Ana sayfa GÜNDEM Arpaç: “Öğretmen; eli itilecek insan değil, eli öpülecek insandır”

Arpaç: “Öğretmen; eli itilecek insan değil, eli öpülecek insandır”

432
0

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Belediye Meclis Üyesi Sırrı Arpaç, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Kendisi de bir eğitimci olan CHP Polatlı Belediye Meclis Üyesi Sırrı Arpaç, 24 Kasım Öğretmenler günü sebebiyle kutlama mesajı yayımlayarak, ilçemizdeki öğretmenlerin 24 Kasım öğretmenler gününü kutladı. Arpaç, mesajında şunları söyledi: “Değerli Öğretmenler, Çağdaş Türkiye’nin kurucusu, büyük önder ATATÜRK:24 Kasım 1928’de başöğretmenliği kabul ederek Milli Eğitimin öncüsü ve sembolü olmuştur. Bu tarihi günün ‘ÖĞRETMENLER GÜNÜ” olarak kabul edilmesinin de ayrı bir anlamı ve değeri vardır. Bugün: öğretmenler arasındaki sevgi ve saygı bağlarını kuvvetlendirmek, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı; çağdaş, demokrat, laik bir çizgide birlik ve beraberlik içerisinde yürüme günüdür. Bugün; öğretmen andının tazelendiği, sevgi, saygı, kardeşlik duygularının güçlendiği ve dayanışmanın kurulduğu gündür. Bugün; Milli Eğitimimize yıllarca hizmet etmiş emeklilerle, rahmete kavuşmuş öğretmenlerin saygı ve şükranla anıldığı gündür. Öğretmen; eli itilecek insan değil, eli öpülecek insandır.”

“Sağlıklı ve duyarlı bir toplum yapısının oluşmasının mimarlarısınız”

“Öğretmen; cehaletle savaşan, ilim peşinde koşan, irfanı ile coşan, hizmet aşkıyla yanıp tutuşan, mazide dolaşan, çağlar aşan, medeniyetle yarışan insandır. Öğretmenin rehberi ilim, vasıtası akıl, meskeni okul, silahı kitap, kılıcı kalem, dostu bilgi, düşmanı cehalet, davası alem, konusu kainat, sermayesi tecrübe, kazancı evlat, menfaati hizmettir. Sizler; Türk toplumunun en önünde olan ve toplumumuza, gençliğimize, çocuklarımıza aydın ufukları açan, çağdaşlığın yolunu gösteren, bilimi ve tekniği, Millî Kültür ve tarih şuurunu veren kimselersiniz. Laik ve sosyal hukuk devletinin ekonomik boyuttaki kalkınmana, sağlıklı ve duyarlı bir toplum yapısının oluşmasının mimarlarısınız. Bu mimarlara; sosyal, ekonomik, kültürel ve çağdaş bir eğitim reformuyla devlet, hükümetler ve Milli Eğitim Bakanlığımız sahip çıksın ki,Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşamaya devam etsin.Bu devamın hayat kaynağı siz öğretmenlersiniz. Bu duygu, düşünce ve dileklerle ÖĞRETENLER GÜNÜNÜZÜ kutlarım.”