Ana sayfa GÜNDEM Şehit Öğretmenin kabrine anlamlı ziyaret

Şehit Öğretmenin kabrine anlamlı ziyaret

423
0

Hacer Öğretmenin kabrine “24 Kasım” ziyareti

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce 24 Kasım Öğretmenler günü kapsamında başlayan etkinliklerinde dün POLŞAHDER ile birlikte Şehit Öğretmen Hacer Özgür’ün kabri ziyaret edildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 24 Kasım Öğretmenler günü kapsamında, Van Depreminde göçük altında kalarak şehit olan Polatlılı Şehit Öğretmen Hacer Özgür’ün kabri ziyaret edildi. Ziyarete; İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, İlçe Müftüsü Hayri Cihangeri, POLŞAHDER Başkanı Savaş Dinçer ve Başkan Yardımcısı Cabbar Çepur, Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Okul Müdürleri katıldı. Şehit Öğretmenin kabri başında Müftü Cihangeri tarafından ve tüm katılımcılarca dua okundu.

İlk tayin yerinde şehit oldu

Okunan duanın ardından konuşan POLŞAHDER Başkanı Dinçer; “Polatlı Şehit Ailelerine Hizmet Dernek Başkanlığı olarak tüm katılımcılara teşekkür ederiz. Bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyoruz, aileleri ile beraber sağlıklı uzun ömürler diliyoruz. Hacer Özgür öğretmenimizin ilk tayin yeri olan Van Erciş Değirmendere Köyüne tayini çıktığı zaman üçüncü ayında meydana gelen 2011 Van Depreminde maalesef göçük altında kalarak şehit olmuştur. Biz POLŞAHDER olarak şehidimizin okuluna 20 takım satranç ve 350 tane kitap bağışını yaptık. Ailesi Avrupa’da yaşıyor, burada kimsesi yok. Şehidimizin mezarını, şehadet tarihinde ve öğretmenler gününde senede en az iki sefer ziyaret ediyoruz. Kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz.”şeklinde bilgi verdi.

24 yaşında görevinin üçüncü ayında depremde şehit olan çok değerli öğretmenimiz…

Konuşmasında tüm öğretmenlerin gününü kutlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç; “Daha ilk atamasında, 24 yaşında görevinin üçüncü ayında depremde şehit olan çok değerli öğretmenimiz. Onun şahsında ahrete göç eden, başta şehit öğretmenlerimizin hepsine ve vefat etmiş bütün öğretmenlerimize, bizleri yetiştiren hocalarımıza, bugünlere gelmemize vesile olanların her birine Allah’tan rahmet diliyoruz. Hayatta olanlara sağlık ve afiyet diliyoruz. Başta ilçemizde görev yapan 2000’e yakın öğretmenimizin ve köyünden kasabasına ülkemizin her yerinde görevini en layığıyla yapan, vatana hizmet aşkıyla hareket eden bu uğurda insan yetiştirmeye gayret eden bütün öğretmenlerimize görevlerinde başarılar diliyorum. Her birinin öğretmenler gününü tebrik ediyorum, aileleriyle, sevdikleriyle, öğrencileriyle, huzurlu, mutlu ve başarılı yıllar diliyorum.”diye konuştu.