Ana sayfa GÜNDEM Kral Midas Tiyatro Günleri Coşkuyla Devam Ediyor

Kral Midas Tiyatro Günleri Coşkuyla Devam Ediyor

278
0

3. Polatlı Belediyesi Kral Midas Tiyatro Günleri Coşkuyla Devam Ediyor

Polatlı Belediyesi öncülüğünde Türkiye’nin dört bir yanından önemli tiyatro gruplarını ve sanatçıları Polatlı’da sanatseverlerle buluşturan 3. Polatlı Belediyesi Kral Midas Tiyatro Günleri coşkuyla devam ediyor.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından geleneksel hale getirilen Kral Midas Tiyatro Günleri Polatlılılar tarafından büyük ilgi görüyor.  Festival kapsamında sahnelenen tüm oyunlar ücretsiz olarak seyircilerle buluşuyor. 13 Kasım tarihinden bu yana devam eden festivalde; Tamer Levent, Turgay Tanülkü, Metin Güler, Yıldız Çankaya Sargın, Nazif Uslu, Şafak Poyraz, Rıza Gedikoğlu ve Bahadır Bıyıklı gibi ünlü tiyatrocular, sanatçılar ve yönetmenler konuk olarak yer alıyor. Türkiye’nin dört bir yanından gelen tiyatro grupları tarafından birbirinden farklı toplam 10 oyunun sahnelendiği festival 17 Kasım tarihine kadar devam sürecek. 

Oyunlar büyük beğeni topluyor

3. Polatlı Belediyesi Kral Midas Tiyatro Günleri kapsamında 13 Eylül Kültür Merkezi’nde her gün ücretsiz olarak iki oyun sanatseverler ile buluşuyor. Festival kapsamında sahne alan oyunların yanı sıra her gün saat 11.00’da çocuklara özel sahnelenen oyunlar miniklerden büyük ilgi görüyor. İlk üç günde sahnelenen ‘Sesimi Duyuramadım’ , ‘İnsan Ne İle Yaşar’ ve ‘Uçurtmanın Kuyruğu’ adlı oyunların ayakta alkışlandığı festival 17 Kasım tarihine kadar aralıksız devam edecek. Kral Midas Tiyatro Günleri kapsamında haftasonu boyunca 16 Kasım Cumartesi günü saat 19.00’da Haram Para ve 17 Kasım Pazar günü saat 19.00’da Meraki adlı oyunlar Polatlılılar için perdelerini açacak.