Ana sayfa GÜNDEM Güngör; ” Her insanın bir engelli adayı olduğu gerçeğini unutmamalıyız”

Güngör; ” Her insanın bir engelli adayı olduğu gerçeğini unutmamalıyız”

409
0

Güngör ; ” Engelli kardeşlerimizin rahatı ve huzuru için herkes özveride bulunmalı”

Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 MHP İlçe Başkanı Uğur Güngör, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamıyla mesaj yayımladı.Güngör, farkındalığa ilişkin; engelli kardeşlerimizi daha iyi anlamak ve onların içinde bulundukları durumu derinden kavramak için bizlere en büyük  fırsattır şeklinde konuştu. Güngör, mesajında şunları söyledi:

“Engelsiz bir Türkiye, engelsiz bir toplum”

“Farkındalık şuuruyla karşıladığımız 3 Aralık Dünya Engelliler Günü; engelli kardeşlerimizi daha iyi anlamak ve onların içinde bulundukları durumu derinden kavramak için bizlere en büyük fırsattır. Her insanın bir engelli adayı olduğu gerçeğini unutmadan, engelli kardeşlerimizin sorunlarını çözmek ve taleplerini karşılamak en temel görevimizdir. Engelsiz bir Türkiye, engelsiz bir toplum, engelsiz bir gelecek için sorumluluk şuuru, empati kültürü, dayanışma, yardımlaşma ve farkındalık duygusu hepimiz tarafından canlı tutulmalıdır.”

“Engelli kardeşlerimizin sözcülüğünü yapmaya devam edeceğiz”

“Engelli kardeşlerimizin, hayatın her alanında hak ettikleri seviyelerde bulunmalarının önü ardına kadar açılmalıdır. Onları hayatın akışına çaresizce kapılan değil, bizatihi yön veren bir konuma taşımak en büyük görevimizdir. Engelli kardeşlerimizin rahatı ve huzuru için herkes özveride bulunmalı; zorda kalan, çaresizce bekleyen, umutsuzca duran kim varsa yardım ve şefkat eli mutlaka uzatılmalıdır. Milliyetçi Hareket Partisi bu samimi niyet ve düşüncelerinden asla ödün vermeyecek; her şart altında engelli kardeşlerimizin sözcülüğünü yapmaya ve onların problemlerini kökünden çözmek için her desteği vermeye devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm engelli kardeşlerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü farkındalık şuuruyla tebrik ediyor; sahip oldukları hiçbir engelin huzurlarına, ümitlerine, heveslerine engel olmamasını Cenabı-ı Allah’tan diliyor, sevgi ve şükranlarımı sunuyorum.”