Ana sayfa GÜNDEM Başkan Kıymaz’dan Esnaf’a faiz indirimi müjdesi

Başkan Kıymaz’dan Esnaf’a faiz indirimi müjdesi

397
0

Başkan Kıymaz’dan Müjde;“%8 Faiz ile kullanılan Kredilerin Faizi de %6 ya indi”

Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz’dan esnafa bir müjde daha; “%8 Faiz oranı ile kredi kullanan Esnaflarımızda kredi ödemelerini %6 faiz oranından yapacaklar”

S.S. Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz’dan Esnaf ve Sanatkara bir Müjde daha geldi. Kıymaz; “Geçtiğimiz günlerde Esnaf Kefalet kooperatifleri kefaletiyle kullandırılan kredilerimizde faiz oranının %8 den %6 ya indiğinin müjdesi vermiştik. Fakat %8 faiz ile kredi kullanan esnaflarımızın da faiz oranını %6 ya çekmek adına Genel başkanımız sayın Abdulkadir Akgül’ün önderliğinde yaptığımız çalışmalar sonunda meyvesini verdi. %8 Faiz oranı ile kredi kullanan Esnaflarımızda kredi ödemelerini %6 faiz oranından yapacaklar. Diğer taraftan %2 olan Banka komisyonu da %1 oranına çekildi. Ben buradan Esnaf ve sanatkarımız için özveri göstererek desteklerini esirgemeyen, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan, TESKOMB Genel Başkanımız Sayın Abdülkadir Akgül ve Halk Bankası Genel Müdürümüz Osman Arslan’a teşekkür ediyorum.”dedi.

Kıymaz “Ödemelere Dikkat!”

Kooperatif kredilerinin Esnaf ve sanatkar için can suyu niteliğinde olduğunu ifade eden Başkan Kıymaz, Esnaf ve Sanatkara, kredi geri ödemelerinde azami düzeyde önem göstermelerini istedi. Başkan Kıymaz “Değerli Esnaf ve sanatkar kardeşlerim kooperatifimiz kefaletiyle kullanmış olduğunuz kredilerin geri ödemeleri oldukça önem taşımaktadır. Önümüzdeki süreçte Kredilerde Puan sistemi baz alınacağı için sıkıntı yaşamak istemiyorsanız ödemelerinizi gününde yapmanız gerekmektedir. Yeni sisteme göre kredi kullanacak olan Esnaf ve Sanatkarın KGB sine bakılacak ve puanı yetersiz ise kredi kullanamayacaktır.”diye uyardı.

Kıymaz “Esnafımız için yılbaşında da güzel haberlerimiz olacak”

Esnaf ve sanatkarın daha uygun şartlarda kredi kullanması için çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini ifade eden Kıymaz Yılbaşında faizlerin daha da aşağıya düşmesi için çalışmalarının olduğunu belirttiği açıklamasında şu görüşlere yer verdi. Kıymaz “ Değerli Esnaf kardeşlerim kredilerimizin daha uygun hale gelmesi için Genel Başkanımız Sayın Abdülkadir Akgül’ün önderliğinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Allah nasip ederse ocak ayında Krediler konusunda siz değerli esnaf ve sanatkarımıza müjdeli haberler vermeyi hedefliyoruz.” Dedi.