Ana sayfa Köşe Yazarlarımız İnanların İradesi Dürüst Olmalı -KÖŞE YAZISI

İnanların İradesi Dürüst Olmalı -KÖŞE YAZISI

734
0

Mümin Süresi: Onlar kitabı ve peygamberlerimize gönderdiklerimizi  yalanlayanlardır. Onlar yakında gerçeği anlayacaklardır. Boyunlarında demir halkalar ve zincirler olduğu halde sıcak suya sürüklenecekler sonra ateşte yakılacaklardır. Sonra onlara Allah’ı bırakıp da koştuğunuz ortak nerededir diye sorulacak;  ” Onlarda bizden uzaklaştılar zaten biz önceleri hiçbir şeye tapmıyorduk diyecekler” buyuruyordu.İşte Allah kafirleri böyle şaşırtır.

Müşriklere sorulduğunda taptıkları ruhbanı inkar ettikleri  anlaşılmaktadır. Ancak cenabı hak taptıklarını karşılarına çıkarınca şaşırıp kalacaklardır.Bu sizin yeryüzünde aşırı derecede sevinip böbürlenmenizden ötürüdür. Onun için (resulüm ) sen sabret ! Şüphesiz Allah’ın vaadi gerçektir onlara söz verdiğimiz azabın bir kısmını  ya sonra gösteririz yahut seni daha önce vefat ettiririz nasıl olsa onlar bize döneceklerdir.

Andolsun , senden önce de    peygamberler gönderdik. Onlardan sana kıssaların anlattığımız kimseler de var durumlarını size bildirmediğimiz kimseler de var. Hiçbir peygamber  Allah’ın izni olmaksızın herhangi bir ayeti kendiliğinden getiremez. Allahın emri gelince hak uygulanır ve o zaman batılı seçenler hüsrana uğrayacaklardır . Gönderilen  peygamberlerin sayısını Allahtan başkasının bilemeyeceği muhakkak olmakla beraber  tefsirler de yüce Allahın 124.000 peygamber gönderdiği rivayet edilmektedir.

Saadet Partisi İlçe Başkan Yardımcısı Haydar Bircan