Ana sayfa GÜNDEM Kıbrıscıklılar, Polatlı tarihi alanlarını gezdi

Kıbrıscıklılar, Polatlı tarihi alanlarını gezdi

257
0

Kıbrıscıklılar’a Polatlı tarihi ile dolu bir gün…

Polatlı Kıbrıscıklılar Sürdürülebilir Kalkınma Derneği, geçtiğimiz gün Ankara ve Polatlı’daki Kıbrıscıklılara yönelik Polatlı Tarihi Alanlar gezisi düzenledi.

Kıbrıscıklılar, geçtiğimiz gün kalabalık bir grupla Polatlı tarihi alanlarını gezdi. Polatlı Kıbrıscıklılar Sürdürülebilir Kalkınma Derneğince düzenlenen geziye; Dernek Başkanı İsmail Celbiş ve yönetimi, Kıbrıscık Yazıca Köyü Dernek Başkanı Nazmi Belen, dernek üyeleri ile Ankara ve Polatlı’dan çok sayıda Kıbrıscıklı katıldı. Ziyaretçileri Polatlı Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi (POTA) personelleri rehberlik etti. POTA müzesinde başlayan gezide, Sakarya Meydan Muharebesi alanları, Şehitlik anıtı ve daha birçok tarihi alan gezildi.

Polatlı Kıbrıscıklılar Sürdürülebilir Kalkınma Dernek Başkanı İsmail Celbiş, yaptığı açıklamada; “Kıbrıscık Yazıca Köyü, Derneği Polatlı Kıbrıscıklılar Derneği ve Polatlı Kıbrıscıklılar Sürdürülebilir Kalkınma Derneği olarak bayan hemşerilerimizi bir araya getirip Polatlı tarihi alanları gezme fırsatı bulduk. Emeği geçen POTA Müdürümüz Kadim Koç beye, Polatlı Belediyesine desteklerinden dolayı çok teşekkürler ederim.”dedi.