için çalışıyoruz.”