Ana sayfa GÜNDEM Polatlı da Erbakan Rüzgarı…

Polatlı da Erbakan Rüzgarı…

288
0
PAYLAŞ

Milli Görüş’ün mimarı Profesör Doktor  Necmettin Erbakan’ın kızı Elif Erbakan,Polatlı Yeniden Refah Partisi İlçe Teşkilatı  Kadın kollarınca düzenlenen etkinlikte konuştu.

Necmettin Erbakan’ın kızı Elif Erbakan,yılların politikacısı gibiydi. Tam bir saat hiçbir nota bakmadan kesintisiz konuştu.Kendine güveni,konu üzerindeki hakimiyeti,konuşma tarzı, sesi, jestleri, yaptığı benzetmeler, her şeyi bana Milli Görüş’ün mimarı Necmettin Erbakan’ı hatırlatıyordu.Basın adına ben dahil izleyenlerde anladık ki Erbakan’ın mirasını devralan  Ağabeyi Genel Başkan Fatih Erbakan  ve  oydu.

Bizi yol ve Köprü edebiyatı ile kandırıyorlar….

-“Bugün evet başörtüsü ülkemizde serbest ama maalesef başörtülü kardeşlerimizin geldiği nokta içler acısı”

-“Kiminle savaştığımız belli değil, kimin tarafındayız belli değil”

Polatlı da Milli Görüş Rüzgarı…

Milli Görüş’ün mimarı Profesör Doktor  Necmettin Erbakan’ın kızı Elif Erbakan,Polatlı Yeniden Refah Partisi İlçe Teşkilatı  Kadın kollarınca düzenlenen etkinlikte konuştu.

Cumartesi günü Necmettin Erbakan’ın kızı Elif Erbakan  Polatlı’ya geldi. Erbakan’ı Polatlı Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Muzaffer Öztürk ve Yönetim Kurulu Polatlı girişinde karşılayarak Şentepe Mahallesinde bulunan Tektaş Düğün Salonuna getirdi. Polatlı Yeniden Refah Partisi İlçe Teşkilatı  Kadın kollarıncadüzenlenen bu etkinliğe yaklaşık 50 civarında kadın üye katıldı.

Etkinliğe katılan Ankara İl Başkanı Müberra Bekin açılış konuşmasını yaptıktan sonra Elif Erbakan yaklaşık 1 saatlik bir sohbet ile kadın üyelere hitap etti.

Necmettin Erbakan’ın kızı Elif Erbakan,yılların politikacısı gibiydi. Tam bir saat hiçbir nota bakmadan kesintisiz konuştu.Kendine güveni,konu üzerindeki hakimiyeti,konuşma tarzı, sesi, jestleri, yaptığı benzetmeler, her şeyi bana Milli Görüş’ün mimarı Necmettin Erbakan’ı hatırlatıyordu.Basın adına ben dahil izleyenlerde anladık ki Erbakan’ın mirasını devralan  Ağabeyi Genel Başkan Fatih Erbakan  ve  oydu.

Bekin: “Yeniden Refah Bayrağını artık burçlara dikme vaktidir”

Programın açılış konuşmasını yapan Ankara İl Başkanı Müberra Bekin; “İçinde bulunduğumuz sorunlar yumağında çözüm adı altında çözümsüzlüğün boy gösterdiği zor bir süreçten geçiyoruz. Yeniden F-Refah Partisi olarak 17 Kasım’da yapacağımız 1. Büyük kongremiz 2. Kırk yılın belirleyicisi ve Türkiye’mizin çözüm odaklı yeni bir yol haritasının da en büyük göstergesi olacaktır. Bütün gözler Yeniden Refah Partimizin kongresine odaklanmışken, bu kongreden güçlü bir çıkış ve huruç yapabilmek için asıl yük teşkilat mensuplarımızın omuzlarında yükselecektir. Biz teşkilatlar olarak bu süreçte daha büyük sorumluluk anlayışıyla hareket etmemiz gerekir. Artık kaybedecek hiçbir zamanımız kalmamıştır. Bu kaçınılmaz bir gerçektir. Yeniden Refah Bayrağını artık burçlara dikme vaktidir. Bu konuda hepimize büyük görevler düşmektedir.”cümlelerine yer verdi.

Erbakan: “Geçmişimizde yüzümüzü yere eğecek hiçbir kara lekemiz yok”

Elif Erbakan’ın konuşmasından öne çıkan ifadeler şöyle:

“Yeniden Refah Partisi olarak 23 Kasım 2018’den bu yana yaklaşık bir yılı doldurmak üzeriyiz ama biz esasında yaklaşık 50 yıllık bir teşkilatız. Bugün Türkiye’nin neresine gidersek gidelim herkesin aklında ve zihninde Refah Partisi, 54’üncü Hükümet ve tabi ki Erbakan Hocamız zihinlerde silinmeyen bir yere sahiptir. Bazı olaylar vardır ki yaşanırken önemini ve haklılığını anlamak zordur. Bugün Erbakan Hocamızın söylemiş olduğu her sözün yapmış olduğu her icraatın üzerinden geçen dönemde doğruluğunun ispatlanmış olması bugün bizim Yeniden Refah Partimizin önünün açılmasına vesile olmuştur. Geçmişimizde yüzümüzü yere eğecek hiçbir kara lekemiz yok. Söylediğimiz her şeyin haklılık payı bugün ispatlanmıştır. 30 sene önce yapılan konuşmaları bugün burada yayınlasak hala güncelliğini korumaktadır. Bugün söylenecek her şey aslında bundan 30 yıl önce söylenmiştir.”

“Bugün evet başörtüsü ülkemizde serbest ama maalesef başörtülü kardeşlerimizin geldiği nokta içler acısı”

“Erbakan hocamız 30 yıl önce dedi ki; ‘Bu ülkede ahlaki değerlere ve eğitime önem verilmezse 30 sene sonra bu ülkede vatandaşın geldiği hali toparlayamazsınız.’ Bugün maalesef geldiğimiz noktada ahlaki değerlerin içinin tamamen boşaldığına şahit oluyoruz. Sohbetlerimizde diyorlar ki; ‘Eskiden başörtüsü ile okula gidilemiyorken şimdi ilkokuldaki öğrenci bile başörtüsü takabiliyor, başörtülüler kamuda çalışabiliyor, peki siz böyle bir hükümeti desteklemek yerine neden Yeniden Refah Partisini kurdunuz’ diye soruyorlar. Biz yapmadıysak yapılan her şey kötüdür demek ahlaki bir davranış değildir, iyiyi kim yaparsa yapsın takdir edeceğiz ve destekleyeceğiz ama bugün bize gösterilen içi doldurulmuş cansız bir kuşa da kuşu görüyoruz ya ötesini boş verelim, sesimizi çıkarmayalım diyemeyiz. Çünkü bizler Erbakan hocanın talebeleriyiz. Erbakan hocamız bize her zaman içi boşaltılmamış olanını gösterdi ve anlattı. Bizim buna kanmamız, aldanmamız, bu yapılanlar bizim için yeterlidir diyip oturmamız mümkün değildir. Bugün evet başörtüsü ülkemizde serbest ama maalesef başörtülü kardeşlerimizin geldiği nokta içler acısı. Bugün evet camilerimiz ve kuran kurslarımız açık ama sadece Kuranı kerimdeki şekil ele alınmış diğer ahlaki taraflar tamamen boşaltılmış. Maalesef o kadar kolay yalan söyleyen, dolandırıcılık yapabilen, birbiri aleyhinde konuşan, etrafındakilerin ayağını kaydırmaya çalışan, bütün gün kadın programları başında akşama kadar uyuşturulan bir topluluk haline getirildik.”

“Milletimizde son 15 yıldır ölü toprağı serpilmiş gibi bir sessizlik var”

“Hiç kimseyle bir derdimiz yok. Yapılan her güzel şeyin arkasındayız. Yapılan doğruyu takdir etmek bizim boynumuzun borcudur. Ama yapılan yanlışları ve yapılmayan eksik bırakılanları da görmezden gelelim anlayışı ile hareket edemeyiz. Milletimizde son 15 yıldır ölü toprağı serpilmiş gibi bir sessizlik var. Ahlak sahibi bir insana yanlışların ve eksiklerin karşısında gözünü yummak yakışmaz. Biz, doğruyu her yerde söylemekle mükellefiz. Bugüne kadar milli görüş tarihinde hep bunu gördük. 10 yıldır yol ve köprü sözü dinliyoruz. Size gösterile fotoğrafa baktığınızda yapılan yol ve köprüleri görüyoruz, buna bir itirazımız yok. Fakat fotoğrafın arkasına baktığımızda geçiş ücretlerinin korkunç bir hal aldığını görüyoruz. Konuştuğumuz herkes eski yolları kullandığını, yeni yapılan yolların ücretini karşılayamadıklarını söylüyor. Bu yapılan yollar ve köprülerden Türkiye’nin %5 azınlığı faydalanabiliyor. Gerçi geçmesek de o paralar dar gelirli vatandaşlarımızdan yine de vergi olarak kesiliyor. İşte madalyonun öbür yüzünü çevirdiğimizde ne oluyor bu ülkede diyerek aslında herkesin ellerine Yeniden Refah Bayrağı alıp koşması gerektiğini görüyoruz.”

“Kiminle savaştığımız belli değil, kimin tarafındayız belli değil”

“Ülkemizin sınırında ciddi bir savaş var, adını koyamıyoruz, kiminle savaştığımız belli değil, kimin tarafındayız belli değil, kimler bizimle birlikte hareket ediyor belli değil. Bir gün bir bakıyoruz ülkemiz üzerinden tırlarla oradaki terör örgütlerine silah gönderiliyor, izin veriyoruz. Sonra diyoruz ki burada bir terör ordusu meydana gelmiş. Sonra onlar bu orduyu ve silahı bizim askerimize karşı kullanmaya çalışıyorlar. Bizim sınırlarımızda bir terör koridoru meydana getirmeye çalışıyorlar. Kendi elimizle izin vererek götürüp onlara dağıtılan silahları daha sonra Mehmetçiğimizin kanıyla geri toplamaya çalışıyoruz. Orada bulunan binlerce terörist vaktiyle Türkiye’nin bazı şeyleri görmezden gelmesiyle oraya geçti. Türkiye’nin müttefikiyim diyen kişilerin ve devletlerin desteği ile oradalar. Şimdi ne oldu? Onlar kenara çekildiler, bunların temizlenmesinden sen sorumlusun dediler. Bu sonuca bizim yanlış Ortadoğu Politikamız sebep oldu.”

Ekonomiye ağır eleştiriler

Elif Erbakan konuşmasının bu bölümünde başörtüsü ve bir çok konunun göründüğü gibi sadece görüntü olma dışında bir anlam ifade etmediğini vurguladı. Din sorunumuz yok başörtümüz  var diyorlar. Bu içi boş kuşa benziyor. Ahlak zayıflamış doğruluk, adalet, hukuk yok ama başörtümüz var. Bizi kandırıyorlar. Nasıl mı? İşsizlik %15 ama onlar %85 iş gücümüz var deyip bu yalanı söylememiş oluyorlar. Zam yapıyorlar fiyatları ayarladık diyorlar. İşçi çıkarıyorlar personel düzenlemesi yaptık diyorlar. Enflasyon nasıl %10 muş. Bir üyemiz gösterdi. Geçen yıl aldığı market fişinde yazılı tüm malzemeyi aynı marka ve miktarda geçen yıl 125liraya almış bu yıl ise tam 230lira vermiş. Hani enflasyon %10’du.

“Bütün Polatlı halkımızı kongremize davet ediyoruz”

“Artık vakit yollara düşme vaktidir, milletimiz gerçekleri görmüştür. Milletimiz kendisini bu durumdan kurtaracak şifanın Milli Görüş olduğunu anlamaya başladı. Geçtiğimiz bir yılda 75 ilimizde teşkilatlandık. Şimdi de tüm Türkiye’de kongre seferberliği içerisindeyiz. 17 Kasım’da Ankara Arena’da partimizin birinci olağan kongresini gerçekleştireceğiz. Bütün Polatlı halkımızı davet ediyoruz. Önümüzdeki yıllarda tarih kitaplarında yer alacak bir kongreye şahitlik edeceksiniz. Artık milletimizin selameti için bir omuz atsak bu işin bittiğini görüyoruz. Hep birlikte elele verelim, bana ne demeyelim. Allah yardım ederse bize hiç kimse galip gelemez. Bunun için rabbimin yardımının da bizim çalışma ve gayretimizle olacağını biliyoruz. Gayret gösterelim, elele verelim.”diyerek konuşmasını tamamladı.

Etkinlik sonrasında katılan üyelerle fotoğraf çektiren Elif Erbakan Polatlı’dan ayrıldı.