Ana sayfa GÜNDEM Yıldızkaya: “Engelleri kaldırmak için var gücümüzle çalışıyoruz”

Yıldızkaya: “Engelleri kaldırmak için var gücümüzle çalışıyoruz”

394
0

Yıldızkaya; “Bizler engellilerimiz için yaptıklarımızı kutsal bir görev olarak kabul ediyoruz”

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımlayarak tüm Polatlı halkını Polatlı Belediyesinin engelli bireylere özel hazırladığı programa davet etti.

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle mesaj yayımladı. Yıldızkaya, mesajında bugün saat 19.00’da yapılacak Engelliler Günü etkinliğine tüm Polatlı halkını davet etti. Yıldızkaya; “Engelli kardeşlerimizle birlikte tüm dünyada farkındalığın önemini kavramamızı sağlayan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.”dedi.

“Engelleri kaldırmak için var gücümüzle çalışıyoruz”

Yıldızkaya, mesajında şunları söyledi: “Kocaman bir aile olarak engelli kardeşlerimizle el ele birçok faaliyete imza atmış olmaktan ve sosyal hayatlarına elimizden geldiğince sağladığımız katkılardan dolayı sevinç duyuyoruz. Şehrimizde engellilerimiz için fedakarca çalışan Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezimizle ortaklaşa yürüttüğümüz farkındalık projelerimizle; tüm imkanlarımızı zorlayarak engelleri kaldırmak için var gücümüzle çalışıyoruz.”

“Engelli olmak hayatı dolu dolu yaşamaya engel değil”

“Bizler engellilerimiz için yaptıklarımızı kutsal bir görev olarak kabul ediyoruz. Bugün artık engelli kardeşlerimiz sporda, sanatta, eğitimde, siyasette ve pek çok alanda önemli başarılara imza atıyorlar. Onların inancı azmi ve gayreti toplumda hepimize örnek oluyor. Engelli olmak hayatı dolu dolu yaşamaya engel değil parolasıyla engellilerimiz için yaptığımız ve yapacağımız her şey kardeşlerimizin hakkıdır. Engelli kardeşlerimizle beraberce yaptığımız tatiller, kutladığımız özel günler, spor aktiviteleri ve sosyal faaliyetler yalnızca engelli kardeşlerimizi değil bizleri de ziyadesiyle mutlu ediyor, en güzel duygularımıza tercüman oluyor. Onları Engelsiz Hayat Merkezimizde üretirken, öğrenirken ve eğlenirken görmek sevgiyle bütün engellerin aşılabileceğine dair inancımızı arttırıyor.”

“Tüm engelli kardeşlerimize huzurlu ve mutlu bir ömür diliyorum”

“Bugün yine yüzlerce engelli kardeşimizle; Engelsiz Hayat Merkezimizin hazırladığı programda saat 19.00’da İki Alyans Düğün Salonu’nda  bir araya geleceğiz. Tüm hemşerilerimizi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısı ile hazırladığımız özel programımıza davet ediyorum.  Bu vesile ile fedakârlık abidesi, hayatını evlatlarına adamış engelli annelerinin ellerinden öpüyor; tüm engelli kardeşlerimize huzurlu ve mutlu bir ömür diliyorum.”