Ana sayfa GÜNDEM Kurallara uymayan 58 araç trafikten men edildi

Kurallara uymayan 58 araç trafikten men edildi

437
0

Polatlı’nın Kasım ayı trafik karnesi…

Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik ekiplerince, Kasım ayında 3 bin 574 araç kontrol edildi, bu araçlardan bin 131 tanesine toplam 406 bin 733 TL idari para cezası yazıldı.

Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği Kasım ayı trafik istatistik raporu açıklandı. Kasım ayında 3 bin 574 araç kontrol edildi, bu araçlardan bin 131 tanesine toplam 406 bin 733 TL idari para cezası yazıldı. Bunun yanında 58 araç trafikten men edilirken, sürücü belgesiz araç kullanan 46 sürücü, alkollü araç kullanmaktan ise 53 sürücü hakkında işlem yapıldı. Alkollü araç kullanmaktan işlem yapılan sürücülerden 50 kişinin sürücü belgeleri geçici olarak geri alındı, 3 aday sürücünün ise belgeleri daimi iptal edildi.

Kasım ayında 43 trafik kazası meydana geldi

Polatlı Trafik Denetleme Büro Amirliğince hazırlanan istatistiklere göre Kasım ayında ilçemizde 43 trafik kazası meydana geldi. Bu kazaların 13’ü yaralanmalı, 30’u ise maddi hasarlı olarak kayıtlara geçti. Meydana gelen trafik kazalarında neyse ki can kaybı yaşanmazken 18 kişi yaralandı.

26 okul servis aracı kontrol edildi

Ayrıca okullarında açılması ile birlikte başlayan servis araçları kontrolleri de devam ediyor. Kasım ayında 26 okul servis aracı kontrol edildi. Yapılan çalışmalar kapsamında vatandaşların da oldukça şikayetçi olduğu çevreyi huzursuz eden (drift yapan, abart egzoz kullanan, modifiyeli) araçlara da geçit verilmedi. Kasım ayında Drift yapan 3 araç ve Modifiyeli 13 araç olmak üzere toplam 16 araç hakkında işlem yapıldı, 18 bin 85 TL ceza yazılarak araçlar trafikten men edildi.